Opublikowano zdjęcie rakiety tuż przed jej uderzeniem w rosyjski sztab w Sewastopolu

Źródło:
PAP
Atak na sztab rosyjskiej floty w zaanektowanym Sewastopolu. Ukraiński dowódca udostępnia nagranie
Atak na sztab rosyjskiej floty w zaanektowanym Sewastopolu. Ukraiński dowódca udostępnia nagranie
Mykoła Ołeszczuk/Telegram
Atak na sztab rosyjskiej floty w zaanektowanym Sewastopolu. Ukraiński dowódca udostępnia nagranie Mykoła Ołeszczuk/Telegram

Ukraińskie media opublikowały zdjęcie rakiety tuż przed uderzeniem w sztab rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu na okupowanym Krymie. Według telewizji Sky News w ukraińskim ataku na sztab rosyjskiej floty użyto brytyjskich rakiet Storm Shadow.

Zobacz także: Atak Rosji na Ukrainę. Relacja w tvn24.pl

Portal Krym.Realii (Radio Swoboda) opublikował zdjęcie rakiety tuż przed uderzeniem w sztab rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu. Widać kłęby dymu nad budynkiem (po uderzeniu pierwszej rakiety), a na niebie kolejną lecącą w jego kierunku rakietę.

"Na zdjęciu widać rakietę, która za sekundę uderzyła w sztab. To zdjęcie obala także wersję rosyjskich władz o tym, że wszystkie rakiety zostały zestrzelone" - przekazał na platformie X (dawniej Twitter) Krym.Realii.

Atak rakietowy na sztab Floty Czarnomorskiej

W piątek ukraińskie media poinformowały o silnych wybuchach w Sewastopolu. W mieście rozległy się trzy silne eksplozje, słychać było przelot rakiety - podała miejscowa redakcja Radia Swoboda.

Michaił Razwożajew, gubernator miasta z nadania Moskwy, poinformował, że doszło do ataku rakietowego na sztab Floty Czarnomorskiej. Rosyjski resort obrony przekazał, że wskutek ataku jeden rosyjski żołnierz zginął (później zaktualizowano informację i stwierdzono, że wojskowy zaginął). Kanał 112 w Telegramie napisał o sześciu rannych.

Według telewizji Sky News w ukraińskim ataku na sztab rosyjskiej floty użyto brytyjskich rakiet Storm Shadow.

Autorka/Autor:asty / prpb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock