Lekkoatletyka

Lekkoatletyka

Urwana noga została w drzwiach samochodu. Z obiecanym medalem poszedł na grób dziadka

Ten cholerny motocykl, wymarzony, miał od pół godziny, kupił go i od razu ruszył w trasę. Pędził jak szalony, do głowy mu wtedy nie przyszło, że na zatracenie, w kierunku tragedii. Po wypadku w szoku swoją urwaną nogę wyciągnął z drzwi samochodu, w który uderzył. Jeszcze w szpitalnym łóżku postanowił, że nie będzie się nad sobą użalał. Został skoczkiem wzwyż i całkiem niedawno po ośmiu latach wrócił na podium mistrzostw świata osób z niepełnosprawnościami.

"Nie dam się przykuć do łóżka". Po wypadku został mistrzem Europy, maratończykiem i triathlonistą

Te straszne słowa, w które uwierzyć nie mógł i nie chciał, usłyszał w szpitalu. "Pan już więcej trenować nie będzie". Zaryzykował - do sportu, tego w wydaniu zawodowym, wrócił bardzo szybko, choć wiedział, że igra z ogniem. I już się nie zatrzymał. Po zakończeniu kariery Paweł Januszewski postawił na biegi długie, a 12 czerwca zadebiutował w triathlonie, czyli zmaganiach ludzi z żelaza.

"Przede mną była zawsze postać bez twarzy"

- Wysiadam z pociągu, czekam, aż Michał po mnie przyjdzie i w pewnym momencie czuję jego spojrzenie. Czuję to na tyle wyraźnie, że wiem, że to spojrzenie należy do niego. Odwracam się w jego kierunku. Wiem, że to on - biegaczka Joanna Mazur opowiada o życiu bez wzroku.

Jóźwik nie neguje wyników finału. Ale "zasady powinny zostać poddane weryfikacji"

Joanna Jóźwik swoimi wypowiedziami po finale biegu na 800 m na igrzyskach w Rio wywołała lawinę komentarzy. Teraz Polka wyjaśniła wątpliwości. "Semenya, Niyonsaba i Wambui uczestniczyły w igrzyskach zgodnie z obowiązującymi zasadami i regułami i zgodnie z nimi zdobyły medale olimpijskie" - napisała na Facebooku. Ale podtrzymuje, że te zasady powinny zostać zweryfikowane.

Polski olbrzym licytuje srebro. "To jedyna szansa dla małego Olka"

"Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, żeby zdobyć złoty medal. Niestety tym razem się nie udało. Jednak los dał mi szansę podwyższenia wartości mojego srebra" - napisał na Facebooku Piotr Małachowski. Ta szansa to licytacja, na którą wystawi krążek. Dochód z niej przeznaczony zostanie na ratowanie małego Olka.

Przedwczesna radość obrońcy tytułu. Stracił medal przez jeden krok

Dramat Kenijczyka Ezekiela Kemboia. Aktualny mistrz świata zajął trzecie miejsce w finałowym biegu na 3000 m z przeszkodami w igrzyskach w Rio de Janeiro, ale został zdyskwalifikowany. Brąz trafił do czwartego na mecie Francuza Mahiedine'a Mekhissi-Benabbada, któremu również sędziowie odebrali kiedyś medal..

Małachowski: Nie przegrałem z Hartingiem, a ze sobą samym

- Będziecie musieli się ze mną męczyć kolejne cztery lata – powiedział do dziennikarzy dyskobol Piotr Małachowski po zdobyciu w Rio de Janeiro srebrnego medalu olimpijskiego. Prowadził do piątej kolejki, a w ostatniej złoto odebrał mu Niemiec Christoph Harting.