Andrew Tate wypuszczony z aresztu domowego

Źródło:
BBC, Reuters, tvn24.pl

Andrew Tate i jego brat Tristan zostali zwolnieni z aresztu domowego, w którym przebywali od marca. Decyzję o zamienieniu aresztu na nadzór podjął sąd w Bukareszcie.

W piątek sąd apelacyjny w Bukareszcie zdecydował o zwolnieniu kontrowersyjnego influencera Andrew Tate'a i jego brata Tristana z aresztu domowego. W orzeczeniu przekazano, że wyrok aresztu domowego zastąpiony zostaje nadzorem sądowym na okres 60 dni: od 4 sierpnia do 2 października.

ZOBACZ TEŻ: Sąd przedłużył areszt Andrew Tate'a o kolejne 30 dni

Andrew Tate - nadzór sądowy

BBC podaje, że w związku z wypuszczeniem ich na wolność obaj mogą swobodnie poruszać się po Bukareszcie, gdzie mieszkają. Muszą jednak zgłaszać się na policję bezzwłocznie, gdy otrzymają takie polecenie, oraz poinformować funkcjonariuszy, gdyby zmienili adres zamieszkania. Nie mogą ponadto kontaktować się ze swoimi domniemanymi wspólnikami, świadkami w sprawie, ofiarami lub ich rodzinami. Złamanie zasad może sprawić, że ponownie trafią do aresztu domowego.

Bracia Tate zostali zatrzymani w grudniu 2022 roku, a w areszcie domowym przebywali od marca. Oskarżani są o gwałt, handel ludźmi i utworzenie grupy przestępczej w celu wykorzystywania seksualnego kobiet. Z materiałów ze śledztwa wynika, że z inicjatywy oskarżonych co najmniej sześć kobiet miało zostać wykorzystanych seksualnie i być zmuszonych do udziału w nagraniach pornograficznych. 

Formalny akt oskarżenia wobec Andrew Tate i jego brata prokuratura wniosła 20 czerwca. Oprócz nich w sprawie podejrzewane są dwie kobiety narodowości rumuńskiej. Cała czwórka zaprzecza stawianym oskarżeniom.

Kontrowersyjny Andrew Tate

Andrew Tate stał się popularny w 2016 roku po udziale w brytyjskiej edycji programu "Big Brother". Wcześniej trenował sztuki walki, w tym boks. W ostatnich latach zyskał rozgłos za sprawą homofobicznych i rasistowskich treści publikowanych w mediach społecznościowych. W grudniu 2022 roku zwrócił na siebie uwagę śledczych, gdy zaczepił w internecie aktywistkę klimatyczną Gretę Thunberg.

ZOBACZ TEŻ: Kim jest Andrew Tate? Influencer usłyszał zarzut handlu ludźmi i gwałtu

Autorka/Autor:pb//mm

Źródło: BBC, Reuters, tvn24.pl