Informatyka

Informatyka

"Wygrałeś bilety na olimpiadę". Uważaj na nowe oszustwo

Niesamowite okazje pojawiają się w mediach społecznościowych - wejściówki za połowę ceny i wygrane bilety na olimpiadę. Oszuści próbują w ten sposób wykorzystać duże zainteresowanie rozgrywkami sportowymi i zarobić na łatwowiernych kibicach - alarmują eksperci. Nie daj się nabrać.

Pakistańczycy bojkotują "Medal of Honor" i "Call of Duty". Bo ich obrażają

Przedstawiciele pakistańskich stowarzyszeń zajmujących się dystrybucją gier wezwali swoich członków do bojkotowania dwóch nowych zachodnich gier "Medal of Honor: Warfighter" i "Call of Duty: Black Ops II". Ich zdaniem, przedstawiają one Pakistan w wyjątkowo złym świetle jako chaotyczny kraj pełen terrorystów.

Odpowiedź na iPada mini już za kilka dni?

Apple wprowadza do sprzedaży mniejszą wersję iPada, a Google zapowiada premierę stworzonego przez Samsunga Nexusa 10, większej edycji tabletu z systemem Android. Nowe urządzenia trafią na rynek niemal jednocześnie.

Windows 8 w sprzedaży. "To nowa era dla naszych klientów"

O północy z czwartku na piątek ruszyła sprzedaż nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft - Windows 8. Są to pierwsze Windowsy zaprojektowane zarówno dla komputerów osobistych i notebooków, jak i dla tabletów z dotykowym ekranem.

Google pociągnęło giełdę w dół

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami głównych indeksów. Najmocniej stracił Nasdaq po tym, jak Google negatywnie zaskoczyło wynikami. Spółka, wbrew oczekiwaniom analityków, miała w trzecim kwartale słabsze notowania.