Relacjonowała zabójstwo 20-latki, zginęła. Policja: morderca wrócił na miejsce zbrodni, zaatakował ekipę, zabił też dziecko

Autor:
momo//now
Źródło:
PAP, Reuters

W pobliżu Orlando na Florydzie 19-latek zastrzelił dziennikarkę telewizyjną i zranił fotoreportera, którzy relacjonowali popełnione wcześniej tego dnia zabójstwo 20-letniej kobiety. Zdaniem policji napastnik, który zaatakował ekipę telewizyjną, jest także sprawcą morderstwa 20-latki. Miał również zastrzelić 9-letnią dziewczynkę. Mężczyzna został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w środę na przedmieściach Orlando w Pine Hills. Według informacji przekazanych przez policję 19-letni Keith Melvin Moses zabił przed południem czasu miejscowego 20-letnią kobietę. Następnie powrócił na miejsce zbrodni, kilka godzin później i otworzył ogień do relacjonującej sprawę zabójstwa ekipy telewizyjnej - reporterki i fotografa kanału kablowego Spectrum News 13 - poinformował cytowany przez Agencję Reutera szeryf hrabstwa Orange John Mina.

Dziennikarka zginęła, jej kolega znajduje się w szpitalu w stanie krytycznym. Policja przekazała, że 19-latek, zanim zaatakował ekipę telewizyjną, napadł także na mieszkające w pobliżu kobietę i jej 9-letnią córkę. Dziewczynkę zastrzelił, matka została ranna i trafiła do szpitala w ciężkim stanie.

Sprawca zatrzymany, usłyszał pierwszy zarzut

Szeryf przekazał, że Moses został zatrzymany i postawiono mu zarzut zabójstwa 20-latki. Przewidziane jest także wkrótce jego formalne oskarżenie w związku z atakiem na pozostałe ofiary.

Mina dodał, że kiedy podejrzanego zatrzymano, był uzbrojony w pistolet. Według policji 19-latek ma długą przeszłość kryminalną, w tym "aresztowania pod zarzutem przestępstw z użyciem broni palnej, agresywne pobicia, włamania i spektakularne kradzieże".

Zdaniem szeryfa Moses znał 20-latkę, ale nie miał żadnych związków ani z ekipą telewizyjną, która przyjechała w nieoznakowanym samochodzie, ani też z dziewczynką i jej matką. Motywy jego ataków nie są jak dotąd znane.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo//now

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Orange County Sheriff's Office/TWITTER

Pozostałe wiadomości