Zderzenie amerykańskich śmigłowców wojskowych Black Hawk nad Kentucky. Zginęło dziewięciu żołnierzy

Aktualizacja:
Autor:
ft/kab,
adso
Źródło:
Reuters, BBC, PAP

Dwa śmigłowce armii Stanów Zjednoczonych zderzyły się w środę wieczorem w czasie misji szkoleniowej nad stanem Kentucky - przekazała w czwartek rzeczniczka amerykańskich sił zbrojnych. Przedstawiciel bazy Fort Campbell cytowany przez "Washington Post" poinformował, że zginęło dziewięciu żołnierzy.

Gubernator stanu Kentucky Andy Beshear przekazał na Twitterze, że do wypadku doszło w okolicach Fortu Campbell na granicy stanów Kentucky i Tennessee. Jak dodał w pierwszym komunikacie, "spodziewane są ofiary śmiertelne". Na miejscu działają stanowe służby. "Proszę o modlitwę za wszystkich poszkodowanych" - napisał.

W późniejszym komunikacie armii dodano, że dwa śmigłowce Black Hawk należały do 101 Dywizji Powietrznodesantowej. "Dowództwo jest obecnie skupione na niesieniu pomocy żołnierzom i ich rodzinom" - przekazano w oświadczeniu cytowanym przez BBC.

Kilka godzin później dziennik "The Washington Post", cytujący Nondice Thurman, rzecznika Fortu Campbell, przekazał, że zginęło dziewięciu żołnierzy.

W czwartek spodziewane są kolejne komunikaty w sprawie katastrofy.

Amerykański śmigłowiec Black Hawk VanderWolf Images / Shutterstock.com
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kab, adso

Źródło: Reuters, BBC, PAP

Źródło zdjęcia głównego: VanderWolf Images / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości