TVN24 | Świat

Amber Heard zeznaje w sprawie o zniesławienie. "Wiedziałam, że nie przeżyję, jeśli go nie opuszczę"

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Adwokaci aktora Johnny'ego Deppa rozpoczęli przesłuchanie Amber Heard w procesie o zniesławienie. Aktorka odpowiedziała na pytania dotyczące przemocy fizycznej, jakiej miał dopuszczać się jej były mąż i gwiazdor "Piratów z Karaibów".

Prawnicy Johnny’ego Deppa przedstawili w poniedziałek przed sądem zdjęcia prezentujące jego byłą żonę Amber Heard podczas publicznych wystąpień. Zgodnie z zeznaniami aktorki, gwiazdor "Piratów z Karaibów" miał wcześniej wielokrotnie uderzyć ją ręką, na której zwykle nosił ciężkie pierścienie.

Na zdjęciach pokazanych ławie przysięgłych nie było widocznych obrażeń żadnych - przekazał Reuters. Amber Heard wyjaśniała, że ukrywała siniaki i zadrapania pod makijażem.

Zapytana przez prawniczkę Camille Vasquez o dowody w postaci lekarskich opinii lub obdukcji, potwierdzające jej wersję wydarzeń, przyznała przed sądem, że w żadnym z przypadków nie musiała korzystać z pomocy lekarskiej.

Heard: wiedziałam, że nie przeżyję, jeśli go nie opuszczę

Wcześniej, odpowiadając na pytania obrony, powiedziała ławie przysięgłych, że złożyła pozew rozwodowy w 2016 roku, ponieważ obawiała się, że nie przeżyje stosowanej przez Deppa przemocy fizycznej. Wyjaśniła, że zdała sobie sprawę, że związku nie da się uratować po tym, jak Depp rzucił w nią telefonem komórkowym.

- Wiedziałam, że muszę go opuścić. Wiedziałam, że nie przeżyję, jeśli tego nie zrobię – zeznała Heard. – Podjęłam decyzję o wniesieniu sprawy rozwodowej. Było ciężko, bo bardzo kochałam Johnny’ego – dodała.

Johnny Depp pozywa Amber Heard o zniesławienie

Johnny Depp pozwał byłą żonę o zniesławienie w związku z tym, że w felietonie dla "Washington Post" w 2018 roku napisała, że była ofiarą przemocy domowej. Zdaniem Deppa, to ona znęcała się nad nim zarówno fizycznie, jak i słownie. Aktor domaga się 50 milionów dolarów odszkodowania.

Heard zaprzeczyła temu i w odwecie wniosła własny pozew o 100 milionów dolarów, zarzucając Deppowi, że wielokrotne dopuszczał się wobec niej przemocy pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Proces, który rozpoczął się 11 kwietnia, ma potrwać do końca maja. Para aktorów poznała się w 2009 roku i była małżeństwem w latach 2015-2016. W sierpniu 2016 roku byli małżonkowie zawarli ugodę rozwodową, wydając wspólne oświadczenie, w którym napisali, że ich związek "był intensywnie namiętny i czasami zmienny, ale zawsze związany miłością". Rozwód został sfinalizowany w 2017 roku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości