Wakacje we Włoszech? Tutaj za chodzenie boso grożą wysokie kary

Źródło:
PAP
Lacjum. Wideo archiwalne
Lacjum. Wideo archiwalne
Reuters Archive
Lacjum. Wideo archiwalneReuters Archive

Władze nadmorskiego kurortu San Felice Circeo wprowadzają zakaz chodzenia na bosaka. Grzywny grożą także za chodzenie w stroju plażowym po centrum miejscowości i rozwieszanie prania w widocznych miejscach. - Rozporządzenie wynika z potrzeby ochrony wizerunku San Felice Circeo - wyjaśniła burmistrz Monia Di Cosimo.

Miasteczko San Felice Circeo, którego początki sięgają czasów rzymskich, należące potem do templariuszy, to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Wiecznego Miasta, ale także wielu zagranicznych turystów.

Jego największe atrakcje to pasmo plaż, historyczne centrum na wzgórzu oraz tereny wykopalisk archeologicznych.

San Felice CirceoStefano Pellicciari/Shutterstock

Zakaz chodzenia na bosaka i w stroju kąpielowym

Burmistrz Monia Di Cosimo podpisała rozporządzenie, w którym wprowadziła serię zakazów, w tym chodzenia na bosaka i w strojach plażowych po ulicach oraz suszenia prania w widocznych miejscach - podał dziennik "La Repubblica".

Przepisy, które będą obowiązywać do końca września, dotyczą historycznego centrum i głównych ulic miejscowości. Przewidziane są kary od 25 do 500 euro.

- Rozporządzenie wynika z potrzeby ochrony wizerunku San Felice Circeo - wyjaśniła burmistrz. Jak zaznaczyła, notuje się tam liczne przykłady zachowań sprzecznych z przyzwoitością i regułami społecznymi. Wśród nich Di Cosimo wymieniła paradowanie po ulicach z gołym torsem i na bosaka oraz rozwieszanie prania na balkonach przy publicznych ulicach.

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Stefano Pellicciari/Shutterstock