Księżna Kamila zakażona koronawirusem. W ubiegłym tygodniu pozytywny wynik miał jej mąż

Autor:
akw\mtom
Źródło:
Reuters, The Guardian

Księżna Kamila zakażona koronawirusem. W zeszłym tygodniu taką diagnozę usłyszał jej mąż, książę Karol. Oboje przebywają w izolacji.

O potwierdzonym zakażeniu 74-letniej księżnej Kamili poinformował Reuters. Dziennikarze powołali się na informacje brytyjskiej agencji informacyjnej PA Media. Biuro Clarence House (rezydencja królewska w Londynie) przekazało, że księżna przebywa w izolacji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W zeszły czwartek o zakażeniu koronawirusem informowało biuro męża 74-letniej Kamili, księcia Karola. Książę Walii odwołał swoje zaplanowane zobowiązania.

Księżna następnego dnia, w piątek, brała udział między innymi w otwarciu jadłodzielni w londyńskiej dzielnicy Shepherd's Bush. "The Guardian" wyjaśnił, że angażowała się w obowiązki z powodu negatywnego wyniku testu. W czwartek miała informować, że "na szczęście" jest "negatywna" pod kątem koronawirusa i że była testowana "wiele razy".

73-letni Karol otrzymał pozytywny wynik testu także w marcu 2020 roku. Wtedy, jak mówił, miał tylko łagodne objawy. Spędził siedem dni w samoizolacji w swoim domu w Birkhall w Szkocji, zanim wznowił swoje obowiązki.

Zarówno Kamila, jak i Karol są w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19 - podaje Reuters.

Książę KarolShutterstock

Autor:akw\mtom

Źródło: Reuters, The Guardian

Tagi:
Raporty:
Tagi:
Raporty: