Znaczący wzrost infekcji we Francji. Gujana i Majotta z "wysokim poziomem wrażliwości"

Źródło:
PAP

Francuski resort zdrowia podał w piątek, że w ciągu ostatniej doby we Francji zmarło dziesięciu chorych na COVID-19 i zarejestrowano 1130 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2 przyspiesza, od dwóch dni przybywa ponad tysiąc przypadków dziennie - zwraca uwagę francuskie ministerstwo zdrowia.

W sumie we Francji zakażonych zostało dotąd 180 528 osób. Od początku epidemii zmarło 30 192 chorych. 5720 osób jest hospitalizowanych, dzień wcześniej było to 5957 chorych. Na oddziałach intensywnej terapii leczonych jest 410 pacjentów. W czwartek było ich 436.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Resort zdrowia zaapelował do Francuzów o przestrzeganie nakazów dotyczących higieny i bezpieczeństwa. Znaczący wzrost liczby infekcji odnotowano w departamencie Mayenne w północno-zachodniej części kraju, który jest obecnie jednym z najbardziej dotkniętych koronawirusem departamentów Francji.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Wogezy, Finistere i Żyronda zostały sklasyfikowane jako departamenty o "umiarkowanym poziomie zagrożenia" i w związku z tym władze w tamtejszych gminach są zobowiązane do zwiększonej czujności. W terytoriach zamorskich, Gujanie i Majotcie, szczyt epidemii minął, ale wskaźnik zakażeń jest nadal wysoki. Te dwa departamenty zamorskie nadal są klasyfikowane jako obszary o "wysokim poziomie wrażliwości".

Autorka/Autor:asty/pm

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: