Facebook

Facebook

Obecnie Facebook staje się największym cmentarzem na świecie, a według przewidywań Oxford Internet Institute do końca wieku liczba profili należących do zmarłych przewyższy liczbę profili osób żyjących. Technologia sprawia, że, jak nigdy wcześniej, zmarli są na wyciągnięcie ręki i "kliknięcie".

Firma Facebook usunęła ze swojego internetowego serwisu społecznościowego trzy sieci powiązanych z Rosją fałszywych kont, które wykorzystywano do szerzenia dezinformacji i wywierania wpływu w ośmiu krajach afrykańskich, między innymi w Kamerunie, Mozambiku, Sudanie i Libii. Facebook łączy usunięte sieci z rosyjskim finansistą Jewgienijem Prigożinem, nazywanym w mediach "kucharzem Putina".

Hongkońska policja zwróciła się do Facebooka o usunięcie wpisów, które zawierają "nieścisłe doniesienia" i treści "rozbudzające nienawiść". Chodzi o posty, w których pojawia się krytyka pod adresem funkcjonariuszy w związku z antyrządowymi protestami w Hongkongu. - To otwarte wyzwanie dla wolności prasy i wypowiedzi - ocenił opozycyjny poseł.