Nikki Haley

Nikki Haley

Porażka Waszyngtonu w ONZ. Odrzucono rezolucję potępiającą Hamas

USA nie zdołały przeforsować w ONZ rezolucji potępiającej rządzącą Palestyną organizację Hamas. Podczas czwartkowego posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego projekt, zgłoszony przez amerykańską ambasador przy ONZ Nikki Haley, nie uzyskał w głosowaniu niezbędnej do wejścia w życie większości dwóch trzecich głosów.

Reuters: wakat w ONZ nie dla byłej doradczyni Trumpa

Dina Powell, członkini zarządu banku Goldman Sachs, a wcześniej zastępczyni doradcy prezydenta do spraw bezpieczeństwa krajowego, nie jest brana pod uwagę jako kandydatka do zastąpienia na stanowisku ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Nikki Haley, która we wtorek ogłosiła swoją dymisję - poinformowały o tym źródła w Białym Domu. Nie wskazano przyczyny odstąpienia od tego zamiaru.

Ambasador USA przy ONZ podała się do dymisji

Amerykańska ambasador przy ONZ rezygnuje. Dyplomatka Nikki Haley uznawana przez część komentatorów za wschodzącą polityczną gwiazdę Partii Republikańskiej poprosiła prezydenta o przerwę w pracy. Jest pożegnanie w Białym Domu i pytanie kto ją zastąpi.

Ambasador USA przy ONZ: Kim "prosi o wojnę"

Rada Bezpieczeństwa ONZ zebrała się w poniedziałek w trybie nadzwyczajnym w związku z przeprowadzoną w niedzielę przez Koreę Północną próbą broni jądrowej. Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley wezwała Radę do wywarcia jak najsilniejszego nacisku na Koreę Północną. Poinformowała, że jej kraj przedstawi swoją propozycję rezolucji jeszcze w tym tygodniu.

Rada Praw Człowieka bez USA? "Chroniczne uprzedzenie wobec Izraela"

Stany Zjednoczone dokonają przeglądu swego członkostwa w Radzie Praw Człowieka ONZ - oświadczyła we wtorek na sesji Rady w Genewie ambasador USA przy ONZ Nikki Haley. Już wcześniej ambasador zarzuciła Radzie korupcję, uprzedzenia wobec Izraela oraz obecność w jej składzie krajów naruszających prawa człowieka.