Na listach szef komisji śledczej, były szef NBP, dziennikarka i posłanka oraz antyszczepionkowiec

Źródło:
tvn24.pl
Kto może głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?
Kto może głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?Państwowa Komisja Wyborcza
wideo 2/6
Kto może głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?Państwowa Komisja Wyborcza

Dwa lub trzy mandaty będą do zdobycia w zbliżających się wyborach do europarlamentu w okręgu 6 - w województwie łódzkim. Liczą na nie Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość i Lewica. Partie wystawiły na listach znanych polityków - Dariusz Joński i Joanna Skrzydlewska są liderami na listach KO, Witold Waszczykowski, Joanna Lichocka i Waldemar Buda na listach PiS. Na liście Lewicy jedynką jest Marek Belka. Trzecia Droga wystawiła dwie posłanki, a Konfederacja znanego ze swoich antyszczepionkowych poglądów byłego posła.

  • Pięć lat temu w województwie łódzkim mandaty europosła zdobyły trzy osoby. Dwóch polityków Prawa i Sprawiedliwości i jeden ówczesnej Koalicji Europejskiej. W sumie na PiS głosy oddało ponad 426 tysięcy wyborców, na KE blisko 348 tysięcy.
  • Jeden z mandatów w tegorocznych wyborach prawdopodobnie zdobędzie poseł Dariusz Joński, który w ostatnich miesiącach przewodniczy komisji śledczej do spraw wyborów kopertowych. Chociaż o mandat europosła stara się też z tej samej listy (pozycja 2) kandydatka KO na marszałka województwa łódzkiego, była europosłanka Joanna Skrzydlewska
  • O reelekcję stara się z list Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski. Chociaż ma poważnych konkurentów - posłankę Joannę Lichocką i byłego ministra w rządzie PiS Waldemara Budę.
  • Wielką niewiadomą jest mandat dla "lokomotywy wyborczej" Lewicy. O reelekcje powalczy były premier i prezes NBP Marek Belka.
  • Trzecia droga wystawiła na listach posłanki Jolantę Ziębę-Gzik i Ewę Szymanowską, które w październikowych wyborach osiągnęły w swoich okręgach bardzo dobre wyniki.
  • Konfederacja postawiła na byłego posła, krytykującego szczepionki na COVID-19 Jacka Wilka.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Polacy wybiorą 53 europosłów i europosłanek na kadencję 2024-2029. Polska jest w nich podzielona na trzynaście okręgów wyborczych. Okręg numer sześć to województwo łódzkie. Swoich kandydatów zgłosiło tam osiem komitetów. Siedem z nich wystawiło po 10 kandydatów, jeden tylko 8. Łącznie o mandat ubiega się więc tam 78 osób.

Koalicja Obywatelska. Szef komisji śledczej kontra kandydatka na marszałka województwa łódzkiego

Bardzo ciekawa sytuacja jest na łódzkich listach Koalicji Obywatelskiej. O mandat powalczą obecny poseł i przewodniczący komisji śledczej do sprawy wyborów kopertowych Dariusz Joński i kandydatka KO na marszałka województwa łódzkiego, który ma zostać wybrany 11 czerwca. - Po pierwsze, my jako Koalicja Obywatelska bardzo poważnie traktujemy te wybory i chcemy wygrać, dlatego Donald Tusk postawił na znane nazwiska i "fighterów" w tej kampanii. Po drugie, skończyłem komisję śledczą i przesłuchania, powiedziałem jakie wnioski będziemy składać. Ja uważam, że w dobrze naoliwionym państwie, demokratycznym naprawdę, to nie posłowie powinni pokazywać wszystkie przekręty, tylko od tego są prokuratura i sądy. Po trzecie, mamy jasne zadanie - z jednej strony - w skali makro chodzi o bezpieczeństwo i chcemy na to bardzo postawić w parlamencie europejskim, w drugiej kwestii chodzi o infrastrukturę dla województwa i całego regionu. Musimy dokończyć tunel pod Łodzią, jeśli nam się to uda, to dla Łodzi i regionu będzie to najważniejsze - argumentował w rozmowie z naszym dziennikarzem Dariusz Joński. - Nie ukrywam, że to jest plebiscyt nazwisk, bo z jednej strony jest Kamiński, Wąsik, Obajtek, Kurski, a z drugiej strony kandyduje Szczerba, Joński, Brejza - chcemy pokazać, że to uczciwość kontra nieuczciwość - dodał poseł KO.

Dariusz Joński jedynką KO w okręgu 6TVN24

Dwójką na liście KO jest dobrze znana w województwie łódzkim - Joanna Skrzydlewska. Dostała się do europarlamentu w 2009 roku. Co ciekawe, jednocześnie jest ona kandydatką na objęcie fotela marszałka województwa łódzkiego. A ma to nastąpić po eurowyborach - 11 czerwca. Nasz dziennikarz zadał Skrzydlewskiej pytanie co się stanie, jeśli to ona, a nie Dariusz Joński wygra wybory do europarlamentu? - Na pewno w głowach tych, którzy układali listy do europarlamentu, nie było takiego scenariusza, że nie będzie wybranego marszałka województwa łódzkiego. Ale myślę, że największe szanse na to, żeby zostać posłem do PE, ma numer 1 na liście - czyli Dariusz Joński. Na pewno też, moja obecność na tej liście wspiera jego kandydaturę, bo im więcej zostanie oddanych głosów na listę, tym lepiej dla tej listy. Na tę chwilę nie myślę o tym co będzie, los polityka jest w rękach jego wyborców i to oni decydują, kogo mają wybrać - skomentowała niecodzienną sytuację kandydatka na europosłankę i jednocześnie marszałka województwa łódzkiego.

Joanna Skrzydlewska jest kandydatką na marszałka województwa łódzkiegoTVN24

Prawo i Sprawiedliwość. Dwaj byli ministrowie i posłanka od środkowego palca

Znane nazwiska można też znaleźć na listach Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 6. Jedynką jest były minister spraw zagranicznych i obecny europoseł Witold Waszczykowski. Waszczykowski trzy lata temu dowiedział się, że cierpi na nieuleczalne stwardnienie zanikowe boczne. Nasz dziennikarz rozmawiał z nim telefonicznie. Waszczykowski przyznał, że porusza się na wózku inwalidzkim. W kilku zdaniach odniósł się do swojej kandydatury. - Zakładam, że do Parlamentu Europejskiego z naszych list w okręgu 6 dostanie się dwóch posłów - pracujemy, żeby tak się stało - powiedział Waszczykowski. Odniósł się też do tego jak prowadzi swoją kampanię, będąc ciężko chorym. - Trzeba znaleźć sposoby jak to przezwyciężyć, ja więcej piszę, niż mówię, ale cały czas staram się być aktywny - mówił europarlamentarzysta starający się o reelekcję.

Witold Waszczykowski

Dwójką na liście PiS jest obecna posłanka Joanna Lichocka. W ostatnich wyborach w październiku 2013 roku zagłosowało na nią ponad 36 tysięcy wyborców. Lichocką zapamiętano głównie jako osobę pokazującą środkowy palec w kierunku opozycji. Gest ten był szeroko komentowany w mediach i przez opinię publiczną. Na piątym miejscu PiS wystawiło byłego Ministra Inwestycji i Rozwoju Waldemara Budę. Gdyby scenariusz marzeń PiS o utrzymaniu dwóch mandatów w Łódzkiem się spełnił, to obok Waszczykowskiego i Lichockiej Buda ma na wyjazd do Brukseli największe szanse. W wyborach parlamentarnych wykręcił z "dwójki" znacznie lepszy wynik niż startujący z "jedynki" Zbigniew Rau.

Joanna Lichocka dwójką na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 6TVN24
Waldemar Buda startuje z piątego miejsca na lista Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 6TVN24

Były premier i prezes NBP lokomotywą Lewicy

Na listach Lewicy jedynką został były premier i prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka. On też będzie starał się o reelekcję. W 2019 roku startował z list Koalicji Europejskiej (wspólna lista partii opozycyjnych do PiS). Uzyskał wtedy ponad 182 tysiące głosów. Jak mówi propozycji, żeby startować z list KO, nie dostał. To czy uzyska mandat z List Lewicy, skomentował krótko. - Wszystko zależy w dużej mierze od tego, jaki Lewica wynik uzyska w skali całego kraju.

I trudno odmówić mu racji. Ostatnie sondaże dają Lewicy 3-5 mandatów. Pewny swego może być chyba tylko Robert Biedroń startujący z Warszawy. Szansę mają też Joanna Scheuring-Wielgus (Wielkopolska), Włodzimierz Cimoszewicz (Pomorze Zachodnie i Lubuskie), Krzysztof Śmiszek (Dolny Śląsk i Opolszczyzna), Maciej Konieczny na Śląsku i właśnie Belka w Łódzkiem. Ale ich sukces, jak i ewentualny sukces pozostałych kandydatów, bardzo mocno zależy właśnie od wyniku Lewicy w skali kraju.

Marek BelkaTVN24

Dwójką na listach Lewicy w województwie łódzkim jest obecna posłanka Paulina Matysiak.

Dwie posłanki z Trzeciej Drogi

Ciekawa sytuacja jest też na listach Trzeciej Drogi. O mandat europosła powalczą obecne posłanki tej partii. Jedynką jest Jolanta Zięba‑Gzik, która w październikowych wyborach parlamentarnych uzyskała blisko dziesięć i pół tysiąca głosów. Z drugiego miejsca startuje Ewa Szymanowska, na którą w październiku 2013 roku głosy oddało ponad 26 tysięcy wyborców.

Jolanta Zięba-GzikFacebook
Ewa SzymanowskaTVN24

Antyszczepionkowiec jedynką Konfederacji

Jedynką na listach Konfederacji jest były poseł tej partii Jacek Wilk. Zasłynął tym, że w czasie pandemii koronawirusa wielokrotnie prezentował poglądy antyszczepionkowe. W książce, którą wydał, pisał, jak unikać szczepień i mandatów za brak maseczki. W styczniu 2024 roku były poseł, skrytykował polskiego szachistę Jana Krzysztofa Dudę za to, że nie podał ręki Rosjaninowi Denisowi Chismatullinowi. Cała sytuacja była wówczas wykorzystana przez rosyjską propagandę.

Jacek WilkFacebook

Autorka/Autor:Piotr Krysztofiak

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami na znacznym obszarze Polski. W niektórych miejscach w nocy z wtorku na środę wiatr w porywach będzie rozpędzać się aż do 100 kilometrów na godzinę. Zostały wydane również ostrzeżenia związane z upałem. Według synoptyków IMGW temperatura w środę sięgnie nawet 33 stopni Celsjusza.

Niebezpieczna noc. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia

Niebezpieczna noc. Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Rosyjski dyktator Władimir Putin przybył we wtorek do Korei Północnej. Na lotnisku przywitał go Kim Dzong Un. Przed wizytą Putin podziękował Korei Północnej za wsparcie w wojnie przeciw Ukrainie i mówił, że liczy na podpisanie "wieloaspektowego strategicznego traktatu o partnerstwie".

Władimir Putin z wizytą w Korei Północnej. Na lotnisku przywitał go Kim Dzong Un

Władimir Putin z wizytą w Korei Północnej. Na lotnisku przywitał go Kim Dzong Un

Źródło:
PAP, Reuters

Siedem osób zginęło we wtorek wieczorem w wypadku samochodowym w pobliżu Chartres w środkowej Francji - poinformowała lokalna prefektura w Regionie Centralnym-Dolinie Loary. Pięcioro zmarło w płonącym aucie, a dwie z drugiego pojazdu z powodu siły uderzenia. Nie są na razie znane przyczyny wypadku.

Tragiczny wypadek ze Francji. Pięć osób zginęło w płonącym samochodzie, dwie z powodu siły uderzenia

Tragiczny wypadek ze Francji. Pięć osób zginęło w płonącym samochodzie, dwie z powodu siły uderzenia

Źródło:
PAP, Le Figaro

Sekta religijna w zachodniej części Zimbabwe ukryła pod grządkami kilkadziesiąt grobów dzieci. Makabrycznego odkrycia dokonały służby medyczne, po weryfikacji zgłoszeń o trwających w tym regionie epidemiach cholery, świnki i odry. - Mieszkańcy wioski każdego ranka widzieli nowe ogrody warzywne i zieleniejące grządki, nieświadomi, że pod żyzną glebą leży kolejne martwe dziecko, któremu odmówiono pomocy medycznej - przekazał Celestino Dhege, szef służb medycznych prowincji.

Członkowie sekty z Zimbabwe trzymali chore dzieci w domu. Gdy zmarły, grzebali je nocą i sadzili nowe grządki

Członkowie sekty z Zimbabwe trzymali chore dzieci w domu. Gdy zmarły, grzebali je nocą i sadzili nowe grządki

Źródło:
PAP

Siły Obronne Izraela poinformowały we wtorek, że zatwierdzone zostały plany ofensywy na Liban i podjęto decyzję o "stałym zwiększaniu gotowości wojsk" lądowych. Portal Times of Israel przypomina, że Izrael ostrzegał, iż nie będzie tolerował obecności libańskiego Hezbollahu przy swej północnej granicy.

Izraelska armia zatwierdziła plany ofensywy na Liban

Izraelska armia zatwierdziła plany ofensywy na Liban

Źródło:
PAP

- Te nieszczęsne małpki na stacjach benzynowych muszą niestety pozostać, ale naprawdę musimy kupić w nocy alkohol na stacjach benzynowych? - pytała w "Faktach po Faktach" Izabela Leszczyna. Ministra zdrowia zapowiadała wprowadzenia na nich zakazu sprzedaży alkoholu. Mówiła też o programie pilotażowym, który ma zapobiegać nieodwoływaniu wizyt u specjalistów.

"Małpki muszą pozostać, ale naprawdę musimy kupić w nocy alkohol na stacjach benzynowych?"

"Małpki muszą pozostać, ale naprawdę musimy kupić w nocy alkohol na stacjach benzynowych?"

Źródło:
TVN24

- Mamy 25 rannych żołnierzy i mamy żołnierza, który tam zginął - powiedział w "Kropce nad i" wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk, odnosząc się do sytuacji na granicy Polski i Białorusi. Mówił, że "służby białoruskie i rosyjskie szkolą ludzi przeciwko polskim żołnierzom". - Uczą ich, co żołnierze mogą, a czego nie, jakie techniki powinni stosować ci ludzie - wskazywał.

Tomczyk o białoruskich i rosyjskich służbach: oni ich szkolą, co mogą nasi żołnierze, a czego nie

Tomczyk o białoruskich i rosyjskich służbach: oni ich szkolą, co mogą nasi żołnierze, a czego nie

Źródło:
TVN24

Byłego komendanta głównego policji wprowadził do rady nadzorczej Piasta Gliwice mniejszościowy udziałowiec, bo Jarosław Szymczyk mieszkał blisko i dbał o bezpieczeństwo w klubie. Większościowy udziałowiec, czyli miasto, poprosiło o zmianę tej decyzji. We wtorek ogłoszono, że generała w klubie sportowym nie będzie.

Jarosław Szymczyk nie będzie już pracować w klubie sportowym

Jarosław Szymczyk nie będzie już pracować w klubie sportowym

Źródło:
tvn24.pl

Pod Mińskiem Mazowieckim zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba zmarła, a dwie, w tym dziecko, trafiły do szpitala.. Przyczyny wypadku bada policja.

Jedna osoba nie żyje, kobieta i dziecko w szpitalu

Jedna osoba nie żyje, kobieta i dziecko w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy pod Konstancinem-Jeziorną walczyli z pożarem dachu domu w zabudowie bliźniaczej. Nasz reporter dowiedział się, że przyczyną było uderzenie pioruna. W akcji udział brało 10 zastępów straży pożarnej.

Po uderzeniu pioruna palił się dach domu

Po uderzeniu pioruna palił się dach domu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed zapowiadanymi na wtorkowy wieczór i najbliższą noc gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. Alert został wysłany do osób przebywających na terenie sześciu województw.

Alert RCB dla sześciu województw. "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

Alert RCB dla sześciu województw. "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

W poniedziałek na Teneryfie zaginął 19-letni Brytyjczyk Jay Slater - piszą brytyjskie media. Jego ostatnią znaną lokalizacją był górzysty park krajobrazowy. Jak przekazała dziewczyna, która przyjechała z nim na wyspę, zadzwonił do niej o poranku, informując, że się zgubił, potrzebuje wody i pada mu bateria w telefonie. Później kontakt się urwał.

Dzwonił, że się zgubił i pada mu bateria. Zaginął na Teneryfie

Dzwonił, że się zgubił i pada mu bateria. Zaginął na Teneryfie

Źródło:
BBC, Lancashire Post

Był w toalecie, gdy autobus z jego kolegami odjechał. Chłopiec został sam w Miejscu Obsługi Pasażerów przy S7. Poprosił o pomoc przypadkową osobę. Przyjechali policjanci, wrócił też wycieczkowy autobus.

Odjechali bez jednego uczestnika szkolnej wycieczki

Odjechali bez jednego uczestnika szkolnej wycieczki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Skłaniam się do tego, żeby raczej powiedzieć ministrowi Radosławowi Sikorskiemu: Zostań, dalej pomagasz. Tu, na miejscu - przyznał Donald Tusk, pytany, czy szef MSZ zostanie unijnym komisarzem do spraw obronności lub obejmie inne wysokie zagraniczne stanowisko. Premier ocenił, że "dzisiaj polski minister spraw zagranicznych to jest naprawdę ważna polityczna figura w układzie europejskim".

Będzie komisarzem do spraw obronności? Tusk o "najbardziej prawdopodobnym scenariuszu" dla Sikorskiego

Będzie komisarzem do spraw obronności? Tusk o "najbardziej prawdopodobnym scenariuszu" dla Sikorskiego

Źródło:
TVN24

Po policyjnej interwencji obezwładniony już mężczyzna trafił do szpitala. Tam po podaniu leków, mimo reanimacji, zmarł. O zdarzeniu poinformowano prokuraturę, Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz wydziały kontroli komendy głównej i komendy stołecznej. Została zlecona sekcja zwłok.

Mężczyzna zatrzymany przez policjantów zmarł w szpitalu

Mężczyzna zatrzymany przez policjantów zmarł w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Szef resortu sprawiedliwości wszczął procedurę odwoławczą wobec osób z kierownictwa trzech sądów. Wśród nich jest prezes Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie Rafał Puchalski, wiceprzewodniczący nowej KRS.

Ministerstwo o kierownictwie trzech sądów. Bodnar wszczął procedurę

Ministerstwo o kierownictwie trzech sądów. Bodnar wszczął procedurę

Źródło:
PAP
NIK zbada policyjne lotnictwo

NIK zbada policyjne lotnictwo

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Zmarł Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Polityka" i szef serwisu internetowego pisma. O jego śmierci poinformowała redakcja. Miał 51 lat.

Nie żyje Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego "Polityki"

Nie żyje Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego "Polityki"

Źródło:
tvn24.pl, "Polityka"

Justin Timberlake został zatrzymany w poniedziałek - poinformowała stacja ABC News, powołując się na funkcjonariuszy policji. Po spędzeniu nocy w areszcie we wtorek stanął przed sądem, gdzie postawiono mu zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - informuje CNN.

Media: Justin Timberlake opuścił policyjny areszt. Postawiono mu jeden zarzut

Media: Justin Timberlake opuścił policyjny areszt. Postawiono mu jeden zarzut

Aktualizacja:
Źródło:
CNN, ABC News

Ostatnimi laty w dyskusjach o turystyce dominuje jedna kwestia - nadmiar przyjezdnych. Kolejne miasta i podróżnicze regiony prześcigają się w pomysłach na ograniczenie fali turystów. W niedawnym badaniu sprawdzono, które europejskie atrakcje są najbardziej zatłoczone. Okazało się, że najwięcej turystów oblega Wersal.

Tłok, gwar, kolejki i przepychanki. To najbardziej zatłoczona atrakcja Europy

Tłok, gwar, kolejki i przepychanki. To najbardziej zatłoczona atrakcja Europy

Źródło:
PAP

We wtorek 32-letnia Marlena Engelborn, będąca potomkinią Fredricha Engelborna, założyciela przedsiębiorstwa chemiczno-farmaceutycznego BASF, rozdała majątek odziedziczony po swojej babci. Spadek w wysokości prawie 25 milionów euro został podzielony pomiędzy kilkadziesiąt organizacji pozarządowych. 

Młoda dziedziczka fortuny rozdała prawie 25 milionów euro

Młoda dziedziczka fortuny rozdała prawie 25 milionów euro

Źródło:
PAP

Były dotacje, jest wezwanie do zwrotu pieniędzy. Ponad dwa miliony złotych muszą oddać niektóre organizacje, którym środki przyznał Narodowy Instytut Wolności. Nadzorował go ówczesny minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Audyt wykazał wiele nieprawidłowości. Dotacje często trafiały do organizacji powiązanych z politykami PiS-u. Zwolnionych zostało 700 ekspertów Instytutu, nominowanych przez Piotra Glińskiego.

Dotacje z Narodowego Instytutu Wolności pod lupą. Część beneficjentów musi oddać pieniądze

Dotacje z Narodowego Instytutu Wolności pod lupą. Część beneficjentów musi oddać pieniądze

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Skierowaliśmy do Adama Bodnara zawiadomienie w sprawie podkomisji smoleńskiej - poinformował wiceminister obrony Cezary Tomczyk. - Rozpoczęły się dwa śledztwa, sprawa jest w prokuraturze - dodał.

Jest zawiadomienie w sprawie podkomisji smoleńskiej. "Trafiliśmy na bardzo ciekawy materiał dowodowy"

Jest zawiadomienie w sprawie podkomisji smoleńskiej. "Trafiliśmy na bardzo ciekawy materiał dowodowy"

Źródło:
PAP

Mieszkańcy Majorki protestują przeciwko ogromnemu napływowi turystów na wyspę. - Blokowali turystom dostępu do plaży i wznosili wrogie okrzyki wobec lokalnych władz - przekazała policja w Palma de Mallorca. W 2023 r. zamieszkana przez 900 tys. osób Majorka była jednym z głównych kierunków wybieranych przez turystów udających się do Hiszpanii.

Blokują dostęp do plaży, wznoszą wrogie okrzyki. Mieszkańcy mają dość turystów

Blokują dostęp do plaży, wznoszą wrogie okrzyki. Mieszkańcy mają dość turystów

Źródło:
PAP

Posłanka Lewicy Wanda Nowicka zapytana, czy w ochronę naszej wschodniej granicy powinien się włączyć Frontex, stwierdziła, że ta unijna agencja zaangażuje się tylko wtedy, "gdybyśmy sobie rzeczywiście nie radzili z tymi problemami". Tak jednak nie jest. Frontex regularnie współpracuje z Polską - również w tym roku.

Frontex działa wtedy, gdy państwo nie radzi sobie z problemami na granicy? Nie tylko

Frontex działa wtedy, gdy państwo nie radzi sobie z problemami na granicy? Nie tylko

Źródło:
Konkret24

"Ród smoka" powrócił. Wyczekiwany przez fanów pierwszy odcinek drugiego sezonu hitowego serialu ukazał się w HBO i na platformie Max w poniedziałek o trzeciej nad ranem. Są już pierwsze recenzje. Jak "Syna za syna" oceniają krytycy i dziennikarze?  

"Uczta dla oka i ucha". Pierwsze recenzje premierowego odcinka "Rodu smoka"

"Uczta dla oka i ucha". Pierwsze recenzje premierowego odcinka "Rodu smoka"

Źródło:
tvn24.pl