"Ogromna ilość". Rosjanie przerzucają sprzęt i żołnierzy przez Mariupol 

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Rosjanie przerzucają dużą ilość sprzętu z Rosji przez Mariupol w kierunku Berdiańska i Melitopola na południe obwodu zaporoskiego – poinformował doradca mera okupowanego Mariupola Petro Andriuszczenko.

"Ogromna ilość sprzętu z Rosji wjechała od strony Rosji i ruszyła dalej przez Manhusz (pod Mariupolem) w kierunku na Berdiańsk/Melitopol. Kolumny zostały częściowo uzupełnione przez sprzęt stacjonujący wcześniej we wsi Ahrobaza" – napisał Petro Andriuszczenko. Do Manhusza miały też być skierowane sprzęt i wojska, które wcześniej stacjonowały we wsi Urzuf.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ 

Według ustaleń ukraińskich władz Mariupola, które nie mają dostępu do okupowanych terenów, w kierunku Berdiańska przerzucani są także żołnierze rosyjscy z Urzufu oraz z terytorium Rosji.

Południowa część obwodu zaporoskiego - w tym między innymi Melitopol i Berdiańsk - jest okupowana przez rosyjskie wojska od początku marca. Według ekspertów, to właśnie w tym regionie może w przyszłości (trudnej do prognozowania) dojść do kolejnej ukraińskiej kontrofensywy.

Autorka/Autor:tas/adso

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: