TVN24 | Świat

Chcą popularyzować szczepienia. Chętnie zrobią to przed kamerami

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP
Wielka Brytania dopuściła do użycia szczepionkę Pfizera i BioNTech przeciw koronawirusowi
wideo 2/17
Wielka Brytania dopuściła do użycia szczepionkę Pfizera i BioNTech przeciw koronawirusowi

Barack Obama, George W. Bush i Bill Clinton stanęli wspólnym frontem w walce z pandemią. Byli prezydenci USA wyrazili gotowość do zaszczepienia się przeciw COVID-19 przed kamerami. Celem ma być promocja szczepień.

Jak podała CNN, współpracownicy George'a W. Busha zwrócili się do działającego przy Białym Domu zespołu ekspertów do spraw pandemii z pytaniem, w jaki sposób były prezydent mógłby przyczynić się do popularyzacji szczepień przeciwko koronawirusowi. Zaproponowali przy tym, że Bush mógłby otrzymać zastrzyk przed kamerami.

- Oczywiście, najpierw szczepionka musi zostać uznana ze bezpieczną i zostać podana priorytetowym grupom. Potem prezydent Bush stanie w kolejce po swoją szczepionkę i chętnie zrobi to przed kamerą - powiedział Freddy Ford, główny doradca byłego prezydenta.

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

Podobną gotowość zadeklarowali także Bill Clinton i Barack Obama, zaznaczając, że dokonają tego, kiedy przyjdzie na nich kolej zgodnie z zaleceniami władz. - Pracowałem z doktorem Anthonym Faucim, i jeśli Anthony Fauci powie mi, że ta szczepionka jest bezpieczna i ochroni mnie przed zakażeniem, absolutnie ją przyjmę - powiedział Obama w wywiadzie radiowym, odnosząc się do ekspertyzy najbardziej znanego z ekspertów doradzających Białemu Domowi. - Być może zrobię to w TV albo sfilmuję, żeby ludzie wiedzieli, że ufam nauce - zadeklarował Obama.

Szef Pfizera: możemy wysyłać szczepionkę w kilka godzin po jej zatwierdzeniu

Pierwsze szczepienia z użyciem szczepionek koncernów Pfizer i BioNTech oraz Moderny spodziewane są jeszcze w grudniu, jednak dotyczyć one będą priorytetowych grup, takich jak medycy i seniorzy.

Według opublikowanych w listopadzie badań firmy Gallup - przeprowadzonych jeszcze przed publikacją wyników badań na temat skuteczności szczepionek - 58 proc. Amerykanów wyraża gotowość zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Miesiąc wcześniej było to 50 proc.

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP