Policjantki pomogły uratować noworodka, dzień później w szpitalu ochrzcił je papież

Źródło:
PAP

Dziecko ochrzczone w piątek przez papieża Franciszka, dzień wcześniej uległo wypadkowi. W jego ratunek zaangażowane były dwie policjantki z Rzymu. Informacje te przekazała w sobotę komenda policji w Wiecznym Mieście. Papież udzielił sakramentu chrztu podczas swojego pobytu w rzymskim szpitalu Gemelli, gdzie przebywał na czas leczenia zapalenia oskrzeli.

Komenda rzymskiej policji ogłosiła w komunikacie, że w czwartek dwie policjantki jadące samochodem usłyszały powtarzany dźwięk klaksonu jednego z pojazdów. Chwilę później dojechało do nich auto, w którym była zapłakana kobieta z nieprzytomnym noworodkiem na rękach. Jechała z mężem na pogotowie wyjaśniając, że chwilę wcześniej ich sześciodniowe dziecko wypadło z fotelika uderzając się w głowę. Noworodek stracił przytomność.

"Dziecko na szczęście czuje się lepiej, także dzięki swym aniołom stróżom"

Jak zaznaczyła komenda, policjantki zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, ułatwiły rodzicom z dzieckiem błyskawiczny przejazd do jednego z rzymskich szpitali. Następnie noworodek został przewieziony do kliniki Gemelli. Tam ochrzcił je papież podczas wizyty na oddziale dziecięcym. Dziecko nazywa się Michał Anioł.

Papież ochrzcił noworodka. Dzień wcześniej dwie policjantki uratowały mu życieQuestura di Roma

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Papież Franciszek opuścił szpital. Wręczył ludziom wielkanocne jajka

"Dziecko na szczęście czuje się lepiej, także dzięki swym aniołom stróżom" - dodano w oświadczeniu rzymskiej policji.

Autorka/Autor:ks / prpb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Questura di Roma