TVN24 | Świat

Papież spotkał się z włoskimi biskupami. Spotkanie za zamkniętymi drzwiami

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Członkowie Konferencji Episkopatu Włoch spotkali się w poniedziałek z papieżem Franciszkiem. "Błogosławiony biskup, który z ubóstwa i dzielenia się czyni swój styl życia, bo swoim świadectwem buduje Królestwo Niebieskie" - to fragment tekstu, jaki otrzymali hierarchowie od papieża podczas spotkania za zamkniętymi drzwiami.

Papież pojechał po południu do jednego z rzymskich hoteli na trwające do czwartku nadzwyczajne zebranie Konferencji Episkopatu. Ściśle prywatne spotkanie trwało około dwóch godzin. Franciszek rozdał obecnym obrazek z wizerunkiem Jezusa jako Dobrego Pasterza i z tekstem "Błogosławieństwa Biskupa".

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Głosi on między innymi: "Błogosławiony biskup, który nie boi się zalać swego oblicza łzami po to, aby w nich odbił się ból ludzi, trudy kapłanów, znajdując w uścisku z cierpiącym pocieszenie Boże".

Przesłanie papieża do włoskich biskupów

"Błogosławiony biskup, który uważa swą posługę za służbę, a nie za władzę, czyniąc z łagodności swą siłę, dając wszystkim prawa obywatelskie w swoim sercu" - to dalszy tekst przesłania, jaki otrzymali włoscy biskupi.

Jest tam też sformułowanie: "Błogosławiony biskup, który nie zamyka się w pałacach władzy, nie staje się biurokratą troszczącym się bardziej o statystykę niż o twarze ludzi, o procedury niż ich historie i stara się walczyć u boku człowieka o marzenie o sprawiedliwości Bożej, bo Pan spotkany w ciszy codziennej modlitwy będzie jego pokarmem".

"Błogosławiony biskup, który ma serce do ubóstwa świata, który nie boi się ubrudzić sobie rąk błotem ludzkiej duszy, by znaleźć złoto Boga, który nie gorszy się grzechem i słabością innych, bo jest świadom swojego własnego ubóstwa" - to kolejne słowa - wezwanie skierowane do hierarchów.

Autor:asty//now

Źródło: PAP