15-letnia następczyni tronu z pierwszą samodzielną wizytą

Źródło:
Reuters

Następczyni hiszpańskiego tronu Eleonora wzięła udział w uroczystościach związanych z 30. rocznicą powstania Instytutu Cervantesa. Dla 15-letniej księżniczki było to pierwsze samodzielne wystąpienie publiczne jako przedstawicielki monarchii.

Księżniczka Eleonora odwiedziła w sobotę siedzibę Instytutu Cervantesa, instytucji powołanej do życia w 1991 roku w celu promowania hiszpańskiej kultury. Przed budynkiem Instytutu w Madrycie zebrała się grupa monarchistów trzymających baner z napisem "Eleonora to przyszłość". Gdy następczyni tronu wyszła z samochodu, rozległ się aplauz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

15-letniej Eleonorze w jej pierwszym samodzielnym wystąpieniu jako przedstawicielki monarchii towarzyszyła między innymi wicepremier Hiszpanii Carmen Calvo oraz dyrektor Instytutu Cervantesa Luis Garcia Montero.

Córka króla Filipa VI i królowej Letycji odwiedziła skarbiec, gdzie wręczono jej kopię hiszpańskiej konstytucji oraz "Don Kichota" Miguela de Cervantesa. Księżniczka umieściła prezenty w osobistej skrzynce depozytowej, po czym udała się do sali konferencyjnej na dalszą część ceremonii.

Księżna Asturii, jak oficjalnie brzmi jej tytuł, w czasie konferencji zapytała o pracowników Instytutu, którzy pracują poza granicami Hiszpanii i z powodu pandemii COVID-19 nie mogli wrócić do kraju, by spotkać się z bliskimi. - Chciałam wiedzieć, co u nich, czy udało im się powrócić do kraju – mówiła.

Autorka/Autor:ft\mtom

Źródło: Reuters