Joanna Lichocka

Joanna Lichocka

Joanna Scheuring-Wielgus głosami Prawa i Sprawiedliwości straciła immunitet za pokazany w kościele transparent. Borys Budka sam się go zrzekł po tym, jak posłanka Joanna Lichocka złożyła wniosek w jego sprawie. W jego przypadku ma to związek z jej słynnym gestem i pokazaniem środkowego palca. Barbara Sobska.

"Nie skarżę się zazwyczaj"... Poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras, który w piątek przekazał, że jego lipcowa pensja parlamentarzysty została obcięta o 25 procent, zauważył, że dzień wcześniej Prezydium Sejmu unieważniło naganę dla posłanki PiS Joanny Lichockiej za pokazanie środowego palca. Jak ocenił w rozmowie z portalem TVN24, taka decyzja władz izby to dowód na "bezkarność posłów PiS".

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Lichocka żąda przeprosin i wpłaty na organizację charytatywną. Jej pretensje dotyczą akcji billboardowej. Na nośnikach, które stanęły w całej Polsce widać słynne zdjęcie posłanki, na którym trzyma wyprostowany środkowy palec. Fotografia powstała po głosowaniu w Sejmie, w efekcie którego mediom państwowym przyznano 2 miliardy złotych, gdy Senat wnioskował o przekazanie tych pieniędzy na walkę z rakiem. Sebastian Wasilewski.

Nie ulega wątpliwości, że trzeba potępić zachowanie pani poseł Joanny Lichockiej - powiedział zastępca szefa kancelarii prezydenta Paweł Mucha w "Ławie Polityków" w TVN24, odnosząc się do gestu posłanki PiS. Zaznaczył, że należy również potępić zachowanie Małgorzaty Kidawę-Błońskiej, kandydatki PO na prezydenta w związku z wydarzeniami w Wejherowie i Pucku, gdzie grupy protestujących zakłócały wystąpienie Andrzeja Dudy.