Samolot wypadł z pasa, wpadł do jeziora. Tymczasowo zamknięto lotnisko

Źródło:
Enex, France Bleu, tvn24.pl

Towarowy boeing wypadł z pasa i zatrzymał się przednią częścią w jeziorze. Samolot lądował na lotnisku w Montpellier w nocy, przy trudnych warunkach atmosferycznych. Z powodu zdarzenia lotnisko zostało tymczasowo zamknięte. Na pokładzie były trzy osoby, nikomu nic się nie stało.

Boeing 737-436 w wersji cargo, należący do linii lotniczych West Atlantic, leciał w sobotę z paryskiego lotniska Charles'a de Gaulle'a do Montpellier na południu Francji. Przy lądowaniu maszyna przekroczyła próg pasa i zatrzymała się przednią częścią w sąsiadującym z lotniskiem jeziorze Etang de l'Or.

Do zdarzenia doszło po godzinie 2.30 w nocy, przy ulewnym deszczu i zmieniającym kierunek wietrze. Na pokładzie boeinga znajdowały się trzy osoby, którym udało się bezpiecznie ewakuować.

LOT SWN5745

Szczegóły zdarzenia wyjaśni śledztwo francuskiej komisji ds. badania wypadków lotniczych. Lotnisko w Montpellier przez incydent zostało tymczasowo zamknięte. Następnego dnia wieczorem nadal trwała akcja usuwania maszyny z okolicy pasa startowego.

Autorka/Autor:akw/kg

Źródło: Enex, France Bleu, tvn24.pl