Brytyjska rodzina królewska znów się powiększy. Księżniczka ogłosiła, że jest w ciąży

Autor:
kgo//am
Źródło:
BBC, Instagram/@princesseugenie, tvn24.pl
Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej na nagraniach archiwalnych
Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej na nagraniach archiwalnychArchiwum Reuters
wideo 2/3
Archiwum ReutersCzłonkowie brytyjskiej rodziny królewskiej na nagraniach archiwalnych

Księżniczka Eugenia, wnuczka Elżbiety II i bratanica króla Karola III, oczekuje drugiego dziecka - potwierdził Pałac Buckingham. Kolejny potomek członkini brytyjskiej rodziny królewskiej ma przyjść na świat latem 2023 roku.

"Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić, że tego lata nasza rodzina się powiększy" - takie zdanie pojawiło się w opisie zdjęcie opublikowanego na instagramowym profilu księżniczki Eugenii we wtorek 24 stycznia. Na samym zdjęciu Eugenia pozuje wraz ze swoim niespełna dwuletnim synkiem Augustem. Chłopiec całuje lekko już zaokrąglony brzuch mamy.

Drugą ciążę księżniczki Eugenii oficjalnie potwierdził Pałac Buckingham. "Rodzina jest zachwycona, a August nie może doczekać się bycia starszym bratem" - podkreślono w wydanym tego samego dnia oświadczeniu.

32-letnia księżniczka Eugenia jest młodszą z córek księcia Andrzeja, syna zmarłej w ubiegłym roku królowej Elżbiety II, i jego żony Sary, księżnej Yorku. Eugenia jest w tej chwili na 11. miejscu w kolejce do tronu. Tuż za nią w linii sukcesyjnej znajduje się urodzony w 2021 roku August. Chłopiec jest synem Eugenii oraz Jacka Brooksbanka, za którego księżniczka wyszła trzy lata wcześniej. Dziecko, które ma przyjść na świat latem tego roku, w kolejce do tronu automatycznie wskoczy na 13. pozycję.

ZOBACZ TEŻ: Jeremy Clarkson wysłał do Harry'ego i Meghan przeprosiny za swój felieton. Ci ich nie przyjęli

Koronacja Karola III

Karol III został królem Wielkiej Brytanii we wrześniu ubiegłego roku, po śmierci swojej matki Elżbiety II, jednak wciąż czeka na koronację. Odbędzie się ona 6 maja. W ubiegłą sobotę Pałac Buckingham przedstawił kolejne szczegóły ceremonii koronacyjnej oraz towarzyszących jej wydarzeń. Uroczystości mają potrwać zaledwie trzy dni, a nie, jak wcześniej spekulowano, cały tydzień.

Nie podano, czy w koronacji udział wezmą udział młodszy syn Karola, książę Harry i jego amerykańska żona Meghan. Ich relacje z resztą rodziny są napięte, zwłaszcza po tym, jak na rynku ukazała się kontrowersyjna autobiografia księcia.

ZOBACZ TEŻ: Kto z członków rodziny królewskiej wypadł najlepiej w autobiografii Harry'ego

Autor:kgo//am

Źródło: BBC, Instagram/@princesseugenie, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Photoshot

Pozostałe wiadomości