Ludzkie szczątki w wyłowionym aucie. Mogą należeć do zaginionego przed 45 laty studenta

Autor:
ft
Źródło:
CBS News, BBC
Wyłowiony z wody ford pinto należał do zaginionego studenta
Wyłowiony z wody ford pinto należał do zaginionego studenta
facebook.com/troupsheriff
facebook.com/troupsheriffWyłowiony z wody ford pinto należał do zaginionego studenta

Kyle Wade Clinkscales, 22-letni student Uniwersytetu w Auburn w Alabamie, w styczniu 1976 roku wracał na uczelnię po pobycie w rodzinnym mieście LaGrange w stanie Georgia. Miał do przebycia niecałe 60 kilometrów, jednak nigdy nie dotarł na miejsce. Po 45 latach od zaginięcia amerykańscy śledczy wyłowili z rzeki należący do mężczyzny samochód, wewnątrz którego znajdowały się ludzkie szczątki.

We wtorek na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że w rzece w okolicach Cusseta w Alabamie dostrzegł coś, co wydaje się być fragmentem auta. Na miejscu pojawiły się służby, które wyciągnęły na powierzchnię forda pinto z 1974 roku. Jak ustalili śledczy, auto należało do zaginionego przed 45 laty Kyle'a Wade'a Clinkscalesa. 22-latek zaginął 27 stycznia 1976 roku, gdy wracał z rodzinnego LaGrange w stanie Georgia do Auburn w Alabamie, gdzie studiował. Auto znaleziono przy drodze międzystanowej 85, która łączy obydwa miasta.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wewnątrz wyłowionego auta znajdowały się ludzkie szczątki wraz dokumentami należącymi do Clinkscalesa - poinformował James Woodruff, szeryf hrabstwa Troup, którego zacytował portal CBS News. Jak dodał, obecnie samochód jest dokładnie przeszukiwany w celu odnalezienia dodatkowych poszlak. Śledczy badają także znalezione kości, by ustalić, czy należą one do zaginionego 22-latka.

Wyłowiony z wody ford pintofacebook.com/troupsheriff

"Przez 45 lat szukaliśmy tego młodego człowieka"

Policja hrabstwa Troup twierdziła przed laty, że mężczyzna został zamordowany. W 2005 roku za składanie fałszywych zeznań w sprawie aresztowano dwie osoby. Stało się to po tym, gdy do rodziców zaginionego zadzwonił ktoś, kto twierdził, że jako 7-latek widział osoby, które pozbywały się ciała ich syna.

Śledczy wierzą, że uda im się rozwikłać sprawę Kyle'a Clinkscalesa. – Czy został zabity i tam porzucony? Czy zjechał z drogi i tam się rozbił? Mamy nadzieję, że uda nam się to odkryć, choć minęło 45 lat – powiedział Woodruff.

Kyle Wade Clinkscalesfacebook.com/troupsheriff

Clinkscales był jedynakiem. Jego ojciec zmarł w 2007, a matka w tym roku. – Zawsze miała nadzieję, że on wróci do domu – mówił policjant o matce zaginionego. - Przez 45 lat szukaliśmy tego młodego człowieka i tego auta – dodał Woodruff.  

Autor:ft

Źródło: CBS News, BBC

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/troupsheriff