Edukacja

Edukacja

Społecznicy, którzy ponad dekadę temu rozpętali kampanię przeciwko posyłaniu sześciolatków do szkół, dziś walczą ze szczepieniem dzieci na COVID-19. I znów zbierają podpisy pod hasłem "Ratujmy dzieci". Rzecznik rządu odpowiada: - W zakresie szczepień bazujemy na rekomendacjach najważniejszych międzynarodowych gremiów i instytucji naukowych. 

Na żadnym innym egzaminie ósmoklasisty różnice między uczniami ze wsi, a tymi z miasta nie były tak duże jak na języku angielskim. Mimo zapowiedzi kolejnych ministrów, że walczą o wyrównywanie szans edukacyjnych, efektów tej walki nie widać.

W wakacje całkiem łatwo przychodzi nam pytanie: "Czy nie lepiej, jakbyście zamiast ciągle grać w gry, poszli wreszcie na boisko?". Znacznie rzadziej pytamy: "A w co właściwie grasz i czy moglibyśmy to zrobić razem?". Tylko 6 procent rodziców gra z dziećmi w cyfrowe gry. Co tracą ci, którzy nie grają?

- Nie chcę, żeby czytanie było dla dzieci czymś, co trzeba odwalić, żeby móc się zająć jakimś “prawdziwym życiem” - mówi pisarz Rafał Kosik. Choć jego książki czytają tysiące uczniów, może się okazać, że na liście lektur utrzymają się ledwie cztery lata. Co poszło nie tak?

Wojewoda oraz kurator oświaty proszą dyrektorów siedmiu białostockich szkół o usunięcia banerów, które zostały zawieszone na polecenie władz miasta na ogrodzeniach tych placówek. Widnieje na nich hasło "Rząd PiS-u nie dał pieniędzy na modernizację tej szkoły. 0 zł dla białostoczan" Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski nie zamierza ich jednak zdejmować, bo jak twierdzi, mają charakter informacyjny, a nie polityczny. 

Ty piszesz: "dieta ci nie służy", "wyglądasz staro", "obleśna w każdym calu" pod zdjęciami obcych osób. A w efekcie takich nieprzyjemnych i napastliwych komentarzy co druga kobieta doświadcza: niższej samooceny, obniżenia pewności siebie, a także stresu, lęku, a nawet napadów paniki. Kasia Mecinski i jej koleżanki youtuberki napisały o tym książkę.