Najwyższa Izba Kontroli

Najwyższa Izba Kontroli

Do szpitalnych oddziałów ratunkowych, oprócz przypadków nagłego zagrożenia zdrowia, zgłasza się coraz więcej pacjentów np. z podejrzeniem grypy. Trafiają tam też osoby, które chcą ominąć kolejki do specjalistów. Wydłuża to czas oczekiwania na przyjęcie - podkreślają lekarze.

Jeszcze w tym roku Najwyższa Izba Kontroli zajmie się korkami na bramkach na autostradzie A4. To wynik doniesień prasowych i skarg kierowców.

PGNiG nie ma nic do ukrycia, jeśli chodzi o gaz łupkowy - powiedziała w środę dziennikarzom prezes spółki Grażyna Piotrowska-Oliwa. Skomentowała w ten sposób zapowiedź NIK rozpoczęcia audytu dotyczącego poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego w Polsce.

Place zabaw i piaskownice dla dzieci w Polsce nie są dostatecznie zabezpieczone przed zanieczyszczeniami. Nie mają m.in. ogrodzeń ograniczających dostęp zwierząt - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Skontrolowanych pod tym względem zostało 35 gmin.

Najwyższa Izba Kontroli rozpocznie wkrótce kontrolę w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz wszystkich urzędach marszałkowskich. Sprawdzi m.in. zasady przyznawania koncesji biurom turystycznym. Decyzję w tej sprawie podjęło Kolegium Najwyższej Izby Kontroli.

Wydane z góry pieniądze za niewykonaną pracę - to nieprawidłowość, jaką wykryła Najwyższa Izba Kontroli, badając realizację programu rozwoju rybołówstwa. Środki z Ministerstwa Rolnictwa miała dostać fundacja FAPA. Resort nie zgadza się z opinią NIK.

Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi, jak zostały wykonane wnioski zawarte w raporcie pokontrolnym dotyczącym spółki Elewarr - poinformował rzecznik Izby Paweł Biedziak. NIK zbada także, czy członkowie zarządu i rady nadzorczej spółki zwrócili 1,4 mln zł nienależnych wynagrodzeń.