Paweł Juszczyszyn

Paweł Juszczyszyn

Izba Dyscyplinarna odsunęła od orzekania sędziów Igora Tuleyę i Pawła Juszczyszyna - obaj próbują wrócić. Sędzia Igor Tuleya we wtorek rano stawił się w pracy, bo w związku z ostatnimi orzeczeniami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie ma żadnych wątpliwości, że powinienem jak najszybciej stawić się w sądzie i zostać dopuszczonym do orzekania. Materiał Patryka Rabiegi.

Kiedyś bronili sędziego Pawła Juszczyszyna, dziś sami mają kłopoty. Sędziowski rzecznik dyscyplinarny bierze się za sędziów z Olsztyna, którzy mieli odwagę poprzeć swojego kolegę wbrew prezesowi z nadania Zbigniewa Ziobry. Wszystko to dzieje się w czasie, gdy kolejne sądy wydają decyzję, że Paweł Juszczyszyn może wrócić do orzekania. Materiał Michała Tracza.

Jest nowa skarga na Polskę do Strasburga - sędzia Paweł Juszczyszyn zaskarżył do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka uchwałę Izby Dyscyplinarnej, na mocy której został odsunięty od orzekania. To jego zdaniem narusza gwarantowane mu prawa. Materiał Jacka Tacika.

Ciąg dalszy sprawy sędziego Pawła Juszczyszyna. Mimo wyroku sądu dalej nie jest dopuszczany do pracy. Dlatego złożył do sądu wniosek o ukaranie swojego szefa, prezesa sądu rejonowego Macieja Nawackiego i domaga się, by nałożyć na niego 15 tysięcy złotych kary. Materiał Michała Tracza.