Aktorka pokazała się bez hidżabu. W swoim kraju już nie zagra

Pokazała się bez hidżabu, już nie zagra
Pokazała się bez hidżabu, już nie zagra
Instagram
InstagramSadaf Taherian opublikowała na Instagramie zdjęcia bez hidżabu

Irańska aktorka Sadaf Taherian wywołała kontrowersje w swojej ojczyźnie po tym, jak umieściła na Instagramie swoje zdjęcia bez hidżabu, czyli chusty na głowę. W odpowiedzi władze nazwały ją "niemoralną" i zakazały grania w filmach.

Taherian opublikowała na Instagramie swoje zdjęcia bez hidżabu w ramach protestu przeciwko restrykcyjnemu irańskiemu prawu, które nakazuje kobietom zakrywać swoje głowy w miejscach publicznych.

- Byłam zestresowana i zmartwiona tym, jak ludzie zareagują na moje zdjęcia - powiedziała aktorka w rozmowie z perskim kanałem Voice of America. - Wspomnienia z przeszłości dały mi odwagę do umieszczenia tych zdjęć. Pamiętam, jak odwiedzałam wiele koncernów filmowych, aby podpisać kontrakt, ale słyszałam mnóstwo nieodpowiednich komentarzy na temat mojego wyglądu - dodała.

Sadaf Taherian wywołała kontrowersje swoimi zdjęciamiInstagram/sadaftaheriann
Aktorka została ukarana przez irański rządInstagram/sadaftaheriann

Zdjęcia Taherian wywołały burzę na portalach społecznościowych. W internecie pojawiły się zmodyfikowane zdjęcia aktorki z dodanym w Photoshopie hidżabem.

- Nie spodziewałam się, że usłyszę tyle nieprzyjemnych komentarzy od przedstawicieli mojego narodu - skomentowała sprawę Taherian. - Chcę żyć w miejscu, gdzie mogę być szczęśliwa - stwierdziła.

Kobieta przyznała, że wykonując swój zawód, była też wielokrotnie ofiarą molestowania seksualnego.

Jak twierdzi Taherian, rząd irański zabronił jej występowania w filmach. Teraz próbuje ona odbudować swoją karierę w Dubaju.

Taherian obawiała się reakcji na swoje zdjęciaInstagram/sadaftaheriann
Kobiety w Iranie muszą zakrywać głowy w miejscach publicznychInstagram/sadaftaheriann

Autor: mart\mtom / Źródło: Telegraph

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com/sadaftaheriann/

Pozostałe wiadomości