Inflacja

Inflacja

Tegoroczne święta będą wyjątkowo kosztowne. Z drożyzną nie ma co dyskutować, choć prezes Adam Glapiński w czwartek próbował. Na świąteczne zakupy na pewno wydamy więcej niż przed rokiem, chyba że zdecydujemy się mniej zjeść. Maria Mikołajewska.

Na fali rekordowej inflacji producenci do opakowań wrzucają mniej. Makaronu, sera, czekolady, jogurtu, a nawet kostek do zmywarki. Mimo mniejszej gramatury nie zmienia się jednak cena, a czasem nadal rośnie. Klienci bywają oburzeni - UOKiK radzi im czytanie etykiet. Aleksandra Kąkol.

Czy skoro pół roku przed wyborami Polacy najbardziej narzekają na drożyznę, to wybory wygrają ci, którzy przekonają, że ją pokonają albo sprawią, że będzie mniej odczuwalna? Na tym etapie nie ma jednej odpowiedzi, ale bez wątpienia hasła "inflacja" i "drożyzna" w kampanii zagoszczą na stałe. Barbara Sobska.

Jaki realny wpływ na drożyznę miała pandemia? Czy inflacja to wyłącznie - jak chciałby rząd - putinflacja, czy może jednak rekordowe koszty życia są rezultatem błędnych decyzji władz i niewłaściwej polityki banku centralnego? Maciej Zalewski pytał o to ekspertów.