Sprzedał zwycięski los wart miliard dolarów. Sam też zarobił wielkie pieniądze

Źródło:
NBC News, California Lottery

Właściciel sklepu, w którym sprzedano wart miliard dolarów zwycięski los na loterię Powerball, otrzyma od jej organizatora milion dolarów. Szczęśliwy kupon został zakupiony w niedużym markecie w centrum Los Angeles, odwiedzanym głównie przez lokalnych robotników. Prowadzący go Nabor Herrera w rozmowie ze stacją NBC zdradził, na co zamierza wydać te pieniądze.

W amerykańskiej loterii Powerball w środę wreszcie padła główna wygrana - miliard dolarów. To szósta co do wielkości kumulacja w amerykańskiej loterii i trzecia co do wielkości kumulacja w Powerball. Największa w historii gry liczbowej wygrana padła w zeszłym roku w Kalifornii i wyniosła 2,04 miliarda dolarów.

Zwycięzcy środowego losowania na razie nie ujawniono, na stronie organizatora loterii przekazano natomiast, że zwycięski los został zakupiony w sklepie Las Palmitas Mini Market w centrum Los Angeles. Zgodnie z zasadami loterii Powerball sprzedanie kuponu z trafnie zaznaczonymi liczbami daje znacznie więcej niż tylko satysfakcję. Nabor Herrera, właściciel marketu Las Palmitas, otrzyma teraz milion dolarów.

ZOBACZ TEŻ: Zatrzymał się na stacji, bo kończyło mu się paliwo. Kupił zdrapkę i wygrał milion

Powerball. Milion dolarów dla właściciela sklepu

Z Herrerą rozmawiali dziennikarze stacji NBC. - To dla nas ogromna niespodzianka. Nadal staramy się w to uwierzyć, to wielka sprawa i nie każdy potrafi sobie z tym poradzić. Wyobraźcie sobie osobę, która wygrała tę nagrodę - mówił pochodzący z Meksyku mężczyzna. Wyjaśnił, że większość jego klientów to robotnicy pracujący w centrum. - Przychodzą tu regularnie, ponieważ są z tej okolicy - zaznaczył Herrera.

Meksykanin w rozmowie z NBC przekazał, że swój sklep prowadzi od siedmiu lat. Wyliczył, że w tym czasie sprzedał kupony biorące udział w loterii Powerball o łącznej wartości 106 tysięcy dolarów. Dodał, że część swojej nagrody w wysokości miliona dolarów zamierza zainwestować w sklep. Za niespodziewanie zarobione pieniądze chce też zabrać rodzinę na wakacje.

Sam zwycięzca loterii po odbiór nagrody musi zgłosić się do stanowego biura jej organizatora, w tym przypadku przedsiębiorstwa California Lottery. Podczas zorganizowanej w czwartek konferencji przedstawiciele firmy zaznaczyli, że osoby, które twierdzą, iż wygrały, są dokładnie weryfikowane, dlatego identyfikacja zwycięzcy może potrwać kilka miesięcy. Na zgłoszenie się po odbiór pieniędzy posiadacz szczęśliwego losu ma rok.

Jeżeli gracz zdecyduje się pobrać całość wygranej sumy jednorazowo, na jego konto - po odjęciu podatków - wpłynie 526,8 miliona dolarów. Aby otrzymać miliard dolarów, musi zgodzić się na wypłacanie tej kwoty w rocznych ratach.

ZOBACZ TEŻ: Sprzedał los w Powerball wart 2 miliardy dolarów. Jest teściem znanego sportowca

Autorka/Autor:kgo//am

Źródło: NBC News, California Lottery

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/NBCL