Kościół hierarchowie

Kościół hierarchowie

Janusz Szymik domaga się od kurii bielsko-żywieckiej trzech milionów złotych zadośćuczynienia za brak reakcji na informację o molestowaniu seksualnym przez księdza Jana W. Do sądu został wezwany biskup diecezji Roman Pindel. Na sali rozpraw się pojawił, ale nie zdążył zostać przesłuchany. Odpowiadał za to poszkodowany na wnioski złożone przez prawniczkę kurii. Maria Mikołajewska.

Od kilku miesięcy prokuratorzy z różnych jednostek przesyłają sobie analizę Generalnego Inspektora Informacji Finansowej dotyczącą wielomilionowych operacji finansowych na kontach archidiecezji lwowskiej - dowiedział się tvn24.pl. Analitycy z Ministerstwa Finansów wskazali w niej, że milionowe kwoty z kont archidiecezji trafiały do członków rodziny arcybiskupa lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego. - Nikt z mojej rodziny ani żadne inne osoby nie wykorzystują tych pieniędzy do własnych celów. Są one własnością archidiecezji lwowskiej i są przeznaczane na cele zgodnie z intencjami ofiarodawców - przekazał nam w oświadczeniu arcybiskup Mokrzycki.

Ojciec Tadeusz Rydzyk nazywa Stanisława Napierałę "współczesnym męczennikiem". Biskup wiedział o przypadkach pedofilii w kościele i nie zgłosił ich do prokuratury. Został ukarany przez sąd kościelny, w końcu sprawą zajęła się prokuratura, a słowami Rydzyka zakon redemptorystów i szef komisji ds. pedofilii. Adrianna Otręba.