Zawiadomienie do prokuratury na byłego redaktora naczelnego Radia Szczecin

Źródło:
tvn24.pl
Likwidator o zmianach personalnych w Radiu Szczecin
Likwidator o zmianach personalnych w Radiu SzczecinTVN24
wideo 2/6
Likwidator o zmianach personalnych w Radiu SzczecinTVN24

Do Prokuratury Rejonowej w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie) trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego redaktora naczelnego Radia Szczecin, Tomasza Duklanowskiego. Chodzi o niezwrócenie służbowych urządzeń. Po decyzji ministra Sienkiewicza o postawieniu w stan likwidacji 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, w Radiu Szczecin zaszły już pierwsze zmiany.

Decyzją ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza z 29 grudnia 2023 roku 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia zostało postawionych w stan likwidacji. 10 stycznia 2024 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało za pośrednictwem platformy X, że likwidatorem Radia Szczecin został adwokat Robert Murawski.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

Do prokuratury rejonowej Szczecin-Śródmieście trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego redaktora naczelnego, Tomasza Duklanowskiego.

Mecenas Rafał Wiechecki, który reprezentuje Radio Szczecin w tej sprawie, powiedział, że dziennikarz był widziany po raz ostatni w rozgłośni 26 listopada 2023 roku.

- Zarejestrowały go kamery, na których było widać, jak wchodzi do pomieszczenia, które zajmował jako redaktor naczelny i wychodzi z niego z dużą torbą i plecakiem - wyjaśnił adwokat Wiechecki.

Kilka dni później Duklanowski napisał maila do redakcji, w którym wypowiedział swoją umowę o pracę z winy pracodawcy. Od tamtej pory nie było z nim kontaktu. 

5 grudnia 2023 roku ówczesny prezes radia Wojciech Włodarski podjął decyzję o tym, aby komisyjnie wejść do biura Duklanowskiego i sprawdzić, czy jest tam sprzęt powierzony dziennikarzowi. Okazało się, że go tam nie ma. Mowa o laptopie, telefonach i urządzeniach do nagrywania. Następnego dnia Włodarski wysłał do byłego redaktora wezwanie o zwrot powierzonego sprzętu. Wezwania Duklanowski nie odebrał i przesyłka wróciła do nadawcy.  Jak informuje mecenas Wiechecki, w umowie dziennikarza była informacja o tym, że najpóźniej w dniu ustania umowy musi zwrócić powierzony mu sprzęt. Podkreśla, że to nie likwidator rozpoczął tę sprawę, tylko Włodarski, kiedy jeszcze pełnił funkcję prezesa.

- Nie jest tak, że ktoś chce zrobić Duklanowskiemu na złość, ale radio musi podjąć kroki, aby odzyskać powierzony sprzęt. Kolejnym krokiem w tej sprawie, było poproszenie dyrektora technicznego Radia Szczecin o to, aby wycenił brakujący sprzęt - oszacował, że jest on wart około 17 800 zł - powiedział mecenas Wiechecki.

W imieniu Radia Szczecin, mecenas złożył w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

CZYTAJ TEŻ: "Czara goryczy przelała się", "Grają na czas. Nie chcę czekać z nimi". Trzech dziennikarzy Radia Szczecin odchodzi

Do sprawy odniósł się Tomasz Duklanowski, wyjaśniając w mediach społecznościowych swoje działania.

"W komputerze służbowym i komórce mam dziesiątki nagrań i dokumentów dotyczących przestępczej działalności ludzi PO. To informacj stanowiące tajemnicę dziennikarską i dowody w sprawach. Są tam choćby dane i nagrania świadków obciążających Grodzkiego, dokumenty związane z aferą melioracyjną i pedofilską w PO" - napisał.

Likwidator radia, adwokat Robert Murawski przyznaje, że dziennikarz nie oddał sprzętu. - Z doniesień medialnych poprzedniego redaktora naczelnego wynika, że ten komputer ze znanych sobie względów zachował. Sprawa dotyczy także telefonów i pilota do bramy wjazdowej - powiedział.

Za przywłaszczenie powierzonego mienia grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

Przeprosiny posłanki Filiks

22 stycznia redakcja Radia Szczecin poinformowała, że Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, 19 stycznia 2024 roku podjął decyzję o nienakładaniu kary na Radio Szczecin, w związku z ujawnieniem danych ofiary pedofila. Mimo to rozgłośnia zdecydowała się za to przeprosić.

"W świetle ostatnich doniesień medialnych dotyczących potencjalnego wpływu Radia Szczecin na tragedię, która dotknęła Panią Posłankę Magdalenę Filiks i jej rodzinę, (...) przepraszamy, wyrażając jednocześnie głębokie ubolewanie nad nieszczęściem, jakie ich spotkało" - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Likwidator zaznaczył, że rozgłośnia "w obecnym kształcie kończy przy tym, z dostrzeganą przez słuchaczy w ostatnich latach jednostronną narracją, stojącą w jaskrawej opozycji do zasad obiektywizmu dziennikarskiego i zachowania pluralizmu politycznego na antenie".

Przeprosiny Radia Szczecin

- Proszę pamiętać, że tak naprawdę większość pracowników Radia Szczecin była przeciwna temu, co się wydarzyło. Można powiedzieć, że tylko zwerbalizowałem, na stanowisku kierowniczym to, co i tak większość pracowników sądziła - powiedział nam adwokat Murawski.

Media rządowe ujawniły dane, które umożliwiały identyfikację nastolatka skrzywdzonego przez pedofila
Media rządowe ujawniły dane, które umożliwiały identyfikację nastolatka skrzywdzonego przez pedofila Fakty po południu/TVN24

ZOBACZ TAKŻE: Kalendarium systemowego zła. Od publikacji mediów rządowych do śmierci dziecka

Zmiany i reorganizacja rozgłośni

Poprzedni redaktor naczelny rozgłośni Tomasz Duklanowski, podjął decyzję o odejściu z radia jeszcze zanim powołano likwidatora. Zdaniem likwidatora Roberta Murawskiego prezes spółki, Wojciech Włodarski, niejako pogodził się z decyzją postawienia spółki w stan likwidacji.

- Inne zmiany personalne zaszły na prośbę samych zainteresowanych. Jeden z redaktorów poprosił o rozwiązanie umowy o pracę, za porozumieniem stron - wyjaśnił Robert Murawski.

Decyzją ministra likwidatorem Radia Szczecin został adwokat Robert MurawskiTVN24

W związku ze zmianami kadrowymi, które zaszły w rozgłośni w ostatnim czasie, trwa poszukiwanie nowej osoby na stanowiska redaktora naczelnego.

- Poszukujemy osoby, która jest związana z radiem. Byłoby dobrze, gdyby wybrana osoba mogła wprowadzić nową świeżość, przywrócić pluralizm polityczny, właściwą moralność i etykę dziennikarską, która powinna obowiązywać w publicznej rozgłośni radiowej - powiedział adwokat Murawski.

Pluralizm polityczny w emitowanych audycjach

W czasach rządów obecnej partii opozycyjnej większość audycji w Radiu Szczecin była prowadzona zgodnie z obowiązującą polityką. Prowadzący audycji "Kawiarenka polityczna" czy "Rozmowy pod krawatem" zapraszali gości z wybranych partii, stawiali pytania z tezą, chwalili wszystkie przedsięwzięcia i decyzje polityczne.

CZYTAJ TEŻ: Zmiany w mediach publicznych. Powołano likwidatorów

Od czasu odejścia głównych propagandystów sytuacja się zmieniła. Audycje są prowadzone przez innych dziennikarzy, do rozmów zapraszani są przedstawiciele całej sceny politycznej.

- Myślę, że te audycje zmieniły się diametralnie. Radio zaprasza gości z całego spektrum sceny politycznej - powiedział likwidator spółki.

21 stycznia radny miasta Przemysław Słowik, przewodniczący partii Zieloni, pochwalił sie w mediach społecznościowych obecnością w "Kawiarence politycznej". "Pierwszy raz od trzech lat zostałem zaproszony do Kawiarenki Politycznej. Trwa przywracanie mediów publicznych do grona mediów obiektywnych" - napisał Słowik.

Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego

17 stycznia 2024 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało za pośrednictwem platformy X, że Sąd Rejonowy w Szczecinie wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcie likwidacji spółki Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Szczecinie.

23 stycznia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało na platformie X o powołaniu likwidatorów dla kolejnych spółek, m.in. Radia Białystok, Radia Gdańsk czy Radia Kielce.

Likwidacja 17 rozgłośni regionalnych

Bartłomiej Sienkiewicz, szef resortu kultury, poinformował 29 grudnia o likwidacji 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. Dodał, że to kontynuacja wcześniejszego procesu. 27 grudnia minister postawił w stan likwidacji Telewizję Polską, Polskie Radio i Polską Agencję Prasową.

W skład spółek będących częścią Polskiego Radia wchodzą: Radio Białystok, Radio Pomorza i Kujaw (Bydgoszcz), Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Koszalin, Radio Kraków, Radio Lublin, Radio Łódź, Radio Olsztyn, Radio Opole, Radio Poznań, Radio Rzeszów, Radio Szczecin, Radio dla Ciebie (Warszawa), Radio Wrocław, Radio Zachód (Zielona Góra).

Autorka/Autor:MR/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Krzysztof Jurgiel, europoseł i były minister rolnictwa, odchodzi z PiS. Pismo z rezygnacją skierował do prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

Krzysztof Jurgiel odchodzi z PiS

Krzysztof Jurgiel odchodzi z PiS

Źródło:
TVN24

Znany z serialu "Szpital miejski" aktor Johnny Wactor nie żyje. Został śmiertelnie postrzelony, gdy wracał z pracy i przyłapał na gorącym uczynku złodziei, którzy próbowali ukraść katalizator z jego samochodu. Mężczyzna miał 37 lat.

Znany aktor zastrzelony w centrum miasta. Przyłapał złodziei na gorącym uczynku

Znany aktor zastrzelony w centrum miasta. Przyłapał złodziei na gorącym uczynku

Źródło:
CNN, BBC, Los Angeles Times

"Wolność słowa obroniona. Radio ZET wygrywa w sądzie" - poinformował w poniedziałek serwis radia. Jak czytamy, sąd uchylił karę nałożoną na radio przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. Chodzi o 476 tysięcy złotych. "To zwycięstwo niezależnych mediów, których rolą w demokratycznym państwie jest patrzenie władzy na ręce" - skomentował Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZET.

Radio ZET wygrywa z przewodniczącym KRRiT

Radio ZET wygrywa z przewodniczącym KRRiT

Źródło:
Radio Zet

Strzelanina przed szkołą w Libiążu (województwo małopolskie). Trafiony został 19-latek, który nie brał w niej udziału. Na szczęście, nic poważnego mu się nie stało. Kula, która go trafiła, była najprawdopodobniej gumowa. Trzy osoby zostały zatrzymane.

Strzały przed szkołą w Libiążu, trzy osoby zatrzymane

Strzały przed szkołą w Libiążu, trzy osoby zatrzymane

Źródło:
tvn24.pl

Prokuratura Krajowa prowadzi postępowania dotyczące dwóch pożarów, do których doszło w Warszawie. Jedno ze śledztw dotyczy strawionej przez ogień hali przy Marywilskiej 44, drugie pożaru, który wybuchł w kwietniu, ale prokuratura nie precyzuje, co się paliło.

Dwa śledztwa w sprawie pożarów w Warszawie. W jednym zarzuty o charakterze terrorystycznym dla pięciu osób

Dwa śledztwa w sprawie pożarów w Warszawie. W jednym zarzuty o charakterze terrorystycznym dla pięciu osób

Źródło:
PAP

Sojusz zakupowy Auchan i Intermarche w Polsce. Dwie wielkie sieci handlowe chcą utworzyć wspólną strukturę, która będzie negocjować dostawy produktów spożywczych i niespożywczych przez najbliższe 10 lat. Spółki wystąpiły w tej sprawie o zgodę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - poinformowano w poniedziałek we wspólnym komunikacie.

Sojusz wielkich sieci handlowych w Polsce

Sojusz wielkich sieci handlowych w Polsce

Źródło:
PAP

28-letni mieszkaniec Rzeszowa szukał pracy w internecie. Dostał zaproszenie na wideorozmowę i kod do aplikacji. Pobrał oprogramowanie i z jego portfela kryptowalut zniknęło ponad 187 tysięcy złotych.

Szukał pracy, stracił blisko 200 tysięcy

Szukał pracy, stracił blisko 200 tysięcy

Źródło:
PAP

Władze w Rosji poinformowały, że ukraińskie drony zaatakowały obiekty w Gelendżyku w regionie krasnodarskim. To tam swój urządzony z przepychem pałac ma prezydent Władimir Putin. O ogromnej posiadłości informował opozycjonista Aleksiej Nawalny, który zmarł w lutym w kolonii karnej.

Rosyjskie władze informują o ataku Ukrainców w Gelendżyku. To tam pałac ma Putin

Rosyjskie władze informują o ataku Ukrainców w Gelendżyku. To tam pałac ma Putin

Źródło:
PAP

Gigantyczne osuwisko w centrum Papui-Nowej Gwinei, do którego doszło w piątek, pogrzebało żywcem ponad dwa tysiące osób - podały w poniedziałek służby kryzysowe tego kraju. Opady deszczu, które pojawiły się w nocy z niedzieli na poniedziałek, zwiększają ryzyko kolejnych osunięć.

Ponad dwa tysiące osób "pogrzebanych żywcem"

Ponad dwa tysiące osób "pogrzebanych żywcem"

Źródło:
Reuters, PAP, tvnmeteo.pl

Gdzie jest burza? W poniedziałek 27.05 około godzin południowych zaczęły pojawiać się wyładowania atmosferyczne. Niebezpiecznych zjawisk przybywa. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Możliwe lokalne zalania

Gdzie jest burza? Możliwe lokalne zalania

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Kilka dni po napadzie na konwój w Żarach (woj. lubuski) wciąż jest wiele znaków zapytania. Rzecznik lubuskiej policji zapewnia, że nad sprawą pracują najlepsi funkcjonariusze z wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego. - Cały czas prowadzimy działania operacyjne - mówi podinspektor Marcin Maludy.

Napad na konwój z pieniędzmi. Specjalny zespół policjantów szuka sprawców

Napad na konwój z pieniędzmi. Specjalny zespół policjantów szuka sprawców

Źródło:
TVN24, PAP

Pożar autobusu przy hali sportowej w Turawie (Opolskie). Wcześniej podróżowało nim 50 dzieci i czterech opiekunów. Nikt nie został poszkodowany.

Autobus spłonął na parkingu, przyjechało nim 50 dzieci

Autobus spłonął na parkingu, przyjechało nim 50 dzieci

Źródło:
tvn24.pl

W związku z udziałem Rosji w wojnie hybrydowej przeciwko Unii Europejskiej, w tym przeciwko Polsce, podjąłem decyzję o nałożeniu restrykcji na poruszanie się dyplomatów rosyjskich po naszym kraju - poinformował w Brukseli minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Dodał, że ambasada rosyjska dostanie wkrótce notę w tej sprawie.

Sikorski ogłosił restrykcje dla rosyjskich dyplomatów

Sikorski ogłosił restrykcje dla rosyjskich dyplomatów

Źródło:
TVN24, PAP

W Dżibuti we wschodniej Afryce w ubiegłym tygodniu do środowiska uwolniono zmodyfikowane genetycznie komary, które mają pomóc w walce z malarią. Szef firmy Oxcitec, która zajmuje się modyfikacją owadów, zapewnia, że nie stanowią one zagrożenia dla ludzi i ekosystemu. To już kolejna taka próba na świecie i zapowiadane są kolejne. Od 2019 roku na całym świecie do środowiska trafił ponad miliard komarów GMO - wynika z danych amerykańskiego Centrum Prewencji i Kontroli Chorób (CDC).

Wypuszczono już ponad miliard komarów GMO

Wypuszczono już ponad miliard komarów GMO

Źródło:
PAP

Przy Chacie pod Rysami, po słowackiej stronie, rozbił się helikopter. Jedna osoba została przewieziona do szpitala z obrażeniami głowy i otarciami. By dostać się do poszkodowanych, ratownicy musieli użyć technik linowych.

Śmigłowiec rozbił się przy tatrzańskim schronisku

Śmigłowiec rozbił się przy tatrzańskim schronisku

Źródło:
tvn24.pl / dennikn.sk / spravy.rtvs.sk

Teraz zatrzymali sześć osób, a w sumie już ponad 30. Wielkopolscy policjanci rozpracowują grupę handlująca narkotykami. W tej sprawie przejęli już około 60 kilogramów różnych substancji, o czarnorynkowej wartości czterech milionów złotych.

Bojówka pseudokibiców i narkotyki warte cztery miliony złotych

Bojówka pseudokibiców i narkotyki warte cztery miliony złotych

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Liczba nowych przypadków czerniaka w Wielkiej Brytanii może osiągnąć w tym roku rekordowy poziom – szacuje Cancer Research UK. Zdaniem organizacji większości z nich można jednak zapobiec. Dlatego apeluje o rozważniejsze korzystanie ze słońca i ochronę przed jego promieniami.  

Organizacja ostrzega: liczba nowych przypadków tego nowotworu może osiągnąć rekordowy poziom

Organizacja ostrzega: liczba nowych przypadków tego nowotworu może osiągnąć rekordowy poziom

Źródło:
BBC, TVN24.pl

PKP Cargo uruchomiło program kierowania maksymalnie 30 procent pracowników na tak zwane nieświadczenie pracy przez 12 miesięcy - poinformowała w poniedziałek spółka. Nieświadczenie pracy ma dotyczyć wszystkich grup zawodowych.

Część załogi PKP Cargo skierowana na nieświadczenie pracy

Część załogi PKP Cargo skierowana na nieświadczenie pracy

Źródło:
PAP

Skruszony przestępca rzucił fałszywe oskarżenia na policjanta. Roberta Kolasę zakuto w kajdanki i zabrano do aresztu, gdzie spędził 219 dni. Teraz były policjant domaga się od państwa sprawiedliwej zapłaty. Za złamaną karierę i życie chciał od Skarbu Państwa 1,7 miliona złotych. Sąd podjął jednak inną decyzję. Wypłata ma być znacznie niższa.

Złamano mu karierę i życie. Były policjant z niższym odszkodowaniem niż oczekiwał

Złamano mu karierę i życie. Były policjant z niższym odszkodowaniem niż oczekiwał

Źródło:
Fakty TVN, tvn24.pl

"Po co było ci to dziewczyno?!", "nie wierzę, że Zelensky ją zmusił" - komentują internauci historię o 19-letniej Ukraince, która rzekomo straciła ramię w walce na wojnie. Dowodem mają być zdjęcia dziewczyny: jedno z frontu, drugie ze szpitala. Jednak nie mają one nic wspólnego z wojną w Ukrainie, a cała historia od lat jest wykorzystywana do oszustw.

Ranna nastoletnia Ukrainka. "To Rosjanie tak ją urządzili"?

Ranna nastoletnia Ukrainka. "To Rosjanie tak ją urządzili"?

Źródło:
Konkret24

W Irlandii mieszka 120 tysięcy Polaków, a przez 20 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej były ich setki tysięcy - stwierdził irlandzki minister stanu do spraw promocji handlu, regulacji cyfrowych i firm Dara Calleary. Wskazał także, Polacy pracują głównie w branżach nowych technologii i usługach cyfrowych.

Polacy zadomowili się w irlandzkiej gospodarce

Polacy zadomowili się w irlandzkiej gospodarce

Źródło:
PAP
Wielkie archiwum pułkownika Gaja. "Tysiące dokumentów"

Wielkie archiwum pułkownika Gaja. "Tysiące dokumentów"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Odra wraca do Europy" - pisze agencja ENEX, informując o kolejnych przypadkach tej choroby zakaźnej na naszym kontynencie. Wzrost przypadków notuje się również w Polsce. Eksperci wskazują, że kluczowe w zwalczaniu odry są szczepienia.

Choroba bardziej zaraźliwa niż covid i grypa wraca do Europy 

Choroba bardziej zaraźliwa niż covid i grypa wraca do Europy 

Źródło:
PAP, ENEX, tvn24.pl

"Otwierasz butelkę i się musisz siłować z tym" - opublikowane w mediach społecznościowych nagranie Sebastiana Kalety odbiło się szerokim echem nie tylko w internecie. Ale poseł nie był pierwszy. Z nakrętkami od tygodni "siłują się" demonstracyjnie prawicowi politycy i ich sympatycy. Dlaczego wkrótce wszystkie butelki będą mieć nowy typ zakrętek?

Poseł Kaleta "siłuje się" z korkiem od butelki, konkurenci drwią. "Pan tak serio?"

Poseł Kaleta "siłuje się" z korkiem od butelki, konkurenci drwią. "Pan tak serio?"

Źródło:
tvn24.pl

Polska ma prawdziwą rodzinę Soprano - odkryliśmy ją, gdy byłem prokuratorem generalnym. To bliscy Donalda Tuska - napisał w mediach społecznościowych lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro. Były minister sprawiedliwości zabrał głos, podczas gdy od kilku dni mediach publikowane są fragmenty rozmów w aferze taśmowej, dotyczącej nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości.

Ziobro zabiera głos. Pisze o "prawdziwej rodzinie Soprano" 

Ziobro zabiera głos. Pisze o "prawdziwej rodzinie Soprano" 

Źródło:
tvn24.pl

Szpital, w którym operowany był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, dostał w ciągu pięciu lat dotacje z Funduszu Sprawiedliwości sięgające niemal 18,5 miliona złotych. W sobotę portal tvn24.pl dotarł do nagrań z dwóch spotkań, które zarejestrował Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Nowe taśmy. "Pierwsze kolano RP" i miliony dla szpitala

Nowe taśmy. "Pierwsze kolano RP" i miliony dla szpitala

Źródło:
tvn24.pl, Onet
Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Media publikują taśmy, które w ostatnich dwóch latach zarejestrował Tomasz Mraz - były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości. To jedynie fragmenty, bo - jak podawał Onet - nagrań ma być łącznie około 50 godzin. Podsumowujemy dotychczasowe publikacje dotyczące taśm i afery Funduszu Sprawiedliwości.

Taśmy Mraza i afera Funduszu Sprawiedliwości. Podsumowujemy dotychczasowe publikacje

Taśmy Mraza i afera Funduszu Sprawiedliwości. Podsumowujemy dotychczasowe publikacje

Źródło:
tvn24.pl

Poseł Konfederacji Stanisław Tyszka opowiedział w poniedziałek o kulisach spotkania w 2020 roku z ówczesnym ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. - W pewnym momencie Janusz Kowalski rzucił coś takiego, że byłaby możliwość skorzystania z Funduszu Sprawiedliwości - mówił. Do tych słów w mediach społecznościowych odniósł się Kowalski. Doniesienia Tyszki nazwał "wymyślaniem bzdur".

Tyszka kontra Kowalski. "Złodzieje" i "poseł-leniuch"

Tyszka kontra Kowalski. "Złodzieje" i "poseł-leniuch"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W wyborach do Parlamentu Europejskiego o mandat z okręgu numer 1 walczą zarówno znani politycy, jak i mniej rozpoznawalne twarze. Z pierwszych miejsc list na Pomorzu startują: Wioleta Tomczak, Przemysław Wipler, Natalia Kruczek, Jakub Perkowski, Janusz Lewandowski, Katarzyna Ueberhan i Anna Fotyga. Co warto wiedzieć o kandydatach?

Pojedynek "jedynek" w okręgu nr 1. Kto w eurowyborach walczy o mandat z Pomorza?

Pojedynek "jedynek" w okręgu nr 1. Kto w eurowyborach walczy o mandat z Pomorza?

Źródło:
PKW, tvn24.pl

Wybory do Parlamentu Europejskiego już za mniej niż dwa tygodnie. Z tej okazji Fundacja Wolności Gospodarczej (FWG) udostępniła profrekwencyjny spot, w którym wylicza korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

"A co my niby mamy z tej Unii?". Lista korzyści w nowym spocie zachęcającym do głosowania

"A co my niby mamy z tej Unii?". Lista korzyści w nowym spocie zachęcającym do głosowania

Źródło:
TVN24.pl

W związku z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego grupa artystów z całej Unii Europejskiej stworzyła 27 plakatów, które mają zachęcić do głosowania i pokazać, że każdy głos się liczy. Polskę w zestawieniu reprezentuje ilustracja autorstwa graficzki Ady Zielińskiej.

27 artystycznych plakatów do pobrania. Ilustratorzy zachęcają do głosowania w eurowyborach

27 artystycznych plakatów do pobrania. Ilustratorzy zachęcają do głosowania w eurowyborach

Źródło:
fineacts.co

Policjanci z małopolskich Myślenic zwrócili się z prośbą do podkarpackich funkcjonariuszy, by ci doręczyli Danielowi Obajtkowi wezwanie na przesłuchanie przed komisją śledczą w sprawie afery wizowej. - Trzeba będzie szlakiem kampanijnym dorwać Obajtka – zapowiedział szef komisji poseł Michał Szczerba.

Chcą przesłuchać Daniela Obajtka. "Będziemy dokładać wszelkich starań, aby doręczenie było skuteczne"

Chcą przesłuchać Daniela Obajtka. "Będziemy dokładać wszelkich starań, aby doręczenie było skuteczne"

Źródło:
PAP
"Informacje dyskwalifikujące", ale służby nie wszczęły kontroli

"Informacje dyskwalifikujące", ale służby nie wszczęły kontroli

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności". Związek Telewizji Kablowych w Polsce Izba Gospodarcza wniósł "o jak najszybsze zakończenie postepowania" w "przedmiocie przedłużenia koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

W poniedziałek formalnie ruszyła ponowna kontrola NIK w Funduszu Sprawiedliwości. Kontrolerzy wejdą do Ministerstwa Sprawiedliwości w środę - przekazał rzecznik NIK Marcin Marjański. W piątek działania w tej sprawie zapowiedział prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś.

NIK ponownie bierze się za Fundusz Sprawiedliwości

NIK ponownie bierze się za Fundusz Sprawiedliwości

Źródło:
PAP

W poniedziałek wieczorem poznamy zwycięzców 13. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Na transmisję na żywo z uroczystej gali zapraszamy do TVN24 BiS o godzinie 20.00.

Do kogo trafią "Biznesowe Oscary"? Dziś rozdanie nagród

Do kogo trafią "Biznesowe Oscary"? Dziś rozdanie nagród

Źródło:
tvn24.pl