Papież napisał do duszpasterza osób LGBT. "Bóg zbliża się z miłością do każdego"

Autor:
akw//rzw
Źródło:
PAP

Papież Franciszek w przesłaniu do amerykańskiego jezuity księdza Jamesa Martina, duszpasterza osób LGBT napisał, że Bóg "zbliża się z miłością do każdego ze swoich dzieci, do wszystkich i do każdego z nich".

Ksiądz James Martin opublikował list od papieża Franciszka na swoim profilu na Twitterze. O liście poinformował też watykański portal Vatican News. List napisany odręcznie po hiszpańsku został wystosowany przez Franciszka z sobotniej okazji debaty online na temat duszpasterstwa osób LGBT. Serce Boga, napisał papież, "jest otwarte dla wszystkich i dla każdego. On jest Ojcem".

Franciszek zauważył, że styl Boga charakteryzują trzy cechy: "bliskość, współczucie i czułość".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"To w ten sposób zbliża się do każdego z nas. Myśląc o twojej pracy duszpasterskiej, widzę, że stale starasz się naśladować ten styl Boga. Jesteś kapłanem dla wszystkich mężczyzn i kobiet, tak, jak Bóg jest Ojcem wszystkich. Modlę się, abyś dalej to robił, będąc bliskim, współczującym i z wielką czułością" - napisał papież do księdza Martina.

Franciszek podziękował mu za jego gorliwość duszpasterską oraz "zdolność do tego, by być blisko ludzi, z tą bliskością, jaką miał Jezus i która odzwierciedla bliskość Boga".

"Modlę się za twoich wiernych, twoje 'stado' i tych wszystkich, których Bóg powierza twojej opiece, abyś ich chronił i sprawił, by wzrastali w miłości do naszego Pana Jezusa Chrystusa" - zakończył list papież.

Autor:akw//rzw

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości