Mark Zuckerberg, szef Facebooka, założył ugrupowanie polityczne. Inicjatorami powstania nowej formacji są także przedstawiciele wielu znanych firm z Doliny Krzemowej. Formacja Fwd.us zajmie się sprawami polityki imigracyjnej, rozwojem nauki i badań nakowych, bo - jak twierdzi Zuckerberg - USA potrzebuje nowego podejścia do tych kwestii. "Zmiany nie nastąpią same z siebie" - pisze w "Washington Post".
Nazwa Fwd.us jest skrótem od angielskiego słowa forward, czyli naprzód. Powstanie nowej formacji Zuckerberg ogłosił na łamach "Washington Post". Podkreślił, że USA potrzebuje nowego podejścia do tych kwestii, jeśli Stany Zjednoczone mają sie rozwijać gospodarczo. Chodzi m.in. o zaoferowanie utalentowanym, wykształconym imigrantom możliwości uzyskania obywatelstwa USA.
Obywatelstwo dla zdolnych
"Mamy dziwną politykę imigracyjną jako naród imigrantów" - napisał Zuckerberg i podkreślił, że ta polityka nie pasuje do dzisiejszego świata. Wskazał, że Stanom Zjednoczonym potrzebne są rozwiązania, które pozwolą "przyciągnąć najbardziej utalentowanych i pracowitych ludzi, bez względu na to, gdzie się urodzili". Wezwał też do podniesienia standardów szkolnictwa i poświęcania więcej uwagi nauczaniu przedmiotów ścisłych. 28-letni Zuckerberg, który porzucił studia na Harvardzie, wyjaśnił, że dzisiejsza gospodarka oparta na wiedzy i ideach bardzo różni się od gospodarki XX wieku, której podstawą były bogactwa naturalne, maszyny przemysłowe i praca.
"Będziemy pracować z członkami Kongresu z obu partii, administracją i politykami. Użyjemy narzędzi internetowych i nie tylko, żeby zbudować poparcie dla zmian i będziemy silnie wspierać tych, którzy będą promować nowe zasady w Waszyngtonie" - napisał Zuckerberg.
Partia Fwd.us
Podkreślił, że ugrupowanie Fwd.us powstało, "by zbudować opartą na wiedzy gospodarkę, której Stany Zjednoczone potrzebują, by zapewnić więcej miejsc pracy, innowacyjność i inwestycje". Wśród przedstawicieli Doliny Krzemowej, wnoszących wkład w Fwd.us, bądź deklarujących poparcie dla tego ugrupowania są szefowie wielkich i znanych firm, takich jak Google, Yahoo, SpaceX, Tesla Motors, Zynga, czy LinkedIn.
Autor: pk\mtom / Źródło: Washington Post, PAP
Źródło zdjęcia głównego: CC BY SA Wikipedia | Silverisdead