Edukacja

Edukacja

У Міністерстві освіти України заявили, що з програми зарубіжної літератури в середніх школах вилучили твори російських письменників, за винятком тих авторів, які пов'язані з Україною. 

Ma 30 lat, przeżył kilka zamachów na swoje życie, wielokrotnie grożono mu śmiercią. Talibowie od roku rządzą Afganistanem, ale on ani na chwilę nie przestał robić tego, czym zajmuje się od 13 lat. Dzięki niemu i jego współpracownikom do dziś w całym kraju do szkoły poszło ponad 116 tysięcy afgańskich dzieci.

Żeby przeczytać najnowszą książkę Alice Oseman, 12-letnia Julia będzie musiała trochę poczekać, bo w bibliotecznej kolejce jest do niej dopiero 72. A chciałaby czytać już, natychmiast! Bo o "Heartstopperze" i "Loveless" rozmawiają dziś niemal wszyscy jej rówieśnicy - na żywo, na Instagramie, Tik-Toku. Nawet ci, którzy czytać nie lubią. Jak do tego doszło?

Za niespełna miesiąc pierwszy dzwonek w szkołach. Pierwszy dla uczniów, bo dla wielu nauczycieli być może ostatni. Z branżowej ankiety wynika, że co piąty nauczyciel poświęca wakacje na szukanie nowej pracy. Wakatów w szkołach już teraz jest zdecydowanie za dużo. Minister Przemysław Czarnek żongluje liczbami i ze spokojem mówi o 12 tysiącach, dyrektorzy szkół z trwogą o 20. Adrianna Otręba.

- Ludzie oczekują, że będę się wypowiadała na różne tematy. Każdy ma wolność wypowiadania się, ale też wolność, żeby się nie wypowiadać. Lubię z tego korzystać - mówi Iga Świątek. W rozmowie z reporterką tvn24.pl opowiada o Ukrainie, zdrowiu psychicznym i celach przed turniejem w Toronto.