Zagrała na flecie i zarapowała. Kilkuletnia Solomiia chce pomóc ukraińskiej armii

Autor:
akr/kab
Źródło:
Reuters

Ubrana w białą sukienkę i owinięta flagą Ukrainy sześcioletnia Solomiia Reut wykonała na deptaku w Dnieprze piosenkę "Stefania" ukraińskiej grupy Kalush Orchestra. Dziewczynka zbierała w ten sposób pieniądze, by wesprzeć swój kraj w walce z rosyjską inwazją.

Nagranie z występem dziewczynki opublikowane zostało w mediach społecznościowych. Widać na nim, jak jeden z przechodniów wrzuca darowiznę do pudełka stojącego obok Solomii.

Matka dziewczynki, Ksenia Reut, przekazała Agencji Reutera, że pieniądze, które zebrała jej córka, zostaną przekazane między innymi na sprzęt pierwszej pomocy, kamizelki kuloodporne, drona, koce, nosze czy lekarstwa.

CZYTAJ TAKZE: Zwycięzcy Eurowizji wystawili nagrodę na aukcję. Pieniądze wesprą ukraińską armię

Google Maps

Zwycięska piosenka Eurowizji

Zespół Kalush Orchestra z utworem "Stefania" wygrał w maju w Turynie 66. Konkurs Piosenki Eurowizji, wyprzedzając Wielką Brytanię i Hiszpanię. Ukraińcy zdobyli łącznie 631 punktów i odnieśli zwycięstwo dzięki głosowaniu publiczności.

Piosenka jest odą do matki Ołeha Psijuka - lidera grupy. Po inwazji Rosji na Ukrainę, do której doszło 24 lutego, "Stefania" stała się ulubioną piosenką matek, których dzieci muszą walczyć z okupantem.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/kab

Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości