Daniel Obajtek

Daniel Obajtek

Rzecznik Praw Obywatelskich idzie do sądu - chce uchylenia decyzji o przejęciu Polska Press przez PKN ORLEN. Lokalni wydawcy widzą w nim nadzieję, bo nie mają wątpliwości, że ta transakcja odbije się nie tylko na nich, ale i na odbiorcach, i na ich prawie dostępu do rzetelnych informacji. Maciej Warsiński.

Koalicja Obywatelska złożyła zawiadomienie do prokuratury, by zbadała sprawę śledztwa dotyczącego Daniela Obajtka, które zostało umorzone pięć lat temu. Lewica wzywa go do dymisji z funkcji prezesa Orlenu. Opozycja też chce, by sprawą Obajtka na kolejnym posiedzeniu zajął się Sejm. Zarzutów pod adresem obecnego prezesa Orlenu jest kilka - przede wszystkim łączenie funkcji wójta z prowadzeniem działalności gospodarczej, co jest niezgodne z prawem. Materiał Jacka Tacika.

Czy Daniel Obajtek - dziś prezes Orlenu - łamał prawo, kiedy był wójtem Pcimia? Gazeta Wyborcza publikuje nagranie, które dla opozycji jest jednoznaczne. Daniel Obajtek musi podać się do dymisji. Szefa Orlenu nie tak dawno temu chwalił publicznie Jarosław Kaczyński. Adrianna Otręba sprawdziła, o czym Daniel Obajtek decydował i jak miał kierować z tylnego siedzenia.