Elon Musk zaproszony na "szczerą publiczną" rozmowę przez szefową Parlamentu Europejskiego.

Źródło:
PAP
Sylwia Czubkowska o tym, jak Elon Musk może zmienić Twittera (wypowiedź z 28 kwietnia 2022)
Sylwia Czubkowska o tym, jak Elon Musk może zmienić Twittera (wypowiedź z 28 kwietnia 2022)
TVN24
Sylwia Czubkowska o tym, jak Elon Musk może zmienić Twittera (wypowiedź z 28 kwietnia 2022)TVN24

Właściciel Twittera, miliarder Elon Musk został w poniedziałek poproszony przez przewodniczącą Parlamentu Europejskiego Robertę Metsolę o przyjazd do Brukseli na "szczerą publiczną wymianę zdań" z eurodeputowanymi - podała agencja AFP.

"Twitter odgrywa kluczową rolę w demokratycznym życiu Unii Europejskiej i stwarza okazję do obywatelskiego dyskursu" - napisała Roberta Metzola. Szefowa Parlamentu Europejskiego dodała, że "Twitter nie może nieświadomie stać się katalizatorem mowy nienawiści, ingerencji w wybory i dezinformacji".

Komisja Europejska jest zaniepokojona serią chaotycznych i kontrowersyjnych działań Muska, w tym masowymi zwolnieniami, zawieszeniem kont dziennikarzy i zmianą regulaminu portalu społecznościowego - wyjaśniła agencja AFP.

Elon MuskNick_ Raille_07 / Shutterstock

Komisja Europejska ostrzega też, że Muskowi grożą "sankcje" ze strony Unii Europejskiej z powodu zagrożeń, jakie jego działania stanowią dla wolności mediów.

Nie wiadomo, czy Musk przyjmie zaproszenie przewodniczącej Parlamentu Europejskiego.

W poniedziałek Musk zorganizował na Twitterze ankietę, w której pytał, czy powinien pozostać prezesem tej firmy. 57,5 procent użytkowników opowiedziało się za jego rezygnacją.

Autorka/Autor:ft//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Nick_ Raille_07 / Shutterstock