Afera taśmowa w rządzie Tuska

Afera taśmowa w rządzie Tuska

Polityczna gra zeznaniami?

To rosyjskie metody, nie dam się zastraszyć - mówi Donald Tusk, który podtrzymuje wniosek o powołanie komisji śledczej. Barbara Sobska.

Pytania o działania prokuratury w sprawie afery podsłuchowej

Czy prokuraturze zależy na wyjaśnieniu sprawy afery z podsłuchami, która wybuchła 8 lat temu. Teraz pojawił się w niej wątek rosyjskich służb i sprzedaży taśm z nagranymi rozmowami polskich polityków. Te rewelacje opublikował "Newsweek". Lata mijają, a afera, która przyczyniła się do upadku rządu Donalda Tuska, ciągle nie jest wyjaśniona. W środę w tej sprawie wywołany do odpowiedzi prokurator generalny ma przedstawić nowe informacje. Barbara Sobska.

Koniec śledztwa w sprawie afery podsłuchowej. Oskarżeni Falenta i kelnerzy. Brak dowodów wobec innych osób

Prokuratura oskarży biznesmena Marka Falentę o zlecenie nielegalnego nagrywania polityków, biznesmenów i urzędników w dwóch znanych warszawskich restauracjach. Przed sądem staną też szwagier Falenty oraz sommelier i menedżer z tych restauracji, którzy mieli rejestrować z ukrycia spotkania VIP-ów. Prokuratura jednocześnie umorzyła wątek byłych dziennikarzy tygodnika "Wprost", którzy ujawnili nagrania i ich treść.

"Polska gra taśm". Zagraniczne media o dymisjach w Polsce

Od Stanów Zjednoczonych po Daleki Wschód - media na całym świecie nie zawsze komentują, ale zwracają uwagę na aferę taśmową, która spowodował dymisje kilku ministrów. Zwraca się uwagę na to, że premier Kopacz przez wiele miesięcy nic nie robiła w tej sprawie. Zaś na przykład BBC wykorzystało okazję, by przypomnieć Radosławowi Sikorskiemu kilka jego cytatów choćby na temat premiera Davida Camerona.

Pożar przed ambasadą prowokacją? Kidawa-Błońska: nie wierzę w takie rzeczy

Mówienie, że konstytucyjny minister w naszym kraju nawołuje do spalenia jakieś budki to skandal, nie wierzę w takie rzeczy - powiedziała w "Jeden na jeden" rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Skomentowała doniesienia "Do Rzeczy", jakoby Bartłomiej Sienkiewicz jako szef MSW polecił spalić budkę strażniczą przy rosyjskiej ambasadzie.

Afera podsłuchowa zachwiała reputacją NBP

O 16 punktów proc. zmalał odsetek osób pozytywnie oceniających NBP po opublikowaniu Belka-Sienkiewicz - wynika z sondażu CBOS. Pracę banku centralnego dobrze ocenia 43 proc. respondentów.