Izba Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego zdecydowała w sprawie immunitetu Macieja Nawackiego

Źródło:
tvn24.pl, OKO.press, PAP
Sędzia Korzeniowski o postanowieniu Sądu Najwyższego w sprawie Macieja Nawackiego
Sędzia Korzeniowski o postanowieniu Sądu Najwyższego w sprawie Macieja NawackiegoTVN24
wideo 2/5
Sędzia Korzeniowski o postanowieniu Sądu Najwyższego w sprawie Macieja NawackiegoTVN24

Izba Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego nie uchyliła immunitetu sędziemu Maciejowi Nawackiemu. O nadużycia oskarża go sędzia Paweł Juszczyszyn, któremu Nawacki - mimo orzeczeń sądowych - odmawiał możliwości przywrócenia do pracy.

Subsydiarny akt oskarżenia (tworzący możliwość samodzielnego, lub z pomocą pełnomocnika, oskarżania innej osoby przed Sądem) przeciwko prezesowi olsztyńskiego Sądu Rejonowego Maciejowi Nawackiemu, złożył w styczniu tego roku mecenas Michał Romanowski, w imieniu sędziego Pawła Juszczyszyna.

Juszczyszyn zarzucił Nawackiemu czyny związane z niewykonywaniem orzeczeń przywracających go do pracy, w tym przekroczenie uprawnień (artykuł 231 kodeksu karnego), a także złośliwego i uporczywego naruszania praw pracowniczych (artykuł 218 kodeksu karnego).

Próba rozliczenia sędziego "dobrej zmiany"
Próba rozliczenia sędziego "dobrej zmiany"TVN24

"Od kilku lat odmawia wykonania wiążących go orzeczeń sądów"

- Uchylenia immunitetu Maciejowi Nawackiemu wymaga dobro wymiaru sprawiedliwości. Od kilku lat odmawia on wykonania wiążących go orzeczeń sądów. Tolerowanie tego typu zachowań narusza autorytet sądu i jego społeczne postrzeganie, jako gwaranta naszej wolności i praw - powiedział dziennikarzom OKO.press mecenas Romanowski.

- Wypowiedź szatniarza z filmu "Miś", który mówił "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi" odzyskała swoją popularność między innymi za sprawą Nawackiego, jako ilustracja pogardy dla orzeczeń sądowych - dodał.

Nawacki zachował immunitet

Proces mógłby się rozpocząć po uchyleniu immunitetu. Sprawę we wtorek rozpoznawano na posiedzeniu jawnym w Izbie Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego.

W uzasadnieniu postanowienia sędzia SN Zbigniew Korzeniowski przyznał, że "sprawa jest precedensowa". - Sędziowie mogą się różnić, mogą też być w błędzie i z racji tego błędu nie ponosić odpowiedzialności. Tutaj mamy konkretną sprawę sędziów z tego samego sądu, którzy, jak wynikało z przebiegu tej rozprawy, znali się wcześniej, nadal się znają, z tym że są po przeciwnych stronach - mówił.

Jak opisał Korzeniowski "to, że w orzecznictwie powiedziano, że Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie była sądem, nawet Sąd Najwyższy tak powiedział, to nie znaczy, że z tym momentem Izba Dyscyplinarna przestała być sądem". - Orzeczenie sądu nie jest źródłem prawa powszechnego - zauważył.

Sędzia Korzeniowski zauważył, że Juszczyszyn nie uznawał Izby Dyscyplinarnej SN i "tak też twierdziły sądy, które wydawały zabezpieczenia". - Orzeczenia sądów należy wykonywać i honorować. Ale co zrobić, gdy jest konflikt? - pytał sędzia. Jak dodał, jego zdaniem - w takiej sytuacji konfliktu między orzeczeniami Izby Dyscyplinarnej i sądu powszechnego - znalazł się prezes Nawacki.

- Ani pan sędzia Juszczyszyn, ani pan sędzia Nawacki, nie odpowiada za prawo, jakie jest. Sędziowie stosują prawo i mogą się różnić. Mamy tu taką sytuację, że ten konflikt jest głęboki na wielu poziomach i polach - tłumaczył.

Maciej Nawacki na posiedzeniuTVN24

Wobec tego, jak mówił sędzia, wniosek o uchylenie immunitetu prezesowi olsztyńskiego Sądu Rejonowego Maciejowi Nawackiemu nie został uwzględniony. Korzeniowski zapewnił, że uzasadnienie decyzji zostanie sporządzone do 21 listopada.

Dzisiejsze orzeczenie Sądu Najwyższego nie kończy tej batalii, bo jest nieprawomocne. - Oczywiście nie zgadzamy się z tym rozstrzygnięciem i z całą pewnością będzie ono przez nas zaskarżone - zapowiedział dziennikarzom po ogłoszeniu tego orzeczenia sędzia Juszczyszyn. Jak dodał, nie zgadza się między innymi z konstatacją z uzasadnienia, że Izba Dyscyplinarna SN była sądem. - Otóż nie była sądem - podkreślił.

CZYTAJ TAKŻE: OKO.press: Sędzie orzekły grzywnę i ewentualny areszt dla Nawackiego. Są ścigane przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego

Juszczyszyn kontra Nawacki

Sędzia Paweł Juszczyszyn 4 lutego 2020 roku został zawieszony w czynnościach przez kwestionowaną jako niezależny organ, nieistniejącą już (zastąpioną Izbą Odpowiedzialności Zawodowej SN) Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. W maju ubiegłego roku Izba Dyscyplinarna - w jednoosobowym składzie prezesa Adama Rocha - uchyliła zawieszenie.

Juszczyszyn w połowie 2022 roku wrócił do pracy w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, ale decyzją Nawackiego, został przeniesiony do wydziału rodzinnego (przed zawieszeniem orzekał w wydziale cywilnym) i wysłany na zaległy urlop.

Nie godząc się na przeniesienie do innego wydziału, sędzia Juszczyszyn wystąpił do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, który w styczniu tego roku wydał postanowienie o przywróceniu Juszczyszyna do orzekania w wydziale cywilnym. Nawacki nie wykonał jednak tej decyzji sądu.

W tym miesiącu bydgoski sąd prawomocnie nakazał przywrócić sędziego Juszczyszyna do orzekania w macierzystym wydziale cywilnym Sądu Rejonowego w Olsztynie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sąd nakazał przywrócenie Pawła Juszczyszyna do orzekania w macierzystym wydziale

Sąd nakazał przywrócenie Juszczyszyna do orzekania w macierzystym wydziale. Relacja reportera TVN24
Sąd nakazał przywrócenie Juszczyszyna do orzekania w macierzystym wydziale. Relacja reportera TVN24TVN24

Autorka/Autor:akw//mrz

Źródło: tvn24.pl, OKO.press, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Mamy dobrą wiadomość dla nas wszystkich. To już jest taka kropka postawiona nad i. Jest formalna zgoda z Komisji Europejskiej. Zarówno akceptacja formalna pierwszego wniosku o wypłatę pierwszych pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, jak i akceptacja formalna warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych - powiedziała w czwartek Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, ministra funduszy i polityki regionalnej. Jak dodała, odblokowano w sumie 600 miliardów złotych, "15 tysięcy złotych na każdego mieszkańca Polski".

"15 tysięcy złotych na każdego mieszkańca Polski". Ministra tłumaczy

"15 tysięcy złotych na każdego mieszkańca Polski". Ministra tłumaczy

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Komisja Europejska dokonała bardzo jasnej oceny zmian, dlatego zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze - powiedziała w rozmowie z korespondentem TVN24 Maciejem Sokołowskim wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova.

Jourova: KE dokonała bardzo jasnej oceny zmian. Zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze

Jourova: KE dokonała bardzo jasnej oceny zmian. Zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze

Źródło:
TVN24

Muzyk Piotr M., podejrzany o wyłudzenie z ubezpieczenia na podstawie podrobionych dokumentów, skomentował sprawę. "Jest mi bardzo przykro, że przez moje zaniechanie i brak reakcji ucierpiało dobre imię zespołu. Wszystkich tych, których zaufanie zawiodłem - przepraszam" - napisał.

Podejrzany o oszustwa muzyk Kultu przeprasza. Kazik: ja się z internetów dowiedziałem

Podejrzany o oszustwa muzyk Kultu przeprasza. Kazik: ja się z internetów dowiedziałem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Słowa Władimira Putina o tym, że Rosja zbroi się i de facto przestawiła się na tryb wojenny są prawdziwe - oświadczył w czwartek premier Donald Tusk na wspólnej konferencji z premier Łotwy w Warszawie. Jak mówił, nie tylko "agresywną retorykę", ale także decyzje, które prezydent Rosji zapowiedział w tym wystąpieniu "trzeba traktować śmiertelnie serio".

Putin wygłosił orędzie. Tusk: jego słowa trzeba traktować śmiertelnie serio

Putin wygłosił orędzie. Tusk: jego słowa trzeba traktować śmiertelnie serio

Źródło:
TVN24, PAP

Komisja Europejska (KE) podjęła dwie decyzje w sprawie odblokowania unijnych środków dla Polski. Chodzi o Krajowy Plan Odbudowy (KPO) i fundusze spójności. Do Polski ma trafić łącznie około 600 miliardów złotych.

Potężne pieniądze dla Polski. Jest decyzja

Potężne pieniądze dla Polski. Jest decyzja

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Komisja Europejska wydała w czwartek pozytywną ocenę pierwszego wniosku Polski o płatności z Funduszu Odbudowy, co otwiera drogę do wypłaty Polsce ponad sześciu miliardów euro z KPO. Poprzedni rząd nie zdołał sprowadzić ogromnych unijnych funduszy do naszego kraju. Dlaczego nie składał w tej sprawie wniosku? Reporter TVN24 pytał o to w Sejmie Waldemara Budę, byłego ministra w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Pieniądze z KPO, brak wniosku rządu PiS i pytania do byłego ministra. "Czy pan mnie widzi?"

Pieniądze z KPO, brak wniosku rządu PiS i pytania do byłego ministra. "Czy pan mnie widzi?"

Źródło:
TVN24

Trwa spotkanie premiera Donalda Tuska z rolniczymi organizacjami związkowymi. Obok szefa rządu w rozmowach uczestniczy między innymi minister rolnictwa Czesław Siekierski.

Donald Tusk rozmawia z rolnikami. Spotkanie w Centrum Dialog

Donald Tusk rozmawia z rolnikami. Spotkanie w Centrum Dialog

Źródło:
PAP

Rada nadzorcza Polskich Portów Lotniczych (PPL) odwołała Stanisława Wojterę z funkcji prezesa. Oddelegowała także przewodniczącego rady Łukasza Chaberskiego do czasowego pełnienia funkcji prezesa.

Prezes Polskich Portów Lotniczych odwołany

Prezes Polskich Portów Lotniczych odwołany

Źródło:
PAP

Przegotowanie kranówki pomaga w pozbyciu się z niej mikroplastiku - informują chińscy naukowcy. Najskuteczniej proces ten przebiega w twardej wodzie, zawierającej wyższą zawartość węglanu wapnia.

Jak pozbyć się mikroplastiku z kranówki? Badacze opracowali prostą metodę

Jak pozbyć się mikroplastiku z kranówki? Badacze opracowali prostą metodę

Źródło:
PAP
Wiceministra dla tvn24.pl: "Poprzedni rządzący sugerowali, że edukacja włączająca to ideologia"

Wiceministra dla tvn24.pl: "Poprzedni rządzący sugerowali, że edukacja włączająca to ideologia"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Wiedzieliśmy o sobie dużo, mamy wspólnych przyjaciół i kolegów - mówił Austin Butler o pierwszym spotkaniu z Timothée Chalametem na planie filmu "Diuna: Część druga". Miało to miejsce na Węgrzech, w okolicznościach, o których reżyser Denis Villeneuve żartował, że "to najlepszy sposób, by się poznać".

"Próbowaliśmy się pozabijać". Austin Butler o pierwszym spotkaniu z Timothée Chalametem na planie "Diuny"

"Próbowaliśmy się pozabijać". Austin Butler o pierwszym spotkaniu z Timothée Chalametem na planie "Diuny"

Źródło:
LA Times

Znamy najnowszą listę najbogatszych Polaków. W tegorocznym rankingu jest kilka zaskoczeń - napisał "Forbes". Miesięcznik zaznaczył, że jesteśmy coraz bliżej chwili, gdy całą listę stu najbogatszych Polaków wypełnią wyłącznie miliarderzy. Pozycję lidera w najnowszym zestawieniu utrzymał Michał Sołowow.

Lista najbogatszych Polaków. Imponujący awans do czołówki

Lista najbogatszych Polaków. Imponujący awans do czołówki

Źródło:
"Forbes", tvn24.pl

Policjanci i strażacy szukali w środę 4-letniej dziewczynki, która uciekła mamie i pobiegła do lasu. Dziecko zostało odnalezione całe i zdrowe około dwa kilometry od domu.

Czterolatka pobiegła do lasu, mama nie mogła jej dogonić

Czterolatka pobiegła do lasu, mama nie mogła jej dogonić

Źródło:
tvn24.pl

Prezydent Andrzej Duda nie wyda opinii w sprawie kandydata na prokuratora krajowego Dariusza Korneluka - powiedział w czwartek zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik. Jak mówił, trwa spór kompetencyjny wokół kwestii związanych z tym urzędem.

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP: Andrzej Duda nie wyda opinii w sprawie kandydata na prokuratora krajowego 

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP: Andrzej Duda nie wyda opinii w sprawie kandydata na prokuratora krajowego 

Źródło:
PAP

Wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz podpisał umowę z rządem USA na dostawę zintegrowanego systemu dowodzenia obroną przeciwlotniczą i przeciwrakietową dla II fazy programu Wisła oraz programu Narew.

Umowa z rządem USA podpisana. Chodzi o programy Wisła i Narew

Umowa z rządem USA podpisana. Chodzi o programy Wisła i Narew

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Polska analizuje możliwość wprowadzenia embarga na import zbóż z Rosji i Białorusi - poinformował w czwartek premier Donald Tusk. Jak zaznaczył, "mało kto zdaje sobie sprawę, że nasz rynek w Europie i w Polsce jest destabilizowany przez produkty płynące z Rosji i Białorusi".

"Nasz rynek jest destabilizowany przez produkty płynące z Rosji i Białorusi". Tusk zabiera głos

"Nasz rynek jest destabilizowany przez produkty płynące z Rosji i Białorusi". Tusk zabiera głos

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Europoseł z Solidarnej Polski Patryk Jaki od jakiegoś czasu powtarza w wywiadach, że został już wystawiony akt oskarżenia dla Krzysztofa Brejzy w sprawie afery fakturowej i że postawiono mu zarzuty. Natomiast poseł Brejza twierdzi, że Jaki rozpowszechnia kłamstwa. Sprawdziliśmy, kto ma rację.

Patryk Jaki: Krzysztof Brejza "ma zarzuty, ma akt oskarżenia". Brejza: "Łgarstwo". Sprawdziliśmy

Patryk Jaki: Krzysztof Brejza "ma zarzuty, ma akt oskarżenia". Brejza: "Łgarstwo". Sprawdziliśmy

Źródło:
Konkret24

Do samego końca nie było pewne, czy Anya Taylor-Joy pojawia się w drugiej części "Diuny". W rozmowie z dziennikarzami reżyser Denis Villeneuve przyznał, że utrzymywano jej rolę w tajemnicy "w ramach eksperymentu".

"Diuna: Część druga". Występ Anyi Taylor-Joy do końca trzymano w tajemnicy. Reżyser wyjaśnia dlaczego

"Diuna: Część druga". Występ Anyi Taylor-Joy do końca trzymano w tajemnicy. Reżyser wyjaśnia dlaczego

Źródło:
Hollywood Reporter

Za rządów Zjednoczonej Prawicy CBA podsłuchiwało i nagrywało rozmowy telefoniczne z prezesem Orlenu Danielem Obajtkiem - pisze w czwartek Onet. Portal opisuje kulisy operacji specjalnej pod kryptonimem "Vampiryna". Wspomina o samolocie wynajętym przez Orlen, który poleciał do Chin i z powrotem "na pusto", za ogromne pieniądze. Jest także wątek handlarza bronią i papieża, któremu Obajtek w samym środku pandemii sprezentował warte miliony złotych wyposażenie ochronne. Sprawa nigdy nie trafiła do prokuratury, mimo wniosków ze strony agentów CBA - czytamy w artykule.

Operacja "Vampiryna". Obajtek nagrywany przez CBA. "To historia jak z powieści sensacyjnej"

Operacja "Vampiryna". Obajtek nagrywany przez CBA. "To historia jak z powieści sensacyjnej"

Źródło:
Onet

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzanie od firm ubezpieczeniowych odszkodowania za sfingowane zgony w rzekomych wypadkach samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Według policji, podejrzani posługiwali się podrobionymi, amerykańskimi dokumentami i wyłudzonymi aktami zgonu. W sprawie postawiono już zarzuty, jednym z podejrzanych jest wieloletni muzyk formacji Kult.

Sfingowane zgony w USA, wyłudzanie odszkodowań w Polsce. Wśród zatrzymanych muzyk Kultu

Sfingowane zgony w USA, wyłudzanie odszkodowań w Polsce. Wśród zatrzymanych muzyk Kultu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę w Ostródzie policja odnalazła zwłoki małżeństwa - 49-letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny. Mieli rany kłute i cięte zadane ostrym narzędziem. Zatrzymano ich 27-letnią córkę. Zostanie jej przedstawiony zarzut podwójnego zabójstwa.

Znaleziono zwłoki małżeństwa. Córka usłyszy zarzut zabójstwa

Znaleziono zwłoki małżeństwa. Córka usłyszy zarzut zabójstwa

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Spółka Barbora Polska kończy działalność w naszym kraju. Platforma zajmowała się dostawą artykułów spożywczych do domu w dużych miastach. Ostatnie dostawy zaplanowano do końca tego tygodnia.

Sklep internetowy kończy działalność w Polsce. Podano datę

Sklep internetowy kończy działalność w Polsce. Podano datę

Źródło:
tvn24.pl

Co najmniej 104 osoby zginęły, a 280 zostało rannych w wyniku ataku sił izraelskich w Strefie Gazy na cywilów, którzy mieli oczekiwać w kolejce na pomoc humanitarną - podała agencja Reutera, powołując się na palestyńskie służby medyczne. Strona izraelska dementuje oskarżenia. Rzecznik armii powiedział, że "siły zbrojne nie posiadają informacji o ostrzałach". Z kolei przedstawiciel rządu przekazał, że do "tragedii" mieli doprowadzić kierowcy ciężarówek, którzy wjechali w tłum.

Czekali w kolejce na pomoc humanitarną, mieli zostać ostrzelani. Izrael "nie posiada informacji"

Czekali w kolejce na pomoc humanitarną, mieli zostać ostrzelani. Izrael "nie posiada informacji"

Źródło:
PAP, Reuters
"Rzeź w Erbie”. Skazana para ma szansę na wolność

"Rzeź w Erbie”. Skazana para ma szansę na wolność

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Nie żyje Dave Myers, gwiazda popularnej również w Polsce telewizyjnej serii kulinarnej The Hairy Bikers (Kudłacze na motorach). Jak informuje BBC Myers zmarł w wieku 66 lat, dwa lata po tym, jak ujawnił, że walczy z rakiem.

Dave Myers nie żyje. Gwiazdor popularnego kulinarnego show miał 66 lat

Dave Myers nie żyje. Gwiazdor popularnego kulinarnego show miał 66 lat

Źródło:
BBC, tvn24.pl

Raper Ja Rule kilka nie został wpuszczony do Wielkiej Brytanii tuż przed początkiem zaplanowanej w tym kraju trasy koncertowej. "Wydałem pół miliona dolarów z własnej kieszeni na produkcję, aby zorganizować tę trasę, tylko po to, by odmówiono mi wjazdu na kilka dni przed moimi występami", poinformował w mediach społecznościowych.

Znany raper nie dotarł na własną trasę koncertową. "Jestem zdruzgotany"

Znany raper nie dotarł na własną trasę koncertową. "Jestem zdruzgotany"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Szwajcaria chce globalnej dyskusji na temat technologii umożliwiających wpływanie na ziemski klimat, zwłaszcza ograniczających ilość światła słonecznego docierającego do naszej planety. Debata ma mieć miejsce na trwającej w Kenii szóstej Sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska. Technologie te jednak wywołują ogromne kontrowersje i dzielą naukowców.

Szwajcaria proponuje zasłonięcie Słońca. Kontrowersyjny pomysł dzieli naukowców

Szwajcaria proponuje zasłonięcie Słońca. Kontrowersyjny pomysł dzieli naukowców

Źródło:
Guardian, tvn24.pl

Na największe poparcie w tegorocznych wyborach samorządowych może liczyć Koalicja Obywatelska. W wyborach do sejmików wojewódzkich zagłosowałoby na nią 30,6 procent z nich – wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Minimalnie niższy wynik odnotowało Prawo i Sprawiedliwość.

Jak zagłosują Polacy w wyborach samorządowych? Nowy sondaż to zapowiedź strat dla PiS

Jak zagłosują Polacy w wyborach samorządowych? Nowy sondaż to zapowiedź strat dla PiS

Źródło:
Dziennik Gazeta Prawna

Na uniwersytecie w Mediolanie 398 studentów medycyny spośród 408 nie zdało egzaminu z mikrobiologii. Sprawdzianu nie zaliczył studentom znany włoski wirusolog, profesor Roberto Burioni. Jak przyznał, ponad 40 procent studentów nie potrafiło nawet zdiagnozować grypy.

"Rzeź" na uniwersytecie. Egzamin zaliczyło tylko 10 z 408 studentów

"Rzeź" na uniwersytecie. Egzamin zaliczyło tylko 10 z 408 studentów

Źródło:
PAP, La Nazione

Brazylijska policja federalna prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia nękania humbaka, jakiego miał się dopuścić w czerwcu ubiegłego roku były prezydent kraju Jair Bolsonaro. W środę polityk przyznał, że napotkał zwierzę podczas przejażdżki na skuterze wodnym. Podkreślił jednak, że w jego ocenie dochodzenie jest motywowane "politycznie".  

Były prezydent objęty śledztwem. Chodzi o nękanie wieloryba  

Były prezydent objęty śledztwem. Chodzi o nękanie wieloryba  

Źródło:
CNN Brasil, The Guardian, TVN24.pl

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Wiceszef MSWiA Piotr Wawrzyk bardzo wyraźnie wskazał w mailu, że osobą do kontaktu w sprawie przekazywania wiz jest Edgar Kobos - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" były konsul generalny Polski w Mumbaju Damian Irzyk. Gość TVN24 opisał, jak wyglądały grupy "filmowców" z Indii. - Okazało się, że tam jest jakiś choreograf, który nie potrafi tańczyć, aktor, który nie był w stanie wskazać ani jednego filmu - mówił.

Były konsul w Mumbaju o "filmowcach" z Indii. "Choreograf, który nie potrafi tańczyć"

Były konsul w Mumbaju o "filmowcach" z Indii. "Choreograf, który nie potrafi tańczyć"

Źródło:
TVN24

Już nie obywatele Ukrainy dominują wśród cudzoziemców, którzy dostają zezwolenia na pracę w Polsce. W czołówce są teraz mieszkańcy krajów Azji. Jednak w 2023 roku wydano w sumie cudzoziemcom spoza UE mniej pozwoleń na pracę niż w 2022 roku. Spośród tych, którzy u nas już pracują, coraz więcej płaci składki do ZUS.

Mniej pozwoleń na pracę dla cudzoziemców. Zmiana w czołówce krajów

Mniej pozwoleń na pracę dla cudzoziemców. Zmiana w czołówce krajów

Źródło:
Konkret24

Bez stworzenia dobrego, bezpiecznego świata, który odpowie na wyzwanie, jakie stoi dzisiaj przed młodzieżą XXI wieku, dobre funkcjonowanie naszego kraju stoi pod znakiem zapytania - powiedziała ministra edukacji Barbara Nowacka. W środę uczestniczyła w konferencji "Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Wspólna praca, najlepsze rozwiązania". Pojawili się na niej też między innymi ministra rodziny pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny, a także ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.

Nowacka o "kryzysie globalnym" i "zgubionych ośmiu ostatnich latach". Konferencja o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Nowacka o "kryzysie globalnym" i "zgubionych ośmiu ostatnich latach". Konferencja o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Źródło:
PAP, TVN24

Dziś premiera jednego z nowych wiosennych programów telewizji TVN. Do wygrania nawet pół miliona złotych. "The Traitors. Zdrajcy" w środę, 28 lutego, o godz. 21.35 na antenie TVN i w Playerze.  

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Źródło:
TVN, Variety"