Iran

Iran

"Złe zachowanie Iranu". Biały Dom zapowiada "nową strategię"

Prezydent Donald Trump ogłosi wkrótce nową odpowiedź Stanów Zjednoczonych na irańskie testy rakietowe, wsparcie dla "terroryzmu" i cyberoperacje, jako część nowej strategii amerykańskiej administracji wobec Iranu - poinformował w piątek Biały Dom

Ajatollahowie, rakiety, Trump i omański kanał. "Gotowi do dyskusji"

Władze Iranu zasugerowały sześciu światowym mocarstwom, że mogą być gotowe na rozmowy dotyczące ich arsenału rakiet balistycznych - poinformowała agencja Reutera. Rozmowy te miałyby umożliwić rozładowanie napięcia, jakie narosło wokół irańskiego programu rakietowego. Teheran doniesieniom zaprzecza.

"Działania Teheranu nie były zgodne z duchem porozumienia"

Prezydent Donald Trump oświadczył w czwartek, że Iran nie spełnił oczekiwań wynikających z międzynarodowego porozumienia nuklearnego i zapowiedział, że wkrótce poinformuje o swojej decyzji w sprawie przyszłości udziału USA w tym układzie.

Dwugłos w Waszyngtonie. Mattis: porozumienie z Iranem w interesie USA

Stany Zjednoczone powinny rozważyć utrzymanie porozumienia nuklearnego z Iranem, dopóki nie zostanie udowodnione, że Teheran je łamie, lub porozumienie to przestałoby służyć interesom Waszyngtonu - stwierdził we wtorek w amerykańskim Senacie sekretarz obrony USA James Mattis. Wypowiedź ta znacznie różni się od słów Donalda Trumpa, który wielokrotnie groził zerwaniem porozumienia.

Jeśli USA się wycofają, Iran też. Deklaracja Teheranu

Iran wycofa się z porozumienia nuklearnego, które zostało zawarte w 2015 r. z sześcioma mocarstwami, jeśli zrobią to Stany Zjednoczone - powiedział telewizji Al-Dżazira w Nowym Jorku szef irańskiej dyplomacji Mohammad Dżawad Zarif.

"Głośna mniejszość" przeciwna porozumieniu może "mieć swój moment"

Szef irańskiej dyplomacji oznajmił w Nowym Jorku, że w jego kraju istnieje "głośna mniejszość", która domaga się zerwania porozumienia nuklearnego zawartego w 2015 roku. Zdaniem Mohammada Dżawada Zarifa grupa ta może "mieć swój moment", jeśli z układu wyjdą Stany Zjednoczone.