Będąc pod wpływem alkoholu miał wszczynać awantury, obrażać, grozić śmiercią i znęcać się psychicznie nad żoną oraz pasierbem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.
Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer 997 lub 112.
Prokurator skierował do Sądu Rejonowego Szczecin – Prawobrzeże i Zachód akt oskarżenia wobec mężczyzny, który w okresie od stycznia 2023 r. do początku kwietnia 2023 r. w Szczecinie, miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad żoną. Będąc pod wpływem alkoholu miał naruszać jej nietykalność cielesną, rozpoczynać bezpodstawne awantury, kierować pod jej adresem groźby karalne pozbawienia życia, demonstrując użycie noża, a także powodować u niej obrażenia ciała lekkiego stopnia.
Dodatkowo miał znęcać się fizycznie i psychicznie nad swoim pasierbem, obrażając go i powodując u niego obrażenia stopnia lekkiego.
Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Mężczyzna został zatrzymany. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie, które było kontynuowane również w dniu kierowania aktu oskarżenia.
Podejrzany był już wcześniej karany sądownie za znęcanie się fizyczne lub psychicznie nad najbliższymi osobami.
"Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny. Ofiary przemocy domowej pozostawione są często same sobie i wiele miesięcy, a nawet lat, znoszą przemoc ze strony bliskich. Nie bójmy się reagować i zgłaszajmy takie sytuacje. Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń na numer 112, skontaktuj się ze swoim dzielnicowym, bądź zgłoś swój problem w najbliższym ośrodku pomocy społecznej" - przypomina policja.
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Policja