Atak Rosji na Ukrainę. Proukraiński wiec w okupowanym przez wojsko rosyjskie Chersoniu

Proukraiński wiec w Chersoniu
Proukraiński wiec w Chersoniu
Źródło: archiwum prywatne

Na ulice Chersonia wyszły w niedzielę tysiące osób - podaje Ukraińska Prawda. W mieście zorganizowano wiec "Chersoń - to Ukraina". Miasto jest okupowane przez rosyjskie wojsko.

Tysiące osób wyszły w niedzielę na proukraiński wiec w okupowanym przez wojsko rosyjskie Chersonie – poinformował portal Ukrainska Prawda, dodając, że według świadków żołnierze rosyjscy zaczęli strzelać ludziom po nogach kulami kauczukowymi.

cherson
Tłumy protestujące na ulicach Chersonia
Źródło: archiwum prywatne

RELACJA NA ŻYWO: Atak Rosji na Ukrainę. 18. doba >>>

Na wiecu pod hasłem "Chersoń - to Ukraina" wiele ludzi trzymało ukraińskie flagi i wznoszono okrzyki "Chwała narodowi - śmierć wrogom", "Rosyjski żołnierzu, p… się" czy "Wracaj do domu, pókiś żyw". Miejscowy dziennikarz Kostiantyn Ryżenko powiedział, że w pewnym momencie wiecu zaczęto strzelać ludziom po nogach i co najmniej jeden chłopak dostał w nogę kulą kauczukową.

Proukraiński wiec w Chersoniu
Proukraiński wiec w Chersoniu
Źródło: archiwum prywatne

Atak Rosji na Ukrainę

Trwa osiemnasta doba rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Rosyjskie siły zbrojne zintensyfikowały w nocy z soboty na niedzielę ostrzał ukraińskich miast. Silnemu ostrzałowi zostały poddane miasta Siewierodonieck i Rubiżne w obwodzie ługańskim - poinformowała ukraińska Państwowa Służba do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych. Uszkodzeniu bądź zniszczeniu uległo ponad 60 budynków - domów jednorodzinnych i bloków mieszkalnych.

W sobotę późnym wieczorem doszło do znacznych zniszczeń w Makarowie w obwodzie kijowskim. Analiza materiału ikonograficznego, jaką przeprowadziła CNN, wskazuje, że uszkodzone zostały fasady wychodzące na północ, co potwierdza, że ostrzału dokonały wojska rosyjskie.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ - OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

TVN24
Dowiedz się więcej:

TVN24

Czytaj także: