Igrzyska olimpijskie w Soczi

Igrzyska olimpijskie w Soczi

Polscy skoczkowie zajęli czwarte miejsce w konkursie drużynowym na igrzyskach w Soczi. - Liczyłem na złoty medal - mówi Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski z Sapporo. Złoto drużynowo zdobyli Niemcy, którzy zaledwie o 2,7 pkt. wyprzedzili Austriaków. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Japończycy.

Choć Kamil Stoch - tak jak reszta polskich skoczków - zakończył już zmagania na igrzyskach olimpijskich w Soczi, nie będzie mieć czasu na odpoczynek i uczczenie zdobycia dwóch złotych medali. - Jeśli wrócą we wtorek, będą mieli tylko jeden dzień przerwy - zdradza ojciec polskiego mistrza, Bronisław.

- To nie jest tak, że po tym pierwszym mistrzostwie olimpijskim kończą się igrzyska. Przed nimi kolejne starty. Nie ma czasu na świętowanie. Świętować będą po igrzyskach - mówiła w "Faktach po Faktach" o zwycięstwach Polaków w Soczi Otylia Jędrzejczak. A Robert Korzeniowski dodał: - Trzeba zachować głód odniesienia tego ostatecznego sukcesu.

- Holender nie był chętny do rozmowy, ale wiem, co czuje, bo u niego presja wyniku była wielka. Po prostu przeprosiłem go na podium, choć byłbym zadowolony, gdyby polskie panczeny jeszcze nie raz popsuły holenderskie święto - powiedział w rozmowie z TVN24 mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim, Zbigniew Bródka. Najlepszy na dystansie 1500 m łyżwiarz mówił też jednak o tym, że przygotowania do igrzysk poza Polską, do jakich był zmuszony, doprowadziły go "do granicy".

- Widziałem wielu sportowców, którzy wieszali sobie medale przed zawodami - powiedział w "Kropce nad i" Robert Śmigielski, ortopeda i były lekarz polskich olimpijczyków, komentując rywalizację Justyny Kowalczyk i Marit Bjoergen. Przypomniał, że Bjoergen mówiła, iż chce ich zdobyć na igrzyskach sześć, a "takie rzeczy się mszczą". Tymczasem Kowalczyk zdobyła złoto, bo chciała tylko pobiec najlepiej, jak umiała.

To Dawid Kubacki, a nie Piotr Żyła będzie miał szansę wystąpić w niedzielnym konkursie. Trener Łukasz Kruczek stwierdził, że forma tego drugiego go nie przekonuje. Mówił też o metamorfozie Kamila Stoch. W czwartek lider Pucharu Świata zupełnie nie czuł rosyjskiej skoczni, następnego dnia błyszczał najjaśniej wśród całej stawki zawodników.

"To ja tu rządzę!" - mógłby po piątkowych treningach zakrzyknąć Kamil Stoch. Polak oddał najdłuższe skoki w dwóch z trzech treningów na olimpijskim obiekcie w Soczi. W sobotę kwalifikacje, w niedzielę konkurs.

17 dni, prawie trzy tysiące sportowców, miliony przed ekranami. Sport.tvn24.pl zaprasza do śledzenia serwisu specjalnego poświęconego XXII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Soczi. Znajdziecie w nim m.in. najświeższe informacje z aren olimpijskich, ciekawostki, sylwetki zawodników i szczegółowy terminarz.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi potrwają od 7 do 23 lutego. Oto dokładny program wydarzeń.