Donald Trump o mężu Nikki Haley: Nie ma go. Gdzie się podział? "Michael służy naszemu krajowi"

Źródło:
Politico, Business Insider, tvn24.pl

Donald Trump w tegorocznej rywalizacji o prezydencką nominację Partii Republikańskiej nie przewiduje taryfy ulgowej. Jego rywalka Nikki Haley znajduje się pod nieustannym ostrzałem, a rykoszetem - choć niezbyt celnie - obrywają także jej bliscy. Podczas swojego wiecu wyborczego w Karolinie Południowej były prezydent USA zastanawiał się, gdzie jest małżonek Nikki Haley. - Co się stało z jej mężem? Gdzie się podział? - pytał Trump. Była gubernator Karoliny Południowej szybko rozwiała wątpliwości. "Michael służy naszemu krajowi, o czym nie masz pojęcia" - napisała w mediach społecznościowych.

- Gdzie jest jej mąż? Och, nie ma go. Nie ma go! Co się stało z jej mężem? Co się stało z jej mężem? Gdzie się podział? Nie ma go - mówił Donald Trump w trakcie przemówienia na wiecu wyborczym zorganizowanym w Coastal Carolina University w Karolinie Południowej. - On wiedział. On wiedział - dodał Trump, nie precyzując, co "wiedział".

Część komentatorów zinterpretowała uwagi Trumpa jako uszczypliwe sugestie o rzekomych problemach małżeńskich jego rywalki.

Amerykańskie media przypominają jednak, że major Michael Haley od czerwca ubiegłego roku przebywa na misji w Rogu Afryki w szeregach Gwardii Narodowej Karoliny Południowej.

Haley: jeśli naśmiewasz się z weteranów, nie zasługujesz, by być prezydentem USA

- Donald Trump miał dzisiaj wiec, na którym naśmiewał się ze służby wojskowej mojego męża - oświadczyła Nikki Haley na swoim sobotnim wiecu wyborczym w Gilbert w stanie Karolina Południowa.

- Od dawna powtarzam, że powinniśmy wprowadzić testy kompetencji umysłowych dla wszystkich [kandydatów - red.] powyżej 75. roku życia. Donald Trump twierdzi, że by go zdał - może tak, może nie. Ale jeśli naśmiewasz się ze służby weterana wojskowego, nie zasługujesz na prawo jazdy, nie mówiąc już o byciu prezydentem Stanów Zjednoczonych - stwierdziła była gubernator Karoliny Południowej i była ambasador USA przy ONZ.

Odniosła się także do słów Trumpa w mediach społecznościowych. "Albo Donald Trump otwarcie obraża rodziny wojskowych, albo znów się pogubił i nie wie, że mój mąż odbywa służbę wojskową. Tak czy inaczej, nie nadaje się na głównodowodzącego najpotężniejszej armii na świecie" - napisała na platformie X. "Michael służy naszemu krajowi, o czym nie masz pojęcia" - dodała w innym wpisie, zwracając się do Trumpa.

Biden odpowiada Trumpowi

Odpowiedzi na pytania Trumpa udzielił także prezydent Joe Biden. "Major Haley przebywa obecnie poza granicami, służąc swojemu państwu" - napisał na portalu X.

Autorka/Autor:momo/ft

Źródło: Politico, Business Insider, tvn24.pl