Na świecie koronawirusa pokonało już ponad 150 tysięcy ludzi

Aktualizacja:
Autor:
akr,ft
Źródło:
PAP

Ponad 150 tysięcy ludzi na świecie wyzdrowiało po zakażeniu koronawirusem - wynika ze statystyk portalu Worldometer. Łączna liczba potwierdzonych przypadków od początku rozprzestrzeniania się COVID-19 przekroczyła 700 tysięcy. Największe ognisko pandemii to teraz Stany Zjednoczone, gdzie zachorowało ponad 130 tysięcy ludzi. Najwięcej przypadków wyzdrowień, przeszło 75 tysięcy, odnotowano w Chinach. Jak Polska, Europa i świat walczą z patogenem?

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 22:38

  Kończymy relację na dziś. Dziękujemy za uwagę.

 • 22:36

  Włochy: minister zdrowia Roberto Speranza potwierdził wcześniejsze zapowiedzi, że obowiązujące do 3 kwietnia w kraju ograniczenia możliwości wychodzenia z domu i inne kroki będą przedłużone. Jak zaznaczył, okres ten nie będzie krótki.

 • 21:46

  Ukraina: do 475 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - przekazało w ministerstwo ochrony zdrowia.

  Z dziewięciu do 10 wzrosła też liczba zgonów wśród zainfekowanych osób.

 • 21:38

  Portugalia: przewodniczący państwowej Izby Lekarskiej (OM) Miguel Guimaraes w wywiadzie dla telewizji RTP wyraził przekonanie, że epidemia w tym kraju potrwa jeszcze kilka miesięcy. - Jesteśmy dopiero na początku - powiedział.

  Z soboty na niedzielę w związku z zakażeniem koronawirusem zmarło w Portugalii 19 osób. Łącznie zanotowano już 119 ofiar śmiertelnych. W ciągu ostatnich 24 godzin liczba przypadków zakażenia wzrosła z 5170 do 5962.

 • 21:24

  Francja: w celu egzekwowania reguł kwarantanny francuskie władze nakładają dodatkową karę 200 euro za drugie nieuzasadnione wyjście z domu.

  Łącznie we Francji z powodu koronawirusa zmarło dotąd 2606 osób, a liczba zakażonych wynosi 40 174.

 • 20:48

  Rosja: w Moskwie wprowadzona zostanie od poniedziałku obowiązkowa samoizolacja. Z domu będzie można wyjść tylko do pracy, najbliższego sklepu czy apteki - poinformował mer stolicy Siergiej Sobianin. Nie podał, jak długo obowiązywać będą te ograniczenia.

 • 20:25

  Luksemburg: w ciągu ostatniej doby stwierdzono 119 nowych zakażeń koronawirusem. Jak dotąd zdiagnozowano obecność tego patogenu u 1950 osób - podał w niedzielę po południu resort zdrowia Luksemburga.

  Liczba zgonów wzrosła o kolejne trzy, do 21.

 • 20:16

  Ministerstwo Zdrowia: w sumie w Polsce potwierdzono 1862 przypadki zakażenia. Zmarły 22 osoby.

 • 20:14

  Ministerstwo Zdrowia: jednocześnie informujemy z przykrością o śmierci dwóch kolejnych pacjentów.

 • 20:13

  Ministerstwo Zdrowia: mamy w Polsce 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

 • 19:34

  Łączna liczba osób, które wyzdrowiały po zakażeniu koronawirusem przekroczyła 150 tysięcy.

 • 19:32

  Francja: w ciągu doby bilans ofiar śmiertelnych COVID-19 wzrósł z 2314 do 2606 - przekazał francuski resort zdrowia.

  Potwierdzono także ponad 2 tysiące nowych przypadków zakażenia koronawirusem i jest ich już łącznie 40174.

 • 19:15

  Wielka Brytania: wprowadzone w związku z koronawirusem ograniczenia w przemieszczaniu się i kontaktach społecznych mogą obowiązywać w jakiejś formie przez pół roku lub dłużej. Zbyt wczesne ich zniesienie grozi drugą falą epidemii - ostrzegła zastępczyni głównego lekarza Anglii Jenny Harries.

 • 18:28

  Łączna liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła 700 tysięcy.

 • 18:22

  Stany Zjednoczone: w ciągu doby potwierdzono 7195 przypadków koronawirusa w stanie Nowy Jork - podał gubernator Andrew Cuomo.

  Łącznie od początku pandemii zanotowano ich tam ponad 59 tysięcy. To około 40 procent wszystkich potwierdzonych przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych.

 • 18:16

  Turcja: odnotowano 23 nowe zgony wywołane chorobą COVID-19. Od początku pandemii zmarło w tym kraju 131 osób - podał turecki resort zdrowia.

  Władze poinformowały także o ponad 1800 nowych przypadkach zakażenia. Łącznie w kraju potwierdzono ich 9217.

 • 18:12

  Włochy: w ciągu doby w związku z zakażeniem koronawirusem zmarło 756 osób. Łącznie od początku pandemii w kraju tym potwierdzono 10779 zgonów z powodu COVID-19.

  Odnotowano także ponad 5 tysięcy nowych zakażeń. Ich łączna liczba wynosi teraz ponad 97 tysięcy.

 • 17:59

  Albania: władze wysyłają do Włoch 30 lekarzy i pielęgniarzy, by pomogli służbie zdrowia w Lombardii w zmaganiu się z pandemią koronawirusa.

  - Nie możemy nie pokazać Włochom, że Albania i Albańczycy nie porzucają nigdy swojego przyjaciela w potrzebie - podkreślił szef rządu Edi Rama, żegnając personel medyczny na lotnisku w Tiranie. Jego zdaniem "najbogatsze kraje odwróciły się plecami do innych".

  Według ostatnich oficjalnych danych z soboty, we Włoszech zanotowano dotąd 10 023 zgony z powodu epidemii oraz ponad 92 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, z tego niemal 40 tys. - w Lombardii, która jest najbardziej dotkniętym przez epidemię regionem kraju.

  W Albanii odnotowano 212 przypadków COVID-19 oraz 10 zgonów.

 • 17:51

  Stany Zjednoczone: 730 funkcjonariuszy oraz 96 pracowników cywilnych nowojorskiego departamentu policji zakażonych jest koronawirusem - podały władze.

 • 17:47

  Stany Zjednoczone: dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych dr Anthony Fauci ocenił, że w kraju w związku z koronawirusem umrzeć może od 100 do 200 tysięcy osób. Przypadków zakażenia SARS-Cov-2 będą miliony - przyznał.

  W rozmowie ze stacją CNN immunolog zastrzegł, że są to jedynie szacunki, ale epidemia dynamicznie się rozwija.

  W sobotę w Stanach Zjednoczonych liczba ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa przekroczyła próg 2 tys. Liczba zgonów podwoiła się w niecałe trzy doby. W niedzielę rano było to już ponad 2,1 tys. zmarłych.

 • 17:42

  Syria: odnotowano pierwszy oficjalnie potwierdzony przypadek zgonu w wyniku zakażenia koronawirusem.

  Władze w Damaszku potwierdziły jak dotąd 5 przypadków zakażenia wirusem. Członkowie personelu medycznego i osoby zaznajomione ze sprawą informują jednak, że liczba zachorowań może być o wiele wyższa.

 • 17:01

  Bułgaria: po odnotowaniu 8 nowych przypadków w Sofii, łączna liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w kraju wynosi 346 - podały władze. Zmarło do tej pory 8 osób, a 14 wyleczono.

  Szef Krajowego Sztabu Operacyjnego prof. Wencisław Mutafczijski poinformował, że według szacunków jego ekspertów rzeczywista liczba zakażonych jest znacznie wyższa. - Sądzimy, że wykrywamy dwa na (każde) 11 przypadków - powiedział. Łącznie w kraju przebadano dotychczas ok. 7 tys. osób.

 • 16:34

 • 16:14

  Słowenia: w związku z zakażeniem koronawirusem zmarło do tej pory 11 osób, w tym dwie w ciągu ostatniej doby.

  Liczba osób zakażonych wzrosła w tym okresie o 46 i obecnie wynosi 730 - przekazało biuro prasowe rządu.

 • 16:03

  Stany Zjednoczone: do następnej niedzieli w Nowym Jorku wyczerpią się zapasy sprzętu medycznego niezbędnego do ratowania ludzi zakażonych koronawirusem, w tym respiratory - przekazał burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio.

  - W Nowym Jorku jest jak na wojnie - powiedział de Blasio w wywiadzie dla CNN. Jak dodał, miasto czeka "długi kryzys".

  Stan Nowy Jork jest epicentrum pandemii koronawirusa w USA. Potwierdzono tam co najmniej 52 tysiące zakażeń, a więc około 40 procent wszystkich przypadków odnotowanych w Stanach Zjednoczonych. Zmarło 728 osób, z czego 672 w samym mieście Nowy Jork.

 • 16:03

  Włochy: W Neapolu odprawiono mszę na dachu budynku

 • 15:39

  Holandia: liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła 10 tysięcy - podał Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM).

  W ciągu doby odnotowano wzrost o 1104 nowe przypadki, do 10 866. Od początku epidemii zmarły 132 osoby.

 • 15:27

  Stany Zjednoczone: Wielebny Mark Wiesner prowadzi spowiedź na parkingu przed kościołem św. Augustyna w Pleasanton, w stanie Kalifornia.

 • 15:22

  Wielka Brytania: w ciągu ostatniej doby w związku z zakażeniem kronawrisuem zmarło 209 osób. Łącznie w kraju odnotowano już 1228 zgonów.

 • 15:02

 • 14:56

  USA: Amerykański stan Illinois informuje o śmierci niemowlęcia zakażonego koronawirusem SARS-CoV-2. Władze stanu poinformowały też o rozpoczęciu dochodzenia w celu ustalenia przyczyny śmierci dziecka i tego, czy miało inne problemy zdrowotne.

 • 14:49

  Chiny: Podczas gdy Europa czy Stany Zjednoczone borykają się z rosnącą lawinowo liczbą pozytywnych przypadków zakażenia koronawirusem, Chiny odnotowują coraz mniej nowych chorych na COVID-19. Jak się jednak okazuje, niektóre z osób uznanych za zdrowe ponownie uzyskują pozytywny wynik testu na obecność wirusa - podaje portal amerykańskiego radia NPR.

 • 14:47

  Polska: "Mamy 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - przekazało po godzinie 14 w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

  "Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące" - napisał resort na Twitterze .

  "W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1771/20 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - dodano.

 • 14:45

  Arabia Saudyjska: Potwierdzono cztery nowe przypadki zgonów spowodowanych COVID-19. Łączna liczba zgonów to 8.

 • 14:34

  Wielka Brytania: W ramach walki z koronawirusem Wielka Brytania złożyła zamówienie na 10 000 respiratorów w konsorcjum firm, między innymi Forda, Airbusa i Rolls-Royce'a - podał Reuters, powołując się na swoje źródła.

 • 14:19

  Wielka Brytania: Michael Gove, który w gabinecie brytyjskiego premiera Borisa Johnsona pełni funkcję kanclerza księstwa Lancaster, czyli jest ministrem bez teki, powiedział w niedzielę stacji BBC, że Brytyjczycy powinni być przygotowani na znaczący okres zamknięcia kraju w związku z koronawirusem.

  - Chciałbym móc powiedzieć, kiedy to się skończy - przekoywał Gove. Jego zdaniem to, ile obowiązywały będą ograniczenia, zależy od zachowania wszystkich ludzi.

  - Myślę, że każdy musi przygotować się na znaczny okres, w którym te środki będą nadal stosowane - powiedział.

 • 14:06

  Wielka Brytania: Kryzys związany z koronawirusem jeszcze się pogorszy, zanim sytuacja zacznie się poprawiać - napisał do rodaków premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w liście, który od przyszłego tygodnia będzie rozsyłany do wszystkich gospodarstw domowych w kraju.

  List zawierać będzie także ulotkę z informacjami o tym, kiedy dopuszczalne jest wychodzenie z domów oraz zalecenia zdrowotne.

  "Od samego początku staramy się wprowadzać odpowiednie środki we właściwym czasie. Nie zawahamy się pójść dalej, jeśli zalecenia naukowe i medyczne będą mówić, że musimy to zrobić" - napisał Johnson.

 • 13:52

  USA: Media społecznościowe obiegło jakiś czas temu zdjęcie, na którym lekarz z Arkansas Jared Burks wita się przez szybę ze swoim synem. Brak bezpośredniego kontaktu ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie, by ta uniknęła ewentualnego zakażenia koronawirusem. Na rodzinę Burksów spadło jednak inne nieszczęście - ich dom uległ zniszczeniu po przejściu tornado.

 • 13:32

  Belgia: 702 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 867 pacjentów na oddziałach intensywnej terapii, całkowita liczba zakażeń powyżej 10 tysięcy i 431 zgonów - to najnowszy bilans epidemii koronawirusa w Belgii. Dane opublikowało w niedzielę centrum kryzysowe ds. COVID-19.

 • 13:16

  Rosja: Zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej patriarcha Cyryl zaapelował w niedzielę do wiernych, by powstrzymali się od odwiedzania świątyń i aby modlili się w domu. Poprosił także, by respektowali wymogi sanitarne nałożone w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

 • 13:01

  Włochy: - Dzień dobry, jestem Noemi, chciałam Wam podziękować. Mam taki list, mogę go przeczytać? – włoska policja dzieli się nagraniem z rozmowy z dziewczynką, która doceniła ich wysiłki i postanowiła zadzwonić z gratulacjami na komisariat. Inna, sześcioletnia Mia, działa bardziej stanowczo: pisze list, w którym poleca natychmiastowe aresztowanie groźnego wirusa.

 • 12:44

  Iran: W ciągu ostatniej doby o 123 wzrosła liczba zmarłych osób zakażonych koronawirusem - podał w niedzielę na Twitterze przedstawiciel irańskiego ministerstwa zdrowia Alireza Vahabzadeh. Od początku epidemii zmarło w sumie 2 640 osób, a zakaziło się ponad 38 tysięcy. Około jednej trzeciej z nich wyzdrowiało.

 • 12:33

  Włochy: Papież Franciszek, zwracając się w niedzielę do wiernych, zaapelował o natychmiastowy i globalny rozejm w związku z pandemią COVID-19. Podkreślił też, że czas ten wymaga wzmocnienia braterskich relacji, przezwyciężenia antagonizmów oraz dialogu.

  - Niech połączone zaangażowanie przeciwko pandemii doprowadzi wszystkich do uznania naszej potrzeby wzmocnienia braterskich relacji jako członków jednej rodziny ludzkiej - apelował z biblioteki w Pałacu Apostolskim, podczas kolejnej modlitwy Anioł Pański bez udziału wiernych. - W szczególności niech rozbudzi w odpowiedzialnych za państwa i w innych zainteresowanych stronach odnowione zaangażowanie, by przezwyciężyć rywalizację - dodał.

 • 12:24

  Przegląd prasy zagranicznej: W zeszłym roku w USA przeprowadzano symulacje badające przygotowanie władz, służb ratowniczych i szpitali na wypadek pandemii. Niedociągnięcia wykazane wtedy w ramach ćwiczeń pod kryptonimem "Karmazynowe Zakażenie" dzisiaj boleśnie dają znać o sobie w rzeczywistości. Także media nad Sekwaną piszą o nieprzygotowaniu Francji do walki z koronawirusem. Przegląd prasy zagranicznej przygotował redaktor naczelny TVN24 BiS Jacek Stawiski.

 • 12:14

  Wielka Brytania: Książę William wraz z księżną Kate zaapelowali w niedzielę, by w czasie epidemii zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

  "Ostatnie tygodnie były dla wszystkich niespokojne i destabilizujące. Musimy poświęcić czas na to, aby wspierać się wzajemnie i znaleźć sposoby na dbanie o nasze zdrowie psychiczne" - czytamy na porfilu Kensington Palace na Twitterze.

  "Codziennie podejmując proste kroki, możemy lepiej przygotować się na nadchodzące czasy" - dodano.

 • 11:46

  Japonia: Gubernator Tokio Yuriko Koike zwróciła się do mieszkańców aglomeracji tokijskiej i okolicznych regionów, aby unikali niepotrzebnych wyjść z domu do 12 kwietnia, ponieważ stolica stała się centrum epidemii koronawirusa w kraju.

 • 11:41

  Hiszpania: Ministerstwo zdrowia podało, że o 838 wzrosła w ciągu doby liczba zmarłych na COVID-19. Łącznie w kraju potwierdzono 6528 zgonów.

  Od początku epidemii zainfekowanych zostało 78 797 osób - przekazało ministerstwo. W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 6549 nowych zakażeń.

 • 11:36

  Japonia: W stolicy kraju, Tokio, potwierdzono w niedzielę 68 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - podał japoński nadawca NHK.

  Jest to rekordowy dzienny wzrost zakażeń w tym mieście kiedy władze walczą, by zapobiec gwałtownemu wzrostowi infekcji - pisze Reuters.

  Według NHK od początku epidemii koronawirusa w Japonii do niedzielnego popołudnia czasu lokalnego potwierdzono ponad 1800 zakażeń koronawirusem, w tym 712 wśród pasażerów i członków załogi statku wycieczkowego Diamond Princess. Zmarło dotąd 55 osób, w tym 10 z wycieczkowca.

 • 11:23

  Filipiny: Do niedzieli potwierdzono 3 nowe zgony spowodowane COVID-19, odnotowano także 343 przypadki nowych zakażeń - przekazało filipińskie ministerstwo zdrowia.

  Całkowita liczba zainfekowanych to 1418. Zmarło łącznie 71. Wyzdrowiało natomiast 42 pacjentów.

 • 11:10

  Rosja: W ciągu ostatniej doby potwierdzono 270 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w 26 regionach kraju, w tym 197 w Moskwie - poinformował w niedzielę specjalny sztab powołany w związku z pandemią. Łączna liczba zakażeń wynosi teraz w Rosji 1534.

 • 10:52

  Ukraina: Do 418 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - przekazało w niedzielę ukraińskie Centrum Zdrowia Publicznego.

  W ciągu doby stwierdzono 109 nowych przypadków choroby. Najwięcej infekcji - 43 - wykryto w obwodzie czerkaskim - ogłosił na niedzielnym briefingu główny lekarz sanitarny kraju, wiceminister ochrony zdrowia Wiktor Laszko.Najwięcej infekcji koronawirusem zarejestrowano w Kijowie (82) i w obwodzie tarnopolskim (57).

  W kraju zmarło dziewięć osób chorych na COVID-19, natomiast pięć osób wyzdrowiało.

 • 10:41

 • 10:26

  Rosja: W Moskwie odnotowano ponad tysiąc przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował w niedzielę mer rosyjskiej stolicy Siergiej Sobianin. Ocenił, że sytuacja "przeszła w nową fazę". Dzień wcześniej przypadków zachorowań w Moskwie było ponad 800.

 • 10:13

  Niemcy: Na terenie kraju zidentyfikowano 52 547 przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował w niedzielę Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. W związku z pandemią COVID-19 w Niemczech zmarło do niedzieli rano 389 osób, w tym w ciągu ostatniej doby 64 osoby.

  W ciągu ostatnich 24 godzin w Niemczech wykryto 3 965 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To spadek w stosunku do danych z soboty, kiedy zidentyfikowano 6 294 nowych dobowych zakażeń.

 • 9:56

  Węgry: Do 408 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. Zmarło 13 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2 - poinformowano w niedzielę na rządowej stronie internetowej, poświęconej koronawirusowi.

  34 osoby uznano za wyleczone.

 • 9:41

  Hiszpania: Ponad 180 tysięcy mandatów wystawiono od 15 marca w Hiszpanii w związku z łamaniem przepisów o stanie zagrożenia epidemicznego, nakazujących pozostanie w domach z powodu koronawirusa - wynika z szacunków ministerstwa spraw wewnętrznych w Madrycie. W związku z epidemią COVID-19, hiszpański rząd ma w niedzielę zatwierdzić nowe ograniczenia.

 • 9:30

  Korea Południowa: Do niedzieli potwierdzono 105 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zwiększając tym samym bilans zainfekowanych do 9538 - podały Koreańskie Centra ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (KCDC). O osiem, do 152, wzrosła liczba zmarłych na COVID-19.

  Według KCDC od początku epidemii 5033 osoby z wszystkich 9538 zakażonych zostały wyleczone i zwolnione z kwarantanny.

 • 9:25

  Polska: "Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - przekazał resort zdrowia w niedzielę po godzinie 9.

  "Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące" - dodano.

  "W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - poinformowało ministerstwo na Twitterze.

 • 9:02

  Korea Południowa: Każda osoba przybywająca z zagranicy będzie wkrótce musiała przejść dwa tygodnie kwarantanny, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa - powiedział w niedzielę premier tego kraju Chung Sye-kyun.

  Nowa obowiązkowa izolacja dla wszystkich przybywających wejdzie w życie 1 kwietnia - przekazał na posiedzeniu rządu.

  Dodał, że jeśli cudzoziemcy nie mają gdzie odbyć kwarantanny, zostaną jej poddani w wyznaczonych przez rząd obiektach, na własny koszt.

 • 8:55

  USA: Kościoły są zamknięte, jedzenie tylko na wynos, a turyści nie mogą wynajmować domów – tak prowincjonalne hrabstwo Garrett w stanie Maryland ściśle przestrzega zasad bezpieczeństwa w czasach epidemii.

 • 8:42

  Hiszpania: Gwiazdy hiszpańskiego sportu i artyści w ciągu kilku godzin zebrali ponad pół miliona euro na walkę z pandemią COVID-19, biorąc udział w charytatywnym wydarzeniu muzycznym zorganizowanym przez piłkarską ekstraklasę Hiszpanii.

  Transmisję przeprowadzono w internecie. Dzięki temu każdy z uczestników – ponad 30 artystów i 20 sportowców, m.in. tenisista Rafael Nadal, piłkarze Gerard Pique z FC Barcelona i Sergio Ramos z Realu Madryt - mógł wziąć udział w charytatywnym festiwalu online, pozostając w swoim domu.

  Trzygodzinną transmisję za pośrednictwem mediów społecznościowych przeprowadzono do 180 krajów. Celem akcji jest zebranie funduszy na zakup sprzętu medycznego. Pieniądze będzie można wpłacać do niedzielnego popołudnia.

 • 8:38

  USA: Wiolonczelistka Jodi Beder codziennie koncertuje na werandzie swojego domu na przedmieściach Waszyngtonu, by pomóc swoim sąsiadom uporać się z nudą i w ten sposób zagospodarować im czas.

 • 8:31
 • 8:05

  Nowa Zelandia: Potwierdzono pierwszy przypadek śmiertelny COVID-19. Od początku epidemii odnotowano w tym kraju w sumie 514 infekcji - podała w niedzielę agencja Associated Press.

  Nowozelandzkie organy służby zdrowia poinformowały, że zmarłą jest 70-letnia kobieta. W zeszłym tygodniu została przyjęta do szpitala na Zachodnim Wybrzeżu z objawami tego, co początkowo uznano za grypę. Personel szpitala nie miał na sobie pełnego wyposażenia ochronnego - podaje AP.

  W rezultacie 21 pracowników szpitala zostało poddanych izolacji na dwa tygodnie.

 • 8:00

  Tajlandia: Do niedzieli potwierdzono w tym kraju 143 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, co oznacza, że od początku pandemii zaraziło się tam 1388 osób.

  Zmarła także kolejna osoba zakażona koronawirusem, zwiększając tym samym liczbę ofiar śmiertelnych COVID-19 do 7.

 • 7:54

  Hiszpania: Rosnąca liczba seniorów zakażonych koronawirusem i zmarłych na COVID -19 na terenie domów spokojnej starości, zwiększyła zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych. Zajmują się oni seniorami indywidualnie, zazwyczaj w domach ich dzieci.

 • 7:54

  Włochy: W czasach pandemii w kraju do kościoła można chodzić tylko przy okazji wyjścia do pracy lub na zakupy czy do apteki - takie zalecenie wydało włoskie MSW. Wyjaśniło, że chodzi o to, by maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się.

  W nocie wysłanej do Konferencji Episkopatu Włoch ministerstwo spraw wewnętrznych zapewniło jednocześnie, że osoby, które chcą iść do kościoła, mogą to zrobić, bo "nie jest przewidziane zamknięcie" świątyń.

  Resort wyjaśnił, że aby ograniczyć wychodzenie z domu "konieczne jest to, by przyjście do kościoła następowało wyłącznie przy okazji przemieszczania się z powodów uzasadnionych pracą lub koniecznymi sytuacjami".

 • 7:46

  Kanada: Żona kanadyjskiego premiera Justina Trudeau, Sophie Gregoire Trudeau, poinformowała, że została wyleczona z COVID-19. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u niej 12 marca.


 • 7:44

  USA: Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom ostrzegło mieszkańców stanów Nowy Jork, New Jersey i Connecticut przed niepotrzebnymi podróżami krajowymi w ciągu 14 dni w związku z pandemią koronawirusa.

  W poradniku dotyczącym podróży, opublikowanym jeszcze w sobotę na stronie internetowej Centrum, napisano, że ostrzeżenie nie dotyczy pracowników "sektorów infrastruktury krytycznej", w tym specjalistów transportu drogowego, zdrowia publicznego, usług finansowych i dostawców żywności.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:akr,ft

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości