Podręcznik do HiT i cytat o dzieciach "z hodowli". "Przeczytać o sobie, że nie można być kochanym, jest koszmarem"

Źródło:
TVN24
Kobieta urodzona dzięki in vitro: przeczytać o sobie, że nie można być kochanym, ponieważ jest się produktem, jest koszmarem
Kobieta urodzona dzięki in vitro: przeczytać o sobie, że nie można być kochanym, ponieważ jest się produktem, jest koszmaremTVN24
wideo 2/8
Kobieta urodzona dzięki in vitro: przeczytać o sobie, że nie można być kochanym, ponieważ jest się produktem, jest koszmaremTVN24

W podręczniku do nowego przedmiotu szkolnego historia i teraźniejszość mowa jest o "hodowli" i "produkcji" ludzi. Kontrowersyjny cytat, w którym upatruje się nawiązania do procedury in vitro, spotkał się z licznymi komentarzami. - Przeczytać o sobie, że nie można być kochanym, ponieważ jest się produktem i zostało się stworzonym w laboratorium, jest koszmarem - tłumaczyła urodzona dzięki tej metodzie Konstancja Saramonowicz. Sprawę komentują także politycy.

W podręczniku do nowego przedmiotu szkolnego historia i teraźniejszość autorstwa historyka i ekonomisty profesora Wojciecha Roszkowskiego znalazł się fragment dotyczący płodności i planowania rodziny.

"Wraz z postępem medycznym i ofensywą ideologii gender wiek XXI przyniósł dalszy rozkład instytucji rodziny. Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju 'produkcję'?" - czytamy.

Cytat wzbudził liczne komentarze.

>>> Tusk o przekroczeniu "granic łajdactwa". Ministerstwo odpowiada <<<

CZYTAJ TAKŻE: Chwali podręcznik do HiT-u i uważa, że poprzedni recenzent chciał go "uwalić". Dlaczego?

Podręcznik do HiT i kontrowersyjny cytat "produkcji" dzieci i "hodowli" ludzi
Podręcznik do HiT i kontrowersyjny cytat o in vitro: "Kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?"TVN24

Urodziła się dzięki in vitro. "Przeczytać o sobie, że nie można być kochanym, ponieważ jest się produktem, jest koszmarem"

Do fragmentu z nowego podręcznika dla dzieci odniosła się aktorka Konstancja Saramonowicz, która 25 lat temu urodziła się dzięki metodzie in vitro. - Przeczytać o sobie, że nie można być kochanym, ponieważ jest się produktem i zostało się stworzonym w laboratorium, jest koszmarem - wskazywała.

- Słyszałam o sobie takie rzeczy od 10. roku życia. Przenikały do mnie z telewizji, z wypowiedzi księży, biskupów czy polityków. Na szczęście miałam rodziców, którzy byli w stanie ochronić mnie przed tym, to znaczy wyjaśnić mi to. Dosyć szybko nauczyłam się, że tego typu wypowiedzi biorą się po prostu albo z głupoty, albo z jakiegoś skrajnego braku wiedzy, albo z chęci zakłamania tej wiedzy - wspominała.

Kobieta urodzona dzięki in vitro: przeczytać o sobie, że nie można być kochanym, ponieważ jest się produktem, jest koszmarem
Kobieta urodzona dzięki in vitro: przeczytać o sobie, że nie można być kochanym, ponieważ jest się produktem, jest koszmaremTVN24

Stowarzyszenie "Nasz Bocian" interweniuje. Stworzyło wzór pisma do dyrektorów szkół

Interwencję wobec podręcznika podjęło Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji "Nasz Bocian". Barbara Szczerba, wiceprzewodnicząca zarządu, powiedziała, że stowarzyszenie napisało "list, który można wysyłać do szkół z prośbą o nieużywanie tego podręcznika". - Bo z podręcznika nauczyciel nie musi korzystać - wyjaśniała.

Jak mówiła, "naszym celem jest zablokowanie tego podręcznika, bo zawiera złe treści". - Nie jest książką, z której można się czegokolwiek nauczyć w tym zakresie, akurat którym my się zajmujemy - powiedziała.

Szczerba przekazała też, że "dzisiaj także ukaże się internetowa petycja o zablokowanie" książki. - Bardzo prosimy o to, żeby reagować. To znaczy, żeby nie zostawiać dzieci z taką informacją, która mogłaby im samym wyrządzić krzywdę - dodała.

Stowarzyszenie "Nasz Bocian" interweniuje w sprawie podręcznika do HiT w związku z cytatem o in vitro
Stowarzyszenie "Nasz Bocian" interweniuje w sprawie podręcznika do HiT w związku z cytatem o in vitroTVN24

Platforma Obywatelska złożyła pisma do RPO i RPD

Treść podręcznika komentowali również politycy. Posłanka Platformy Obywatelskiej Monika Wielichowska uznała, iż "nietrudno się domyślić", że w cytacie z podręcznika "chodzi właśnie o dzieci z in vitro". - Ten fragment jest tak skandaliczny, tak obrzydliwy, tak dzielący dzieci, że nie można tego zostawić bezczynnie – dodała.

Przekazała, że PO złożyła w piątek pisma do Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka, aby zajęli się tą sprawą. - Ta książka nie powinna zostać dopuszczona do użytku - oceniła. Jej zdaniem, jeżeli pojawi się ona w szkołach, to "zależy od każdego nauczyciela, czy będzie z niej korzystał". - Apeluję do wszystkich nauczycieli w Polsce: nie korzystajcie z tego podręcznika, ponieważ nie tylko te treści są skandaliczne - dodała Wielichowska.

Platforma Obywatelska złożyła pisma do RPO i RPD w sprawie cytatu o in vitro w podręczniku do HiT
Platforma Obywatelska złożyła pisma do RPO i RPD w sprawie cytatu o in vitro w podręczniku do HiTTVN24

Posłanka Lewicy: za chwilę dzieci będą to coś czytać

Monika Falej z Lewicy podkreśliła, że "za chwilę dzieci będą to coś czytać, również dzieci, które zostały poczęte przez in vitro".

- Nie wyobrażam sobie jako matka, żeby moje dziecko – które ewentualne byłoby tak poczęte – miałoby przeczytać, że jest produktem jakiejś produkcji czy też chowu - dodała. Jej zdaniem "absolutnie jest to sytuacja skandaliczna i niedopuszczalna, żeby minister chwalił taki podręcznik".

Monika Falej z Lewicy o cytacie na temat in vitro w podręczniku do HiT
Monika Falej z Lewicy o cytacie na temat in vitro w podręczniku do HiTTVN24

Klimczak: ta sprawa stawia nas w ciemnym narożniku cywilizacji

Według Dariusza Klimczaka "słowa, które znalazły się w tym podręczniku, są dehumanizujące zarówno te dzieci, (jak i) rodziców". - Ale także świadczą o zacofaniu, o uleganiu jakiejś dezinformacji - dodał poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- My, jako PSL, domagamy się jak najszybszego wycofania podręcznika z obiegu - powiedział. Dodał, że "sprawa jest absolutnie poważna i stawia nas w jakimś ciemnym narożniku cywilizacji".

Klimczak z PSL o cytacie na temat in vitro w podręczniku do HiT
Klimczak z PSL o cytacie na temat in vitro w podręczniku do HiTTVN24

Gowin: takie sformułowania nigdy nie powinny paść

Wcześniej w piątek w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 lider Porozumienia Jarosław Gowin mówił, że "metoda in vitro jest metodą kontrowersyjną moralnie pod wieloma względami, ale tego typu sformułowania nigdy nie powinny paść".

Pytany, czy wyobraża sobie, że to profesor Roszkowski napisał ten fragment, odparł: - Trudno mi sobie wyobrazić, by tak wybitny intelektualista firmował coś, co nie wyszło spod jego pióra. Obawiam się zatem, że są to sformułowania autorstwa pana profesora - powiedział.

- Tego typu sformułowania w ogóle nie powinny padać, a tym bardziej nie powinny znaleźć się w podręczniku. Uważam, że podręcznik, przynajmniej pod tym względem, powinien zostać poddany rewizji - podkreślił Gowin.

Gowin: Takie sformułowania nigdy nie powinny paść. Podręcznik powinien być zrewidowany
Gowin: Takie sformułowania nigdy nie powinny paść. Podręcznik powinien być zrewidowanyTVN24

Politycy PiS odsyłają do ministerstwa

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel, pytany o treści podręcznika, odsyłał do MEiN. - Procedura przyjmowania podręczników jest znana. Pytania o jej zawartość proszę kierować do ministerstwa edukacji - mówił.

Tymczasem w opublikowanym w czwartek w nocy wpisie na Twitterze Ministerstwo Edukacji i Nauki napisało, że szef resortu "nie wymyśla i nie pisze podręczników", a "zajmują się tym wydawnictwa".

Poseł PiS Kacper Płażyński na pytania o książkę do nowego przedmiotu odpowiadał, że nie miał jej "w rękach". Dodał, że nie jest w komisji edukacji i że nie zna tego podręcznika.

Politycy PiS o cytacie na temat in vitro w podręczniku do HiT
Politycy PiS o cytacie na temat in vitro w podręczniku do HiTTVN24

Ojciec Rydzyk: Jest świetny. Wszyscy powinniśmy to mieć

Ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, powiedział, że zapoznał się z podręcznikiem. Mówił o nim podczas jednej z mszy świętych, na której w pierwszych kościelnych ławach siedział minister edukacji Przemysław Czarnek.

Przekazał, że otrzymał "jeden egzemplarz". - Jest świetny - ocenił. - Zaopatrzcie się, nie tylko dla dzieci. Właściwie wszyscy powinniśmy to mieć - mówił.

Ocenił, że jest to "najnowsza historia Polski pięknie pokazana".

Ojciec Rydzyk na temat podręcznika do HiT
Ojciec Rydzyk na temat podręcznika do HiTTVN24

Profesor Roszkowski o in vitro

Autor podręcznika w przeszłości nazywał metodę in vitro "ideologią". - Efekty tego, (...) tej ideologii in vitro, nie wyszły całkowicie na wierzch. Natomiast wydaje mi się, że będą koszmarne - mówił profesor Roszkowski.

- Proszę zauważyć, społeczeństwo, w którym nie ma genealogii w ogóle. Nie ma. Czy prawem człowieka nie jest znajomość ojca i matki? Dzisiaj się uważa, że nie, póki to małe jest. Ale jak będzie miało 18 lat i będzie miało prawo obywatelstwa, to co, nie upomni się o to prawo? - dodał.

Kontrowersje wokół cytatu o in vitro w podręczniku do HiT
Kontrowersje wokół cytatu o in vitro w podręczniku do HiTTVN24

Autorka/Autor:akr

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Od ponad 300 lat leży na dnie morza wraz ze skarbem, którego wartość szacowana jest nawet na 16 miliardów funtów (80 miliardów złotych). Teraz kolumbijski rząd rozpoczyna badania nad "świętym Graalem wśród wraków". W ramach projektu archeologicznego w głębiny wysłane zostaną sondy, które ocenią, jaki materiał archeologiczny znajduje się na dnie Morza Karaibskiego.

"Święty Graal wśród wraków" i imponujący skarb. Ruszają badania

"Święty Graal wśród wraków" i imponujący skarb. Ruszają badania

Źródło:
BBC

Zaufana prokuratura Zbigniewa Ziobry w trzy tygodnie umorzyła sprawę dotyczącą sprzedaży nagrań z afery taśmowej Rosjanom - napisał "Newsweek". Umorzenie - jak podaje tygodnik - odbyło się "po cichu", a sprawa "toczyła się poza kontrwywiadem i prokuratorami wyspecjalizowanymi do walki ze szpiegostwem".

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Źródło:
"Newsweek", TVN24

W wyniku turbulencji podczas lotu liniami Qatar Airways dwanaście osób odniosło obrażenia - podało lotnisko w Dublinie, gdzie samolot wylądował. Na płycie pojawiły się służby ratunkowe, by pomóc poszkodowanym.

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Źródło:
tvn24.pl

Jeszcze w maju na termometrach zobaczymy prawie 30 stopni. A jakie wartości przyniesie nam pierwszy miesiąc meteorologicznego lata? Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Źródło:
tvnmeteo.pl

Zmarła Ludwika Wujec, opozycjonistka z czasów PRL, fizyczka i nauczycielka, żona legendy Solidarności, byłego posła i doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego Henryka Wujca. O jej śmierci poinformował syn Paweł Wujec. Miała 83 lata.

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Gdzie jest burza? W niedzielę 26.05 w części Polski pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Burz przybywa. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Mocno pada, wieje, sypie gradem

Gdzie jest burza? Mocno pada, wieje, sypie gradem

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Siedem osób zostało rannych po wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej numer 91 w Różynach w województwie pomorskim.

Siedem osób rannych po zderzeniu dwóch aut

Siedem osób rannych po zderzeniu dwóch aut

Źródło:
PAP

"Piękny pokaz ignorancji", "chyba nie do końca Pan wie jak działa izolacja", "zamieszkaj pan w namiocie" - to reakcje internautów na wpis publicysty Jana Pospieszalskiego. Ironizował w nim, że z powodu ocieplenia klimatu nie ma potrzeby ocieplania budynków, które ma rzekomo narzucać Unia Europejska w dyrektywie budynkowej. Wyjaśniamy, o co chodzi w dyrektywie, a ekspert tłumaczy, dlaczego potrzebna jest termomodernizacja budynków.

"Temperatury rosną, planeta płonie". Po co jednak ocieplać budynki. Wyjaśniamy

"Temperatury rosną, planeta płonie". Po co jednak ocieplać budynki. Wyjaśniamy

Źródło:
Konkret24

Przesiewowe badania w ramach pierwszej takiej akcji w Polsce - "Lipidogram dla pierwszaka" - trwały od listopada ubiegłego roku do marca tego roku. Wzięło w nich udział prawie 700 uczniów klas pierwszych z zabrzańskich szkół podstawowych. U 15 procent uczniów stwierdzono podwyższone stężenie cholesterolu, i to częściej u dzieci szczupłych.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w badaniu poziomu cholesterolu. Wyniki były zaskoczeniem

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w badaniu poziomu cholesterolu. Wyniki były zaskoczeniem

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

67-letni sternik zginął na jeziorze Śniardwy po tym, jak maszt jego żaglówki zahaczył o linię energetyczną. Mężczyzna został porażony prądem. Do szpitala trafili: kobieta, która była na pokładzie jachtu oraz świadek zdarzenia, który ruszył na pomoc.

Żaglówka zahaczyła masztem o linię energetyczną. Zginął sternik

Żaglówka zahaczyła masztem o linię energetyczną. Zginął sternik

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Najstraszniejszą konsekwencją wojny jest spalona pustka - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przesłaniu do światowych przywódców. Zaapelował do prezydentów USA Joe Bidena i Chin Xi Jinpinga o osobiste uczestnictwo w szczycie pokojowym, który 15 i 16 czerwca odbędzie się w Szwajcarii. - Nie chcemy, aby Karta Narodów Zjednoczonych spłonęła. Proszę, pokażcie swoje przywództwo w zaprowadzaniu pokoju - mówił Zełenski.

Przesłanie ze zniszczonego Charkowa. "Nie chcemy, aby Karta Narodów Zjednoczonych spłonęła"

Przesłanie ze zniszczonego Charkowa. "Nie chcemy, aby Karta Narodów Zjednoczonych spłonęła"

Źródło:
PAP, TVN24

Igor Ostrowski odszedł w wieku 53 lat. Prawnik, ekspert rynku telekomunikacji i nowych technologii. Był wiceministrem w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, pełniącym tę funkcję w rządzie Donalda Tuska w latach 2011-2012.

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Źródło:
tvn24.pl

Nie żyje Dariusz Brzostowicz, który brał udział w Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski, organizowanych na lotnisku w Lesznie. 67-letni pilot kadry narodowej spadł na pole uprawne w okolicy wsi Sądzia. Tragiczny wypadek wyjaśnia policja.

Wypadek na motoparalotni. Nie żyje zawodnik kadry narodowej

Wypadek na motoparalotni. Nie żyje zawodnik kadry narodowej

Źródło:
PAP, TVN24

Do Bangladeszu zbliża się cyklon Remal. Z przybrzeżnych terenów ewakuowano prawie 800 tysięcy osób. Służby meteorologiczne wydały alert najwyższego stopnia. Żywioł zagraża też sąsiadującym regionom Indii.

Ewakuacja blisko 800 tysięcy osób. Najwyższy stopień alertu

Ewakuacja blisko 800 tysięcy osób. Najwyższy stopień alertu

Źródło:
PAP, AP, Reuters

Skuter, którym niegdyś jeździł były już prezydent Francji Francois Hollande, został sprzedany na aukcji za ponad 25 tysięcy euro. To wielokrotnie więcej niż jego wartość rynkowa. Szary jednoślad 10 lat temu był w centrum uwagi ze względu cele podróży byłego prezydenta. Hollande używał go do "dyskretnych eskapad" do aktorki Julie Gayet, z którą połączył go romans.

Legendarny skuter byłego prezydenta Francji sprzedany na aukcji

Legendarny skuter byłego prezydenta Francji sprzedany na aukcji

Źródło:
PAP
"Do tej pory był Izrael kontra terroryści. Teraz się okazuje, że są jeszcze Palestyńczycy"

"Do tej pory był Izrael kontra terroryści. Teraz się okazuje, że są jeszcze Palestyńczycy"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Mówi się, że w Stanach Zjednoczonych jest mnóstwo pieniędzy, co jest prawdą, ale trzeba być częścią sieci kontaktów, żeby mieć do tych środków dostęp. W innym przypadku napotkasz ścianę - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Jędrzej Litwiniuk, szef polskiej firmy Auxilius Pharma, która w USA chce wprowadzić lek na dusznicę bolesną. Marek Ostrowski, twórca aplikacji Living Well Plus refundowanej w Niemczech i Szwajcarii, zwraca uwagę, że w obu tych krajach wiadomo było, z kim rozmawiać w sprawie uzyskania dofinansowania ze strony państwa. Inaczej jego zdaniem jest w Polsce. - To jest absurdalne i bez sensu - komentuje.

"Absurdalne i bez sensu. Cały świat to robi, dlaczego u nas nie można?"

"Absurdalne i bez sensu. Cały świat to robi, dlaczego u nas nie można?"

Źródło:
tvn24.pl

Stanisław Tyszka, poseł Kofederacji, powiedział, że dostawał propozycje, by "skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości". - To była korupcja polityczna - stwierdził i zadeklarował, że jest gotowy do współpracy z prokuraturą i ewentualną komisją śledczą w tej sprawie. Zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi więcej szczegółów.

Tyszka: Dostawałem propozycje, by skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości. To była korupcja polityczna

Tyszka: Dostawałem propozycje, by skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości. To była korupcja polityczna

Źródło:
TVN24

Alert RCB został wysłany do osób przebywających na terenie 10 województw. W ciągu dnia spodziewane są burze i intensywne opady deszczu. Eksperci radzą, by w miarę możliwości pozostać w domu.

Alert RCB w 10 województwach. Tu sytuacja może być szczególnie trudna

Alert RCB w 10 województwach. Tu sytuacja może być szczególnie trudna

Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

Straż Graniczna opublikowała film, na którym widać trzy osoby na granicy polsko-białoruskiej w okolicy Dubicz Cerkiewnych. Jedna z nich przebiegła na polską stronę, druga w tym czasie rozglądała się na wszystkie strony, trzymając w rękach napiętą procę.

Jeden mierzy z napiętej procy, drugi biegnie na polską stronę. Nagranie z granicy

Jeden mierzy z napiętej procy, drugi biegnie na polską stronę. Nagranie z granicy

Źródło:
tvn24.pl

W miejscowości Humniska w gminie Brzozów na Podkarpaciu w czasie prac przydomowych doszło do tragicznego wypadku. Zginęło czteroletnie dziecko. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Nie żyje czteroletnie dziecko. Prokuratura wstępnie o przyczynie

Nie żyje czteroletnie dziecko. Prokuratura wstępnie o przyczynie

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, jaslo365.pl
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Odwołany został zastępca komendanta policji w Inowrocławiu, a wobec dyżurnego tamtejszej komendy wszczęto postępowanie dyscyplinarne. To pokłosie policyjnej interwencji z użyciem paralizatora, w wyniku której zmarł 27-letni mężczyzna.

Policjanci użyli paralizatora, nie żyje 27-latek. Zastępca komendanta odwołany

Policjanci użyli paralizatora, nie żyje 27-latek. Zastępca komendanta odwołany

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Bił i kopał ją tak długo, aż zakatował na śmierć. Były członek kazachskiego rządu Kuandyk Biszymbajew został w maju uznany winnym zabójstwa swojej żony. Ich małżeństwo, które trwało niecały rok, było naznaczone przemocą. Proces polityka, który śledził przed telewizorami cały kraj, rzucił światło na piekło kobiet w Kazachstanie. Na jego fali milczenie przerywają kolejne ofiary. Są już pierwsze zmiany w prawie, ale to na razie bardzo mały krok.

Obsesyjnie jej pragnął, niespełna rok po ślubie zakatował. Proces polityka śledził cały naród. Czy coś się zmieni?

Obsesyjnie jej pragnął, niespełna rok po ślubie zakatował. Proces polityka śledził cały naród. Czy coś się zmieni?

Źródło:
BBC, PAP
"Może jak jest Niebieska Karta, to powinna być jakaś Zielona albo Żółta Karta dla takich rodzin jak nasza?"

"Może jak jest Niebieska Karta, to powinna być jakaś Zielona albo Żółta Karta dla takich rodzin jak nasza?"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Nie da się policzyć, ile kobiet zbadało w sobotę swoje piersi, ile z nich dowiedziało się, że potrzebna jest pilna wizyta u lekarza. Na pewno wiele, bo aż w 90 miejscowościach polskie Amazonki uczyły chętne osoby, jak robić badania profilaktycznie w kierunku raka piersi. W niedzielę Dzień Matki. Akcja odbyła pod hasłem "Badamy nie tylko Mamy".

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Źródło:
Fakty TVN

Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk, wypowiadając się o zagrożeniach ze strony Rosji, zapewniał w wywiadzie radiowym, że Unia Europejska jest największą gospodarką świata. Sprawdziliśmy, czy polityk ma rację.

Tomczyk: UE jest największą gospodarką świata. Nie, są większe

Tomczyk: UE jest największą gospodarką świata. Nie, są większe

Źródło:
Konkret24

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Agata Wolna, prezenterka TVN24, opowiedziała w studiu o swojej książce - "Alemama, czyli historia z życia wzięta". - Próbuję odczarować idealne macierzyństwo, które trzeba włożyć między bajki, bo czegoś takiego nie ma - mówiła. Książka - kierowana zarówno do dzieci, jak i rodziców - zdobyła Nagrodę Rodziców 2024.

Agata Wolna "odczarowuje idealne macierzyństwo". Jej książka została nagrodzona

Agata Wolna "odczarowuje idealne macierzyństwo". Jej książka została nagrodzona

Źródło:
TVN24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiada o filmie "Furiosa: Saga Mad Max", który trafił właśnie do kin. Mówi o nagraniach, za które przepraszał raper Sean "Diddy" Combs. Opowiada też o filmie "Gaga Chromatica Ball", który od dziś można obejrzeć w serwisie HBO Max. Film to zapis spektakularnego koncertu Lady Gagi w Los Angeles.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl