TVN24 | Świat

Dwie akcje ratunkowe w czasie sztormu. Uratowano blisko 200 migrantów

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
Reuters

Włoskie służby ratunkowe w środę przeprowadziły dwie dramatyczne akcje ratunkowe migrantów na Morzu Śródziemnym. Dwie łodzie w czasie burzy osiadły na mieliźnie. W akcjach ratowniczych udało się uratować blisko 200 osób.

Członkowie włoskiej straży przybrzeżnej uratowali 74 osoby - pomogli dwóm żaglówkom dotrzeć do brzegu. Obie łodzie w czasie sztormu osiadły na mieliźnie w pobliżu miasta Crotone w południowym regionie Kalabrii. Ratownicy wskoczyli do wody i stworzyli "żywy łańcuch", aby pomóc migrantom przejść na ląd. Wśród 74 osób było 11 kobiet i 15 dzieci.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

W kolejnej akcji ratowniczej w regionie Kalabrii pod małym miasteczkiem Badolato uratowano około 120 migrantów płynących łodzią rybacką. Straż przybrzeżna przymocowała linę z łodzi do brzegu, aby pomóc migrantom przeprawić się przez wzburzone wody.

Rośnie liczba migrantów przybywających do Włoch

Włoska minister spraw wewnętrznych Luciana Lamorgese zaapelowała do innych krajów unijnych o współodpowiedzialność za migrantów przekraczających Morze Śródziemne z Afryki Północnej.

W tym roku do Włoch przybyło ponad 54 tysiące migrantów. Według danych włoskiego MSW, w zeszłym roku w tym samym okresie do włoskiego lądu przybiło niespełna 30 tysięcy uchodźców.

Autor:asty//now

Źródło: Reuters