28-latka udawała 17-latkę, by uczyć się w liceum. Została aresztowana

Źródło:
NBC News, "Kansas City Star"
Boutte, Luizjana
Boutte, Luizjana
Google Maps
Boutte, LuizjanaGoogle Maps

Do jednego z liceów w Luizjanie przez niemal cały rok szkolny uczęszczała 28-letnia kobieta, podająca się za 17-latkę. Gdy dyrekcja dowiedziała się o sprawie, zgłosiła ją policji. Aresztowano kobietę oraz jej matkę, która zapisała córkę do szkoły. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 28-latka poszła do liceum, żeby nauczyć się angielskiego.

Policja z hrabstwa St. Charles Parish w stanie Luizjana poinformowała, że pochodzące z Hondurasu 28-letnia Martha Jessenia Gutierrez-Serrano i jej matka, 46-letnia Marta Elizeth Serrano-Alvarado, zostały aresztowane 13 czerwca. Kobietom postawiono zarzut fałszowania dokumentów. Przekazano też, że starsza z zatrzymanych przebywa w USA na podstawie nieważnej już wizy.

O tym, że do liceum w miejscowości Boutte, niedaleko Nowego Orleanu, w kończącym się roku szkolnym uczęszczać mogła osoba dorosła, władze placówki zawiadomiły policję 29 maja. Jak wyjaśniono w policyjnym oświadczeniu, szkoła otrzymała wiadomość, że osoba figurująca w dokumentach jako 17-latka w rzeczywistości może być "kobietą w wieku dwudziestu kilku lat". Nie uściślono, kto był źródłem tej informacji. Dodano natomiast, że władze liceum przeprowadziły wewnętrzne śledztwo, a po jego ukończeniu uznały, iż sprawą powinny zająć się służby.

ZOBACZ TEŻ: Nauczycielka kazała 7-latkowi jeść własne wymiociny

Chciała nauczyć się angielskiego

Policyjne dochodzenie wykazało, że Serrano-Alvarado zapisała do szkoły swoją 28-letnią córkę, używając do tego sfałszowanego paszportu i aktu urodzenia. W oświadczeniu przesłanym lokalnej stacji, związanej z tym portalem, władze liceum przekazały, że "procesy mające na celu sprawdzanie autentyczności dokumentów rejestracyjnych dla obecnych i przyszłych uczniów zostaną usprawnione".

Cytowany przez dziennik "Kansas City Star" szeryf Greg Champagne powiedział podczas konferencji prasowej, że nic nie wskazuje na to, aby 28-latka miała złe zamiary wobec liceum czy jego uczniów. - Chodziła do szkoły. Zajmowała się swoimi sprawami. Wykonywała zadania, nie sprawiała kłopotów. O ile nam wiadomo, powód (zapisania się do liceum - red.) był prosty: chciała nauczyć się angielskiego - wyjaśnił policjant. Dodał, że patrząc na zdjęcia dołączone do szkolnych dokumentów kobiety, "łatwo można wziąć ją za nastolatkę".

"Kansas City Star" podkreśla, że jeśli Gutierrez-Serrano i Serrano-Alvarado zostaną uznane za winne, mogą trafić do więzienia nawet na pięć lat. Żadna z kobiet nie odpowiedziała na prośby mediów o komentarz w dotyczącej ich sprawie.

ZOBACZ TEŻ: Nauczycielka miała organizować walki uczniów. "30 sekund, żadnych krzyków"

Autorka/Autor:kgo//az

Źródło: NBC News, "Kansas City Star"

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock