Uczennica urodziła podczas egzaminu. Władze szkoły: nic nie wskazywało, że jest w ciąży 

Źródło:
Detikjatim, Times of India
Sampang, Indonezja
Sampang, Indonezja
Google Earth
Sampang, IndonezjaGoogle Earth

Kilkunastoletnia uczennica szkoły w Indonezji urodziła dziecko w klasie podczas egzaminu. Według rodziny i władz szkoły "nic nie wskazywało" na to, że uczennica jest w ciąży. Przedstawiciel miejscowej policji poinformował o wszczęciu dochodzenia w sprawie.

Nieletnia uczennica 10. klasy miała urodzić dziewczynkę w klasie podczas egzaminu w zeszły czwartek. Zastępca dyrektora szkoły w miejscowości Sampang na indonezyjskiej wyspie Madura potwierdził informację, mówiąc, że nauczyciel nadzorujący egzamin usłyszał płacz dziecka, a następnie zobaczył noworodka obok zakrwawionej uczennicy. Jak dodał, władze szkoły nie wiedziały, że dziewczyna jest w ciąży. Nastolatka i jej córka zostały przewiezione do szpitala.

Cytowane przez lokalne media władze szkoły przekazały w piątek, że według położnej nastolatka była w "typowej dziewięciomiesięcznej ciąży", a jej córka po porodzie ważyła 3,2 kg. Przedstawiciele placówki dodali, że uczennica trafiła na oddział intensywnej terapii z powodu krwawienia, jednak jej stan "uległ poprawie". Według nauczyciela nadzorującego egzamin i rodziny uczennicy "nic nie wskazywało" na to, że jest ona w ciąży. Portal "Times of India" opisał sprawę, wskazując, że uczniowie klasy 10. w Indonezji mają zwykle 16 lat.

Urodziła podczas egzaminu. Policja wszczęła dochodzenie

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie, chcąc zbadać, kto jest ojcem dziecka. Obecnie "ogranicza się ono do zbierania zeznań świadków" - powiedział inspektor Edi Eko Purnomo z policji w Sampang w rozmowie z miejscowymi mediami, potępiając "popełnianie niemoralnych czynów wobec dzieci". Jak zaznaczył, uczennica padła ofiarą przestępstwa. Nie została jak dotąd przesłuchana "ze względu na jej stan psychiczny". 

ZOBACZ TEŻ: 10-latka zaszła w ciążę. Dyrektor szkoły usłyszał zarzut gwałtu

Autorka/Autor:wac//az

Źródło: Detikjatim, Times of India

Źródło zdjęcia głównego: Jakye/Shutterstock