Demokratyczna Republika Konga

Demokratyczna Republika Konga

Islamscy bojownicy przeprowadzili w nocy atak na wschodzie Demokratycznej Republiki Konga. Zamordowali co najmniej 22 osoby - poinformowały miejscowe władze. W krwawych atakach rebeliantów od końca października zginęło już łącznie co najmniej 179 cywilów - podaje Reuters.

W Demokratycznej Republice Konga (DRK) wykryto w piątek piętnaście nowych przypadków eboli - poinformowało ministerstwo zdrowia tego afrykańskiego kraju. Od początku wybuchu obecnej epidemii tej choroby, czyli od początku sierpnia zeszłego roku, nie odnotowano jeszcze tylu zachorowań jednego dnia.

Główny opozycyjny kandydat w wyborach prezydenckich w Demokratycznej Republice Konga (DRK) Martin Fayulu uznał się za "jedynego legalnego prezydenta" i wezwał Kongijczyków do pokojowych protestów przeciwko ogłoszeniu zwycięzcą jego rywala Felixa Tshisekediego.

Zwycięzcą grudniowych wyborów prezydenckich został Felix Tshisekedi, syn byłego lidera opozycji Etienne'a Tshisekediego - ogłosiła komisja wyborcza Demokratycznej Republiki Konga. - Będę prezydentem wszystkich Kongijczyków - oświadczył Tshisekedi podczas wiecu w centrum Kinszasy. Obserwatorzy analizujący przebieg wyborów obawiają się, że po ogłoszeniu wyników może dojść do protestów i rozruchów.