Bartosz Arłukowicz

Bartosz Arłukowicz

Władze Platformy zwrócą się do Radosława Sikorskiego, Bartosza Arłukowicza i Sławomira Neumanna o wyjaśnienia dotyczące kosztów ich podróży służbowych - zapowiedział w poniedziałek p.o. sekretarz generalny PO, minister sportu Andrzej Biernat. Nawiązując do żądania PiS, by Sikorski został wyrzucony z PO i usunięty z funkcji marszałka Sejmu, Biernat odparł: - Niech oni się zajmują swoją partią, ja się nie zajmuję sprawami wewnętrznymi PiS.

Odejście Donalda Tuska z polskiej polityki osłabi Platformę Obywatelską - uważa 44 proc. ankietowanych przez CBOS. Według 39 proc. badanych odejście Tuska nie będzie miało większego wpływu na funkcjonowanie PO, a według 8 proc. - wzmocni tę partię.

Resort zdrowia stara się, by leki potrzebne osobom niepełnosprawnym były bezpłatne lub ryczałtowe - powiedział podczas spotkania okrągłego stołu ws. wsparcia dla osób niepełnosprawnych minister Bartosz Arłukowicz. Podczas spotkania powołano pięć podzespołów, które zajmą się konkretnymi zagadnieniami. Pierwsze spotkania podzespołów zaplanowano od 12 do 14 maja.