Ron DeSantis wycofał się z prawyborów republikanów. Wielki rywal poparł Donalda Trumpa

Źródło:
PAP

Gubernator Florydy Ron DeSantis wycofał się z wyścigu o nominację Partii Republikańskiej na prezydenta. Jednocześnie poparł w tej rywalizacji Donalda Trumpa. Teraz jedyną prawdziwą konkurentką byłego prezydenta pozostaje Nikki Haley.

Ron DeSantis ogłosił to w nagraniu wideo opublikowanym w serwisie społecznościowym X. Opatrzył je cytatem z Winstona Churchilla: "Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga".

Z sondażu opublikowanego w niedzielę wynikało, że Trump zwiększył swoją przewagę w stanie New Hampshire i po raz kolejny zapewnił sobie nominację. Prawybory w tym stanie odbędą się we wtorek.

Wcześniej były prezydent Stanów Zjednoczonych zwyciężył w Iowa.

W sondażach był w tyle

Jak wynika z sondażu CNN/University of New Hampshire, były prezydent jest pierwszym wyborem dla 50 procent prawdopodobnych wyborców Partii Republikańskiej w prawyborach, co zwiększa jego przewagę nad Nikki Haley, która obecnie ma poparcie 39 procent pytanych. DeSantis dostał w tym sondażu tylko 6 procent głosów.

CZY NIKKI HALEY MA SZANSE Z TRUMPEM? SŁUCHAJ "ROZMÓW NA SZCZYCIE" W TVN24 GO >>>

Badanie pokazało, że Trump zyskał zwolenników od początku stycznia, kiedy 39 procent ankietowanych stwierdziło, że oddałoby na niego głos. Poziom poparcia dla Haley również wzrósł – z 32 procent we wcześniejszym sondażu, po tym jak inni republikanie odpadli z wyścigu.

Autorka/Autor:FC/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock